reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > 41 mln zł z UE dla Świętokrzyskiego

41 mln zł z UE dla Świętokrzyskiego

Ponad 90 mln zł zainwestowanych zostanie do 2013 r. w sferę dziedzictwa kulturowego, turystyki i sportu w regionie świętokrzyskim. Zarząd województwa podpisał w środę w Kielcach 26 wstępnych umów o dofinansowaniu realizacji przedsięwzięć kwotą 41 mln zł z UE.

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, m.in. gmina Chmielnik otrzyma unijne wsparcie na utworzenie w budynku zabytkowej synagogi ośrodka edukacyjno-muzealnego Świętokrzyski Sztetl (miasteczko-żydowskie), oo. oblaci ze Świętego Krzyża - na przebudowę skrzydła północnego klasztoru i zaadaptowanie części pomieszczeń na bazę noclegową dla pielgrzymów, a parafia w Sulisławicach - na rewitalizację zabytkowego kościoła-Sanktuarium Maryjnego.

 

W Pińczowie, dzięki europejskiej dotacji zmodernizowany zostanie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz stanie ogólnodostępna sala sportowa, w Staszowie powstanie Powiatowe Centrum Sportowe, a w Strawczynku - Centrum Sportowo-Rekreacyjne. Z kolei w Ćmińsku wzniesiony ma być ośrodek sportowo-szkoleniowo-rekreacyjny, a na terenie gminy Nowy Korczyn zbudowane będą ścieżki rowerowe.

 

Superior świętokrzyskiego konwentu oo. oblatów Zygfryd Wiecha powiedział PAP, że modernizacja, przebudowa i remont klasztoru obejmie blisko 800 m kw. jego powierzchni. W rezultacie powstanie 40 miejsc noclegowych i niezbędne zaplecze hotelowe.

 

Największą dotację - blisko 7 mln zł - otrzymał w środę powiat staszowski. Kilkunastu beneficjentom przypadły kwoty kilkusetzłotowe.

 

Marszałek świętokrzyski Adam Jarubas poinformował, że przyznana regionowi pula środków europejskich na inwestycje w dziedzinie ochrony dziedzictwa kulturowego, rozwoju turystyki i sportu została już podzielona. Jak ocenił, w tych sferach cechuje lokalne społeczności wielka aktywność i sprawność w działaniu. "Wartość rzeczowa zaplanowanych zadań opiewa na sumę większą niż kosztorysy inwestycji z zakresu drogownictwa" - podkreślił.

 

Świętokrzyskie może zainwestować do roku 2013 z funduszu Regionalnego Programu Operacyjnego Unii Europejskiej ponad 726 mln zł.

 

PAP

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

PAP
Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją (PDF)39.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Leszek Markiewicz

Agent nieruchomości

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama