REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Program dotacji na zakup rowerów elektrycznych

Program dotacji na zakup rowerów elektrycznych
Program dotacji na zakup rowerów elektrycznych
Media

REKLAMA

REKLAMA

Gdynia przeznaczy 200 tys. zł na tegoroczny program dotacji na zakup rowerów elektrycznych przez mieszkańców

Gdynia kontynuuje program dotacji na zakup rowerów elektrycznych. W tegorocznej edycji na ten cel przyznanych zostanie 200 tys. zł, z czego połowę stanowi dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku - poinformował gdański WFOŚiGW.

REKLAMA

Program dotacji na zakup rowerów elektrycznych

Rzeczniczka prasowa WFOŚiGW w Gdańsku Urszula Pakulska przypomniała, że w ubiegłym roku wnioski o przyznanie dotacji na zakup roweru elektrycznego można było składać od 10 czerwca 2022 roku.

REKLAMA

„Okazało się, że zainteresowanie zakupem ekologicznych środków transportu jest ogromne. Dotąd gdynianie złożyli ponad 1100 wniosków. Mieszkańcy, którzy nie zakwalifikowali się do programu dotacji w poprzednim roku z uwagi na pełne wykorzystanie puli środków przeznaczonych na ten cel, zgodnie z zapisami Uchwały Rady Miasta Gdyni z dnia 27 kwietnia 2022 r. w sprawie zasad udzielenia dotacji celowej na zakup roweru elektrycznego, znaleźli się automatycznie na liście wnioskujących w roku 2023, z zachowaniem pierwotnej kolejności” - wyjaśniła Pakulska.

Cytowany w informacji gdańskiego WFOŚiGW wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju Marek Łucyk podkreślił, że ubiegłoroczny program dotacji okazał się dużym sukcesem. „Mieszkańcy nie mogli się już doczekać kolejnej puli i od grudnia otrzymaliśmy mnóstwo telefonów z zapytaniem, kiedy ponownie uruchomimy projekt. Cieszymy się, że mieszkańcy chcą zmieniać swoje nawyki transportowe i pomimo tego, że od złożenia wniosku minęło już trochę czasu, nadal są chętni, aby skorzystać z dotacji” - stwierdził.

Jak wskazała rzeczniczka WFOŚiGW w Gdańsku, zgodnie z przeprowadzoną ankietą ewaluacyjną dotyczącą ubiegłorocznej edycji programu, ponad 80 proc. osób, które otrzymało dotację na zakup roweru elektrycznego, przyznało, że dofinansowanie miało wpływ na większe zainteresowanie takim środkiem transportu. „Ponad połowa powiedziała również, że w okresie jesienno-zimowym wykorzystuje rower elektryczny kilka razy w tygodniu. 97 proc. zakupionych rowerów jest regularnie eksploatowana” - zaznaczyła.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jakie warunki otrzymania dotacji na rower elektryczny

„Wszystkie zasady udzielania dotacji dla mieszkańców pozostały bez zmian i nadal przysługuje dofinansowanie w wysokości odpowiadającej 50 proc. wartości poniesionych kosztów kwalifikowanych, jednak nie więcej niż 2,5 tys. zł. W ubiegłym roku, mając pełny obraz zainteresowania programem dotacji, Gdynia postanowiła ubiegać się o dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Właśnie dzięki pomyślnemu przebiegowi rozmów, w tym roku dotację otrzyma aż 80 mieszkańców Gdyni. Dofinansowanie z WFOŚiGW zostało przyznane w kwocie 100 tys. złotych” – przekazała Pakulska.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Globalna awaria systemów Microsoft. Czy mamy się czym martwić w Polsce?

Wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski uspokaja, że obecnie w Polsce systemy infrastruktury informatycznej działają płynnie. 

Jak uczniowie Szkoły w Chmurze poradzili sobie z maturą? "Wyniki są dramatyczne"

Kilkanaście procent polskich maturzystów nie zdało egzaminu maturalnego. Jak poszło uczniom Szkoły w Chmurze? 

Coraz większa liczba dzieci ukraińskich w polskich szkołach

Od 1 września 2024 r. do polskich szkół może pójść między 20 tys. a 60 tys. ukraińskich dzieci - szacuje Paulina Chrostowska z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Zdaniem nauczycieli największym wyzwaniem w edukacji uczniów z doświadczeniem migracji jest bariera językowa.

Ta substancja wydłużyła życie myszy ok. 25%, wyszczupliła i zmniejszyła podatność na nowotwory. Teraz testy na ludziach

Międzynarodowa grupa badaczy aktualnie testuje nowy lek hamujący interleukinę 11, który wydłuża życie myszy prawie o jedną czwartą. Nie wiadomo jeszcze jak działa on u ludzi, ale rozpoczęto pierwsze badania kliniczne - informuje tygodnik „Nature” - ukazujące się od 1869 r. jedno z najbardziej prestiżowych czasopism naukowych.

REKLAMA

Co czwarty uczeń nie zdał matury w tej szkole. A oceny końcowe były wysokie. MEN: kuratoria przyjrzą się jakości kształcenia

Minister edukacji Barbara Nowacka poinformowała 18 lipca 2024 r., że kuratoria przyjrzą się wynikom egzaminów maturalnych w Szkole w Chmurze oraz temu, jak mają się one do ocen końcowych uczniów. Oceny te były wyjątkowo wysokie i nie przekładają się na wyniki matur - dodała.

Co oznaczają tajemnicze paski na tubkach past do zębów?

Większość Polaków nie wie, co oznaczają kolorowe paski na tubkach past do zębów. Jakie informacje przekazuje klientowi kolor tajemniczego paska na tubce? Czy konsumenci mogą być wprowadzani w błąd? 

Coś takiego raz na 5-10 tysięcy lat: Asteroida przeleci bliżej Ziemi niż satelity geostacjonarne 13 kwietnia 2029 roku. ESA przyśpiesza misję Ramses

Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) przyspiesza realizację nowej misji o nazwie Ramses, która ma na celu dotarcie do asteroidy Apophis – podał portal Space.com. W 2029 r. obiekt będzie bardzo blisko Ziemi, bliżej niż satelity geostacjonarne. Asteroida nie zagraża jednak naszej planecie.

Rodzice coraz rzadziej szczepią swoje dzieci. Najnowsze dane WHO

Alarmujące dane Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Wyszczepialność dzieci i młodzieży na świecie wciąż nie może odzyskać poziomu sprzed pandemii. 

REKLAMA

Blisko 5 tys. zgłoszeń związanych ze zdarzeniami atmosferycznymi

We wtorek i środę strażacy w całym kraju mieli ręce pełne roboty. Do godz. 6 odnotowano 4998 zgłoszeń związanych z pogodą. Obrażenia odniosły cztery osoby. 

Wojsko Polskie to trzecia armia NATO pod względem liczebności

Polska ma trzecią największą co do liczebności armię w NATO - przekazał szef BBN Jacek Siewiera, powołując się na dane zebrane przez NATO. Z szacunków Sojuszu wynika, że Wojsko Polskie z ponad 216 tys. żołnierzy to trzecia armia NATO - po USA i Turcji.

REKLAMA