reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Sejm znowelizował ustawę o Radzie Ministrów

Sejm znowelizował ustawę o Radzie Ministrów

Sejm przyjął w piątek nowelizację ustawy o Radzie Ministrów, która ma uprościć i ograniczyć struktury organizacyjne poszczególnych ministerstw.

Nowelizacja ustawy ma na celu uporządkowanie terminologii odnoszącej się do określenia wewnętrznej struktury ministerstw oraz zniesienia obowiązku tworzenia w ministerstwach departamentów i biur oraz komórek organizacyjnych do realizacji określonych spraw. Ma to wpłynąć - jak podkreślono w uzasadnieniu do ustawy - na racjonalizację struktur organizacyjnych poszczególnych ministerstw przez ich uproszczenie i ograniczenie, co w konsekwencji powinno przynieść oszczędności budżetowe.

 

Dotychczasowa ustawa o RM nakazuje utworzenie wspólnej komórki ds. budżetu i finansów, wspólnej komórki ds. kadr, szkolenia i organizacji oraz integracji europejskiej i współpracy z zagranicą. Nowelizacja ma zaś - zgodnie z jej uzasadnieniem - dać możliwość tworzenia odrębnych komórek organizacyjnych do poszczególnych spraw lub ich łączenia w zależności od potrzeb.

 

Posłowie odrzucili rekomendowane przez komisję administracji i spraw wewnętrznych poprawki klubu Lewicy ograniczające liczbę stanowisk sekretarzy stanu, podsekretarzy stanu i wprowadzające zapis mówiący o tym, że gabinet polityczny premiera może liczyć pięć osób, wicepremiera - trzy osoby, a sekretarzy i podsekretarzy stanu - dwie osoby

 

PAP

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

PAP
Nowa matryca stawek VAT – PKWiU, CN378.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Dziennik Gazeta Prawna

Największy polski dziennik prawno-gospodarczy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama