REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

41 mln zł z UE dla Świętokrzyskiego

PAP

REKLAMA

Ponad 90 mln zł zainwestowanych zostanie do 2013 r. w sferę dziedzictwa kulturowego, turystyki i sportu w regionie świętokrzyskim. Zarząd województwa podpisał w środę w Kielcach 26 wstępnych umów o dofinansowaniu realizacji przedsięwzięć kwotą 41 mln zł z UE.

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, m.in. gmina Chmielnik otrzyma unijne wsparcie na utworzenie w budynku zabytkowej synagogi ośrodka edukacyjno-muzealnego Świętokrzyski Sztetl (miasteczko-żydowskie), oo. oblaci ze Świętego Krzyża - na przebudowę skrzydła północnego klasztoru i zaadaptowanie części pomieszczeń na bazę noclegową dla pielgrzymów, a parafia w Sulisławicach - na rewitalizację zabytkowego kościoła-Sanktuarium Maryjnego.

REKLAMA

 

W Pińczowie, dzięki europejskiej dotacji zmodernizowany zostanie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz stanie ogólnodostępna sala sportowa, w Staszowie powstanie Powiatowe Centrum Sportowe, a w Strawczynku - Centrum Sportowo-Rekreacyjne. Z kolei w Ćmińsku wzniesiony ma być ośrodek sportowo-szkoleniowo-rekreacyjny, a na terenie gminy Nowy Korczyn zbudowane będą ścieżki rowerowe.

 

Superior świętokrzyskiego konwentu oo. oblatów Zygfryd Wiecha powiedział PAP, że modernizacja, przebudowa i remont klasztoru obejmie blisko 800 m kw. jego powierzchni. W rezultacie powstanie 40 miejsc noclegowych i niezbędne zaplecze hotelowe.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

 

Największą dotację - blisko 7 mln zł - otrzymał w środę powiat staszowski. Kilkunastu beneficjentom przypadły kwoty kilkusetzłotowe.

 

Marszałek świętokrzyski Adam Jarubas poinformował, że przyznana regionowi pula środków europejskich na inwestycje w dziedzinie ochrony dziedzictwa kulturowego, rozwoju turystyki i sportu została już podzielona. Jak ocenił, w tych sferach cechuje lokalne społeczności wielka aktywność i sprawność w działaniu. "Wartość rzeczowa zaplanowanych zadań opiewa na sumę większą niż kosztorysy inwestycji z zakresu drogownictwa" - podkreślił.

 

Świętokrzyskie może zainwestować do roku 2013 z funduszu Regionalnego Programu Operacyjnego Unii Europejskiej ponad 726 mln zł.

 

PAP

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Amerykanie, Niemcy i Francuzi będą produkować amunicję na Ukrainie. Podpisano już umowy z ukraińskim rządem

Koncern zbrojeniowy ze Stanów Zjednoczonych Northrop Grumman zacznie produkcję amunicji na Ukrainie. Taką informacje przekazał ukraiński portal Militarnyj. To pierwsza taka umowa między ukraińskim rządem a amerykańską firmą produkującą broń.

Za małe podwyżki dla policjantów? Będzie jednak więcej na kontach niż 4,1%? Przecież w policji już dziś jest 15 000 wakatów

Już dziś jest w Policji 15 000 wakatów. Co się stanie z zainteresowaniem pracą policjanta w przypadku podniesienia mundurowym pensji w 2025 r. tylko o 4,1%. Tyle deklaruje rząd premiera D. Tuska dla całej budżetówki w 2025 r.

Czy nauczycielka teraz może przejść na emeryturę z ZUS już po ukończeniu 55. roku życia, na czym polega wcześniejsza emerytura dla nauczycieli

Nauczycielskie świadczenie kompensacyjne choć formalnie emeryturą nie jest, w rzeczywistości pełni rolę wcześniejszej emerytury dla nauczycieli. Czy jednak wszyscy zatrudnieni w tym zawodzie mogą z takiego świadczenia z ZUS skorzystać, zy tylko gdy stracą pracę?

Od 1 września 2025 r. zmiany w szkołach. Jedna godzina tygodniowo religii. Czy coś jeszcze się zmieni?

Ministra edukacji Barbara Nowacka ogłosiła, że od 1 września 2025 roku w polskich szkołach zostanie wprowadzona jedna godzina lekcji religii. To oznacza, że uczniowie będą mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach religijnych raz w tygodniu.

REKLAMA

Podwyżki wynagrodzeń nawet o 1000 zł dla pracowników samorządowych. Padł apel ZMP

 Związek Miast Polskich wyraził negatywną opinię o projekcie nowelizacji rozporządzenia dotyczącego wynagradzania pracowników samorządowych. 

Nauczyciele wciąż bez wynagrodzenia za opiekę nad uczniami. Od dziś wnioski. Wzór wniosku [Podróże z klasą]

Pomimo apeli ZNP nauczyciele wciąż bez wynagrodzenia za opiekę nad uczniami w czasie wycieczek szkolnych. Dziś rusza przyjmowanie wniosków do najnowszego programu dofinansowania wycieczek szkolnych (2-5 dni) [Podróże z klasą].

Zmiany w podstawie programowej. Nowa lista lektur bez Rymkiewicza i Dukaja

Minister Edukacji, Barbara Nowacka, ogłosiła, że do końca czerwca zostanie opublikowana podstawa programowa z listą lektur.

W szkołach będzie jedna godzina lekcji religii. Będzie nowe rozporządzenie MEN

Barbara Nowacka, minister edukacji, poinformowała, że od 1 września 2025 r. w szkołach będzie jedna godzina lekcji religii. Lekcje będą mogły być prowadzone w grupach międzyklasowych.

REKLAMA

Wojsko wypłaci 6000 zł mężczyznom i kobietom 18-35 lat. Ochotnicy zasilą rezerwę [Wakacje z wojskiem]

W pierwszym turnusie programu „Wakacje z wojskiem”, który rozpoczął się w ubiegłym tygodniu, udział bierze 3,5 tys. młodych Polaków w ponad 30 jednostkach wojskowych na terenie całego kraju. W sumie w okresie wakacyjnym odbędą się trzy tury szkolenia, a wniosek o udział złożyło już ponad 11 tys. osób.

Rada Języka Polskiego opublikowała PDF-a z nowymi zasadami ortografii. Zmiany w dużych literach. Prościej z imiesłowami

Rada Języka Polskiego opublikowała 11 nowych zasad polskiej ortografii. Nowe reguły pisowni w PDF-ie w artykule. Zmiany w dużych literach. Prościej z imiesłowami. 

REKLAMA