reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Więcej środków na przewozy regionalne

Więcej środków na przewozy regionalne

7,5 mld zł. zagwarantowano do 2020 r. samorządom wojewódzkim na zakupy, modernizację i remonty taboru kolejowego.

Informację tę przekazał podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Juliusz Engelhardt podczas zeszłotygodniowej debaty na temat usamorządowienia kolejowych przewozów regionalnych

W kwocie tej mieści się m.in. 175 mln euro ujęte w Programie Operacyjnym Infrastruktura i Środowisko (2007 – 2013 r.), przeznaczone na zakup i modernizację taboru obsługującego pasażerskie przewozy regionalne.

Dotyczy to przewozów wykonywanych na podstawie umów o świadczenie usług publicznych na obszarze co najmniej dwóch województw przez spółkę Przewozy Regionalne, przy jej udziale własnym na poziomie 50 proc.

Fundusze te są o tyle istotne, że na polskim rynku kolejowych przewozów pasażerskich prawdopodobnie już w tym roku wzrośnie konkurencja. Spodziewane jest wejście na rynek – również przewozów regionalnych – m.in. Kolei Niemieckiej (DB).

Aktualnie, oprócz dominujących spółek Przewozy Regionalne oraz PKP Intercity (pociągi dalekobieżne), na polskim rynku działa przewoźnik PCC Arriva oraz już utworzone przez samorządy województw Koleje Mazowieckie i Koleje Dolnośląskie. Zamiar utworzenia własnej spółki kolejowej ogłosił też samorząd Województwa Śląskiego.

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Sektor Publiczny
Wideoszkolenie: JPK_VAT w nowej formie149.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

CEKOL

Producent chemii budowlanej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama