reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Organizacja > Pracownicy > Ocena kwalifikacji co 2 lata

Ocena kwalifikacji co 2 lata

Okres, za jaki dokonuje się oceny kwalifikacyjnej, jest liczony od terminu sporządzenia poprzedniej oceny do terminu oceny bieżącej (np. czerwiec 2007 r. - marzec 2008 r.).


O okresie, za jaki powinna być dokonana ocena, decyduje art. 17 ust. 1 ustawy o pracownikach samorządowych, zgodnie z którym ocena powinna być dokonywana co najmniej raz na 2 lata. Okres 2-letni jest więc okresem maksymalnym i powinien być liczony od daty sporządzenia ostatniej oceny kwalifikacyjnej. Jeżeli więc, przykładowo, ocena poprzednia była dokonana w czerwcu 2007 r., to termin kolejnej oceny nie może być późniejszy niż czerwiec 2009 r. Jednak o okresie tym decyduje oceniający. Okres 2-letni nie jest terminem „sztywnym” (w przepisie jest mowa o przeprowadzeniu oceny „co najmniej” raz na 2 lata). Ocena może więc być przeprowadzona co pół roku, co 9 miesięcy, co rok, co 1,5 roku itp. - w zależności od potrzeb jednostki.

Okres ocenny liczy się również od daty sporządzenia ostatniej oceny. Jeżeli więc np. przełożony-oceniający sporządził ocenę w maju 2007 r., a termin kolejnej oceny wyznaczył na wrzesień 2008 r., to ocenie podlegać będzie okres pracy między majem 2007 r. a wrześniem 2008 r., o ile, oczywiście, nie doszło podczas tego okresu do zmiany stanowiska pracy przez pracownika-ocenianego czy też przesunięcia terminu oceny.

Skoro więc w przepisie jest mowa o ocenie co najmniej raz na 2 lata, to nie ma przeszkód dla wyznaczenia kolejnej oceny na marzec 2008 r.Monika Kozakiewicz


PODSTAWA PRAWNA:

l Ustawa z 22 marca 1990 r. o pracownikach samorządowych (Dz.U. z 2001 r. nr 142, poz. 1593 z późn. zm.)

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Samorzad.infor.pl

Zdjęcia


Compliance 360° w firmie (PDF)59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

R. Olszewski, J. Tokarski i Wspólnicy

Kancelaria Prawnicza

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama