reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Organizacja > Ustrój i jednostki > Głosowanie niewidomych

Głosowanie niewidomych

W tegorocznych wyborach osoba niewidząca po raz pierwszy będzie mogła zagłosować przy użyciu nakładek do głosowania. W dniu 26 września 2011 roku upływa termin zgłoszenia zamiaru głosowania przy użyciu nakładek na karty do głosowania sporządzonych w alfabecie Braille’a.

Do dnia 26 września 2011 r. - wyborca niepełnosprawny może zgłosić zamiar głosowania przy użyciu nakładek na karty do głosowania sporządzonych w alfabecie Braille’a. Zgłoszenia można dokonać ustnie, pisemnie, telefaksem lub w formie elektronicznej. W zgłoszeniu wyborca obowiązany jest wskazać właściwy dla niego obwód głosowania.

Wybór obwodu głosowania


W wybranym obwodzie głosowania, czyli na obszarze gminy właściwej ze względu na miejsce stałego zamieszkania wyborca niepełnosprawny może się dopisać do poniedziałku 26 września 2011 roku.

W tym celu wyborca niepełnosprawny powinien złożyć pisemny wniosek do właściwego urzędu gminy. We wniosku wyborca niepełnosprawny powinien podać następujące dane: imię (imiona) i nazwisko, imię ojca, datę urodzenia, numer ewidencyjny PESEL i adres zamieszkania.

Zobacz: Niepełnosprawny zagłosuje w wyborach

Nakładka na kartę do głosowania

Nakładka w alfabecie Braille`a mają być zrobione ze sztywnego papieru iż otworkami, przez które stawiać się będzie na karcie znak "X". Aby oddać głos na wybranego kandydata wyborca będzie musiał znać numer listy z której kandyduje, oraz jego pozycję na liście. 

Zobacz: Jak głosować będąc za granicą?

Wybierając obwód głosowania wyborca powinien kierować się faktem, czy dany lokal wyborczy jest przystosowany dla osoby niepełnosprawnej.

reklama

Czytaj także

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Głosowanie fot. Fotolia
Głosowanie fot. Fotolia

Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją (PDF)39.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Monika Brzostowska

Konsultant podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama