| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Próbną maturę z matematyki zdało 76 proc. uczniów

Próbną maturę z matematyki zdało 76 proc. uczniów

Trzy czwarte uczniów zdało próbną maturę z matematyki – podała wczoraj Centralna Komisja Egzaminacyjna.

– Choć wśród uczniów i nauczycieli były spore obawy co do tego egzaminu, wyniki są naprawdę niezłe – zapewnia Lucyna Grabowska, kierownik działu matur w CKE.

Ostatni raz obowiązkowa matura z matematyki odbyła się w 1984 roku. Od tej pory wybierali ją zazwyczaj tylko ci uczniowie, którzy chcieli dostać się na uczelnie techniczne. Powrót królowej nauk na egzamin dojrzałości po ćwierć wieku wywoływał sporo kontrowersji. Padały argumenty, że dla wielu uczniów matematyka na maturze będzie barierą nie do pokonania. – Wiedzieliśmy, że wielu uczniów bardzo boi się tego egzaminu, więc tym bardziej jesteśmy zadowoleni z wyniku – mówi Grabowska.

– Średni wynik tych matur rzeczywiście nie jest zły – przyznaje była minister edukacji Krystyna Łybacka. – Może nie jest też świetny, ale mieści się w zakładanych normach. Choć jako matematyk widzę, że i tak wiedza w tej dziedzinie jest wśród uczniów słaba. – dodaje Łybacka.

Rzeczywiście, choć w z egzaminem poradziło sobie 88 procent uczniów liceów ogólnokształcących, to w technikach zdało ją już tylko 60 proc. maturzystów, a w liceach profilowanych tylko połowa. Najsłabiej wypadli zaś maturzyści z techników uzupełniających: tam próbny egzamin zdał ledwie co piąty. – W maju rezultaty prawdziwej matury mogą być lepsze. Uczniowie będą wtedy po prostu bardziej zmotywowani, bo to już będzie egzamin na poważnie – mówi Grabowska.

Próbny egzamin maturalny z matematyki przeprowadzono 3 listopada. Przystąpiło do niego ponad 350 tys. tegorocznych maturzystów. Aby zdać egzamin, trzeba było uzyskać minimum 30 proc. punktów.

Sylwia Czubkowska

Czytaj także

Autor:

Źródło:

GP
PODATKI 2020 - pakiet STANDARD238.00 zł

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Radosław Michał Stępień

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »