REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Dofinansowanie inwestycji drogowych

RL
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Wnioski o przyznanie środków z rezerwy subwencji ogólnej na dofinansowanie inwestycji na drogach publicznych powiatowych i wojewódzkich należy składać w nieprzekraczalnym terminie do 31 stycznia 2009 r.

Problem: Jakie kryteria będą brane pod uwagę przy rozpatrywaniu wniosków poszczególnych jednostek samorządu terytorialnego o dofinansowanie inwestycji na drogach publicznych?

REKLAMA

MI informuje: Zgodnie z art. 26 ust. 1 ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego (Dz.U. z 2008 r. nr 88, poz. 539) w projekcie budżetu państwa utworzona została rezerwa subwencji ogólnej. Zgodnie z art. 26 ust. 1 pkt 1 środki z powołanej rezerwy przeznacza się na dofinansowanie inwestycji na drogach publicznych powiatowych i wojewódzkich oraz na drogach powiatowych, wojewódzkich i krajowych w granicach miast na prawach powiatu. Ustalone zostały następujące kryteria, według których będą oceniane i weryfikowane wnioskowane inwestycje:

•  preferowanie zadań inwestycyjnych obejmujących budowę lub przebudowę obiektów inżynierskich, którym nadane zostały jednolite numery inwentarzowe (JNI), posiadających ważne decyzje o pozwoleniu na budowę,

•  preferowanie zadań inwestycyjnych obejmujących budowę lub przebudowę ciągów drogowych, przebiegających przez obszar co najmniej dwóch jednostek samorządowych (powiatów, województw), dla realizacji których zawarte zostało porozumienie o jednoczesnej ich realizacji oraz zastosowaniu takich samych parametrów technicznych (klas) wynikających z przepisów techniczno-budowlanych,

•  posiadanie znaczącego udziału środków własnych przez zarząd drogi, w wysokości nie niższej niż kwota wnioskowanego dofinansowania,

Dalszy ciąg materiału pod wideo

•  pełne wykorzystanie przyznanego w 2008 roku dofinansowania z rezerwy oraz deklarowanego udziału własnego w kosztach dofinansowania inwestycji, w kwocie nie niższej niż otrzymane dofinansowanie z rezerwy,

•  ze względu na niewielką ilość środków rezerwy przedmiotem dofinansowania powinien być tylko jeden projekt inwestycyjny,

•  dostarczenie wraz z wnioskiem poświadczonej kopii:

- decyzji o pozwoleniu na budowę,

- porozumienia w sprawie wspólnej inwestycji oraz kopii uchwał przyjętych przez organy stanowiące dotyczących inwestycji drogowych oraz kwot przeznaczonych na ich finansowanie.

Wnioski niekompletne nie będą rozpatrywane.

W przypadku zgłoszenia większej liczby zadań należy jednoznacznie określić ich kolejność według ustalonej przez samorządy hierarchii ważności. W sytuacji gdy wniosek dotyczy obiektu zabytkowego, należy podać numer rejestru zabytku. Resort infrastruktury będzie postulował, aby takie wnioski były rozpatrywane indywidualnie z uwagi na szczególny charakter i znaczenie dla dziedzictwa narodowego. Biorąc pod uwagę, że wszyscy zainteresowani zostaną powiadomieni o możliwości ubiegania się o dofinansowanie z rezerwy, ustalono nieprzekraczalny termin złożenia wniosku do 31 stycznia 2009 r. Szczegółowych informacji i wyjaśnień udziela komórka do spraw dróg samorządowych w Departamencie Dróg i Autostrad Ministerstwa Infrastruktu-ry. Telefony (0-22) 630 12 91 oraz (0-22) 630 17 00 (na podstawie pisma ministra infrastruktury TA-8/AR/4404 /368/08).

RL

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: GP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Polaków ubywa, takie są fakty. Dane GUS pokazują co się dzieje

Polaków jest coraz mniej. W porównaniu z poprzednim rokiem liczba ludności w Polsce zmniejszyła się o prawie 130 tys. osób. Spadek liczby ludności zanotowano w 14 województwach i w 270 powiatach. Takie dane podał Główny Urząd Statystyczny (GUS).

Tragiczne dane z weekendu - wypadki i utonięcia

Statystyki z minionego weekendu są zatrważające. W niedzielę w pięciu wypadkach śmiertelnych zginęło 5 osób, łącznie w weekend zginęło 11 osób. 17 osób utonęło.

Nie żartuj, że masz bombę w walizce, nie zostawiaj bagażu bez opieki. Mandaty są surowe

Pozostawienie na lotnisku bagaży bez opieki staje się plagą. Straż Graniczna od początku czerwca interweniowała już 125 razy. Nałożono mandaty na łączna kwotę 11 tys. zł.

Globalna awaria systemów Microsoft. Czy mamy się czym martwić w Polsce?

Wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski uspokaja, że obecnie w Polsce systemy infrastruktury informatycznej działają płynnie. 

REKLAMA

Jak uczniowie Szkoły w Chmurze poradzili sobie z maturą? "Wyniki są dramatyczne"

Kilkanaście procent polskich maturzystów nie zdało egzaminu maturalnego. Jak poszło uczniom Szkoły w Chmurze? 

Coraz większa liczba dzieci ukraińskich w polskich szkołach

Od 1 września 2024 r. do polskich szkół może pójść między 20 tys. a 60 tys. ukraińskich dzieci - szacuje Paulina Chrostowska z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Zdaniem nauczycieli największym wyzwaniem w edukacji uczniów z doświadczeniem migracji jest bariera językowa.

Ta substancja wydłużyła życie myszy ok. 25%, wyszczupliła i zmniejszyła podatność na nowotwory. Teraz testy na ludziach

Międzynarodowa grupa badaczy aktualnie testuje nowy lek hamujący interleukinę 11, który wydłuża życie myszy prawie o jedną czwartą. Nie wiadomo jeszcze jak działa on u ludzi, ale rozpoczęto pierwsze badania kliniczne - informuje tygodnik „Nature” - ukazujące się od 1869 r. jedno z najbardziej prestiżowych czasopism naukowych.

Co czwarty uczeń nie zdał matury w tej szkole. A oceny końcowe były wysokie. MEN: kuratoria przyjrzą się jakości kształcenia

Minister edukacji Barbara Nowacka poinformowała 18 lipca 2024 r., że kuratoria przyjrzą się wynikom egzaminów maturalnych w Szkole w Chmurze oraz temu, jak mają się one do ocen końcowych uczniów. Oceny te były wyjątkowo wysokie i nie przekładają się na wyniki matur - dodała.

REKLAMA

Co oznaczają tajemnicze paski na tubkach past do zębów?

Większość Polaków nie wie, co oznaczają kolorowe paski na tubkach past do zębów. Jakie informacje przekazuje klientowi kolor tajemniczego paska na tubce? Czy konsumenci mogą być wprowadzani w błąd? 

Coś takiego raz na 5-10 tysięcy lat: Asteroida przeleci bliżej Ziemi niż satelity geostacjonarne 13 kwietnia 2029 roku. ESA przyśpiesza misję Ramses

Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) przyspiesza realizację nowej misji o nazwie Ramses, która ma na celu dotarcie do asteroidy Apophis – podał portal Space.com. W 2029 r. obiekt będzie bardzo blisko Ziemi, bliżej niż satelity geostacjonarne. Asteroida nie zagraża jednak naszej planecie.

REKLAMA