REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Pierwsze w Polsce dopłaty do zakupu roweru elektrycznego [2500 zł]

Tomasz Król
prawnik - prawo pracy, cywilne, gospodarcze, administracyjne, podatki, ubezpieczenia społeczne, sektor publiczny
rower elektryczny - dopłata
rower elektryczny - dopłata
Media

REKLAMA

REKLAMA

Od piątku mieszkańcy Gdyni będą mogli składać wnioski o przyznanie dotacji na zakup roweru elektrycznego. Może ona wynieść nawet 50 proc. ceny jednośladu.

Gdyński magistrat w przesłanym komunikacie poinformował, że od piątku mieszkańcy miasta zainteresowani zakupem roweru elektrycznego będą mogli złożyć wniosek o przyznanie dotacji.

REKLAMA

Dopłaty do zakupu roweru elektrycznego

Wiceprezydent miasta Marek Łucyk, powiedział cytowany w komunikacie, że mieszkańcy Gdyni jako pierwsi w Polsce będą mogli skorzystać z miejskich dotacji na zakup roweru elektrycznego.

"Dociera do nas mnóstwo głosów od mieszkańców, którzy z entuzjazmem przyjęli inicjatywę dotacji" - tłumaczył Łucyk.

Jak przesiąść się z samochodu na rower?

Dodał, że celem tej dotacji jest pomoc w zmienianiu nawyków transportowych. "Sądząc po początkowym odbiorze jest duża szansa, że spore grono gdynian przesiądzie się z samochodu na rower" - oceniał.

Podkreślił przy tym, że władze miasta chcą aby dotacja na stałe wpisała się w gdyńskie działania na rzecz równoważenia transportu.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Ile wynosi dopłata do zakupu roweru elektrycznego?

Gdyńscy urzędnicy w przesłanym komunikacie wskazują, że rowery elektryczne będą miały szanse uzyskać sięgające 50 proc. całej kwoty dofinansowanie, przy czym kwota dotacji to nie więcej niż 2500 złotych. Jeśli cena roweru będzie niższa, odpowiednio niższa będzie również dopłata.

Rzeczniczka gdyńskiego magistratu Agata Grzegorczyk dodała, że miasto zamierza przeznaczyć na dotacje ok. 100 tys. złotych. Zaznaczyła, że nie jest to jednorazowa akcja.

Jak uzyskać dopłatę do zakupu roweru elektrycznego?

Wniosek o udzielenie dotacji należy złożyć w formie elektronicznej lub w formie papierowej. Będą one rozpatrywane w kolejności wpływu aż do wyczerpania środków finansowych.

Urzędnicy podkreślają, że wnioski, które nie zostaną zakwalifikowane z uwagi na wyczerpanie środków w danym roku budżetowym, przejdą na rok następny z zachowaniem kolejności według daty i godziny złożenia w Urzędzie Miasta.

Jakie są warunki uzyskania dopłaty do zakupu roweru elektrycznego?

Minimalny okres użytkowania dotowanego roweru elektrycznego wynosi 3 lata od dnia jego zakupu. Osoba, która otrzyma dotację nie może roweru wynająć, użyczyć czy wydzierżawić innej osobie.

Przez trzy lata użytkowania dotowanego roweru elektrycznego, jego właściciel musi mieszkać na terenie Gdyni.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zmiany w podstawie programowej. Nowa lista lektur bez Rymkiewicza i Dukaja

Minister Edukacji, Barbara Nowacka, ogłosiła, że do końca czerwca zostanie opublikowana podstawa programowa z listą lektur.

W szkołach będzie jedna godzina lekcji religii. Będzie nowe rozporządzenie MEN

Barbara Nowacka, minister edukacji, poinformowała, że od 1 września 2025 r. w szkołach będzie jedna godzina lekcji religii. Lekcje będą mogły być prowadzone w grupach międzyklasowych.

Wojsko wypłaci 6000 zł mężczyznom i kobietom 18-35 lat. Ochotnicy zasilą rezerwę [Wakacje z wojskiem]

W pierwszym turnusie programu „Wakacje z wojskiem”, który rozpoczął się w ubiegłym tygodniu, udział bierze 3,5 tys. młodych Polaków w ponad 30 jednostkach wojskowych na terenie całego kraju. W sumie w okresie wakacyjnym odbędą się trzy tury szkolenia, a wniosek o udział złożyło już ponad 11 tys. osób.

Rada Języka Polskiego opublikowała PDF-a z nowymi zasadami ortografii. Zmiany w dużych literach. Prościej z imiesłowami

Rada Języka Polskiego opublikowała 11 nowych zasad polskiej ortografii. Nowe reguły pisowni w PDF-ie w artykule. Zmiany w dużych literach. Prościej z imiesłowami. 

REKLAMA

Od 1 lipca 2024 r. 35-godzinny tydzień pracy dla urzędników. Startuje pilotażowy program

Już od 1 lipca 2024 roku urzędnicy miejscy w Lesznie będą pracować 35 godzin zamiast 40 godzin tygodniowo przy zachowaniu dotychczasowej wysokości wynagrodzenia i wymiaru urlopu wypoczynkowego. Wierzę, że moi pracownicy to docenią i sprostają wyzwaniu podniesienia efektywności pracy – mówi prezydent Leszna Grzegorz Rusiecki.

Kto może dorabiać do nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego? Wyjaśnienia ZUS

ZUS wyjaśnia, że przejście na nauczycielskie świadczenie kompensacyjne nie musi oznaczać końca aktywności zawodowej. Kadra pedagogiczna może w dalszym ciągu pracować, ale aby ZUS nie zawiesił czy nie zmniejszył wypłacanego świadczenia, trzeba spełnić określone warunki. Jakie?

Zmiany w nauczaniu religii. Rzecznik Praw Obywatelskich wyraził obawy

Rzecznik Praw Obywatelskich Marcin Wiącek wyraził obawy co do proponowanych zmian w organizacji nauki religii w szkołach. Projekt nowelizacji rozporządzenia ministra edukacji ma uelastyczniać możliwość organizacji lekcji religii i etyki, umożliwiając tworzenie grup dzieci z różnych roczników i oddziałów klasowych. Jednak RPO wskazuje na trudności związane z ochroną konstytucyjnego prawa do nauki oraz ochroną pracy. Nowa organizacja lekcji religii może prowadzić do redukcji zatrudnienia katechetów, dlatego RPO zwraca uwagę na potrzebę określenia mechanizmów pomocy dla tej grupy nauczycieli.

Reforma możliwa już od 2025 r. Kilkadziesiąt miliardów złotych więcej dla JST

Reforma finansowania samorządów możliwa już od 2025 roku. Z wyliczeń Ministerstwa Finansów wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym. Projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego jest już na ukończeniu i ma zostać skierowany do konsultacji publicznych.

REKLAMA

Min. edukacji B. Nowacka: Kontrole w szkołach ze słabymi wynikami. Matura dalej bez progu zdawalności

Dalej łatwo zdać maturę. Aż do 2026 roku nie ma ryzyka oblania egzaminu dodatkowego przez punkty (nie ma progu zdawalności 30%). Słabsze szkoły (takie, których uczniowie mają złe wyniki) muszą się przygotować na kontrole kuratorów. Sprawdzą doskonalenie zawodowe nauczycieli w szkołach uzyskujących najniższe wyniki z egzaminu ósmoklasisty.

Dostałeś wiadomość o ogromnych podwyżkach cen energii? Ministerstwo Klimatu wydało oświadczenie

W ostatnim czasie pojawiły się grafiki i posty w mediach społecznościowych, które wykorzystują wizerunki znanych osób i zawierają linki wyłudzające dane. Te fałszywe informacje sugerują, że można uniknąć ogromnych podwyżek cen energii. Ministerstwo Klimatu i Środowiska przypomina, że od 1 lipca 2024 r. obowiązuje ustawa o czasowym ograniczeniu cen za energię elektryczną, gaz ziemny i ciepło systemowe oraz o bonie energetycznym. 

REKLAMA