REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Program dotacji na zakup rowerów elektrycznych

Program dotacji na zakup rowerów elektrycznych
Program dotacji na zakup rowerów elektrycznych
Media

REKLAMA

REKLAMA

Gdynia przeznaczy 200 tys. zł na tegoroczny program dotacji na zakup rowerów elektrycznych przez mieszkańców

Gdynia kontynuuje program dotacji na zakup rowerów elektrycznych. W tegorocznej edycji na ten cel przyznanych zostanie 200 tys. zł, z czego połowę stanowi dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku - poinformował gdański WFOŚiGW.

REKLAMA

Program dotacji na zakup rowerów elektrycznych

Rzeczniczka prasowa WFOŚiGW w Gdańsku Urszula Pakulska przypomniała, że w ubiegłym roku wnioski o przyznanie dotacji na zakup roweru elektrycznego można było składać od 10 czerwca 2022 roku.

REKLAMA

„Okazało się, że zainteresowanie zakupem ekologicznych środków transportu jest ogromne. Dotąd gdynianie złożyli ponad 1100 wniosków. Mieszkańcy, którzy nie zakwalifikowali się do programu dotacji w poprzednim roku z uwagi na pełne wykorzystanie puli środków przeznaczonych na ten cel, zgodnie z zapisami Uchwały Rady Miasta Gdyni z dnia 27 kwietnia 2022 r. w sprawie zasad udzielenia dotacji celowej na zakup roweru elektrycznego, znaleźli się automatycznie na liście wnioskujących w roku 2023, z zachowaniem pierwotnej kolejności” - wyjaśniła Pakulska.

Cytowany w informacji gdańskiego WFOŚiGW wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju Marek Łucyk podkreślił, że ubiegłoroczny program dotacji okazał się dużym sukcesem. „Mieszkańcy nie mogli się już doczekać kolejnej puli i od grudnia otrzymaliśmy mnóstwo telefonów z zapytaniem, kiedy ponownie uruchomimy projekt. Cieszymy się, że mieszkańcy chcą zmieniać swoje nawyki transportowe i pomimo tego, że od złożenia wniosku minęło już trochę czasu, nadal są chętni, aby skorzystać z dotacji” - stwierdził.

Jak wskazała rzeczniczka WFOŚiGW w Gdańsku, zgodnie z przeprowadzoną ankietą ewaluacyjną dotyczącą ubiegłorocznej edycji programu, ponad 80 proc. osób, które otrzymało dotację na zakup roweru elektrycznego, przyznało, że dofinansowanie miało wpływ na większe zainteresowanie takim środkiem transportu. „Ponad połowa powiedziała również, że w okresie jesienno-zimowym wykorzystuje rower elektryczny kilka razy w tygodniu. 97 proc. zakupionych rowerów jest regularnie eksploatowana” - zaznaczyła.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jakie warunki otrzymania dotacji na rower elektryczny

„Wszystkie zasady udzielania dotacji dla mieszkańców pozostały bez zmian i nadal przysługuje dofinansowanie w wysokości odpowiadającej 50 proc. wartości poniesionych kosztów kwalifikowanych, jednak nie więcej niż 2,5 tys. zł. W ubiegłym roku, mając pełny obraz zainteresowania programem dotacji, Gdynia postanowiła ubiegać się o dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Właśnie dzięki pomyślnemu przebiegowi rozmów, w tym roku dotację otrzyma aż 80 mieszkańców Gdyni. Dofinansowanie z WFOŚiGW zostało przyznane w kwocie 100 tys. złotych” – przekazała Pakulska.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(3)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Ajka
  2023-05-05 07:07:59
  Czy tylko Gdańs ma taki program?
  0
 • Nnznsmsskzk bo żehwbjs
  2023-03-11 18:38:15
  Tataahnzsnwjsnanzsjsjssnssnsnsnsnznsbsbsssgqbassbsbsnsjąjskks Jsksksksjsssjs.smMsssbzjshsbs9$!?#,,lwmsmzm.Mmwks 🥴 Jana ssn M.ą5ststeeddereeshsjedńrrjeo
  1
 • HshsgsxZnsjjdąasjsjznsmdkxkjxzhzzjzjjsszhzzsjssjrhdKkzmk
  2023-03-11 18:40:38
  Bhzvzhsajslsskslskz,*6+497979,9779446497,=0,77 hdnsjssus km jxnzmzkzozksm bo vvsgxnzn😔🙂
  1
QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
W powietrzu nad Rzymem krążą... narkotyki

W powietrzu nad Wiecznym Miastem krąży już nie tylko smog. Eksperci włoskiego Komitetu Badań Naukowych stwierdzili duże stężenie kokainy i innych narkotyków. W ciągu dekady zawartość wzrosła aż o 60 procent!

Jakie są zasady refundacji leków? Kto może wypisać receptę?

Koszty leczenia bywają naprawdę wysokie. Wiedzą o tym zwłaszcza pacjenci cierpiący na choroby przewlekłe i wymagający stałego przyjmowania leków. Zmniejszenie kosztów kuracji, miedzy innymi poprzez refundację leków, to jedno z kluczowych zadań ministra zdrowia. Kiedy możliwa jest refundacja leków?

Podwyżki dla strażaków PSP 2024 - przeciętnie więcej o 1472 zł miesięcznie. Nowa tabela grup uposażenia zasadniczego. Zmiany w tabelach zaszeregowania [projekt rozporządzenia]

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotował projekt rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie uposażenia strażaków Państwowej Straży Pożarnej. Celem nowego rozporządzenia jest osiągnięcie oczekiwanego wzrostu uposażenia strażaków PSP o 20%. Wzrost kwoty bazowej o 20% w 2024 r. powoduje, że przeciętne miesięczne uposażenie strażaka PSP wraz z nagrodą roczną wzrasta o 1472 zł.

Podwyżki dla policjantów 2024. Nowa tabela dodatku za stopień. [projekt rozporządzenia] Przeciętne miesięczne uposażenie (z nagrodą roczną) wzrasta o 1472 zł od 1 stycznia

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotował projekt rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowych zasad otrzymywania i wysokości uposażenia zasadniczego policjantów, dodatków do uposażenia oraz ustalania wysługi lat, od której jest uzależniony wzrost uposażenia zasadniczego. Celem nowego rozporządzenia jest osiągnięcie oczekiwanego wzrostu uposażenia policjantów o 20% tj. o 1.359 zł od 1 stycznia 2024 r. w zakresie wzrostu uposażenia wraz z dodatkami o charakterze stałym, poprzez ustanowienie nowych stawek dodatku za stopień.  Wzrost kwoty bazowej o 20% w 2024 r. powoduje, że przeciętne miesięczne uposażenie policjanta wraz z nagrodą roczną wzrasta o 1.472 zł.

REKLAMA

Wybory samorządowe. 4 marca 2024 r. ostatnim dniem na zgłaszanie list kandydatów na radnych

W tegorocznych wyborach samorządowych komitety wyborcze mogą zgłaszać listy kandydatów na radnych tylko do godz. 16 w poniedziałek.

Helikopter z odbiornikiem pasywnym szukają surowców krytycznych na Suwalszczyźnie. Co to są surowce krytyczne?

Od 1 marca 2024 r. na terenie kilku gmin na Suwalszczyźnie rozpoczęły się poszukiwania złóż surowców krytycznych ze skał magmowych. Badania z wykorzystaniem helikoptera potrwają około dwóch tygodni – poinformował PAP Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy.

Są już wypłaty podwyżek 30-33% dla nauczycieli - informuje Lublin, Kalisz, Rzeszów, Biała Podlaska, Brwinów, Hrubieszów. Samorządy nie czekały do końca kwietnia

Rozpoczęła się długo wyczekiwana wypłata podwyżek dla nauczycieli. 1 marca wyższe wynagrodzenie otrzymali nauczyciele z Lublina i Koszalina. Również mniejsze gminy uruchamiają wyższe przelewy.

Stopnie alarmowe na terenie całego kraju. Premier Donald Tusk podpisał zarządzenia

Premier Donald Tusk podpisał zarządzenia wprowadzające stopnie alarmowe - 2. stopnia BRAVO i 2. stopnia BRAVO-CRP na terenie całego kraju oraz 2. stopnia BRAVO wobec polskiej infrastruktury energetycznej, mieszczącej się poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej.

REKLAMA

Pobyt w szpitalu - jak się przygotować?

Pobyt w szpitalu często wiąże się ze stresem. Czasem zmniejszyć go może odpowiednie przygotowanie i wiedza o tym, co jest potrzebne do przyjęcia do szpitala. Podpowiadamy w artykule. 

Od 1 marca 2024 r. zmiana wysokości opłaty za wydanie duplikatu Karty Dużej Rodziny

Jaka jest aktualna wysokość opłaty za wydanie duplikatu Karty Dużej Rodziny? Kiedy pobierana jest taka opłata?

REKLAMA