| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Organizacja > Ustrój i jednostki > Głosowanie niewidomych

Głosowanie niewidomych

W tegorocznych wyborach osoba niewidząca po raz pierwszy będzie mogła zagłosować przy użyciu nakładek do głosowania. W dniu 26 września 2011 roku upływa termin zgłoszenia zamiaru głosowania przy użyciu nakładek na karty do głosowania sporządzonych w alfabecie Braille’a.

Do dnia 26 września 2011 r. - wyborca niepełnosprawny może zgłosić zamiar głosowania przy użyciu nakładek na karty do głosowania sporządzonych w alfabecie Braille’a. Zgłoszenia można dokonać ustnie, pisemnie, telefaksem lub w formie elektronicznej. W zgłoszeniu wyborca obowiązany jest wskazać właściwy dla niego obwód głosowania.

Wybór obwodu głosowania


W wybranym obwodzie głosowania, czyli na obszarze gminy właściwej ze względu na miejsce stałego zamieszkania wyborca niepełnosprawny może się dopisać do poniedziałku 26 września 2011 roku.

W tym celu wyborca niepełnosprawny powinien złożyć pisemny wniosek do właściwego urzędu gminy. We wniosku wyborca niepełnosprawny powinien podać następujące dane: imię (imiona) i nazwisko, imię ojca, datę urodzenia, numer ewidencyjny PESEL i adres zamieszkania.

Zobacz: Niepełnosprawny zagłosuje w wyborach

Nakładka na kartę do głosowania

Nakładka w alfabecie Braille`a mają być zrobione ze sztywnego papieru iż otworkami, przez które stawiać się będzie na karcie znak "X". Aby oddać głos na wybranego kandydata wyborca będzie musiał znać numer listy z której kandyduje, oraz jego pozycję na liście. 

Zobacz: Jak głosować będąc za granicą?

Wybierając obwód głosowania wyborca powinien kierować się faktem, czy dany lokal wyborczy jest przystosowany dla osoby niepełnosprawnej.

Czytaj także

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Głosowanie fot. Fotolia
Głosowanie fot. Fotolia

Alimenty. Jak szybko dostać pieniądze na dziecko14.90 zł

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Dawid Tomaszewski

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »