reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Nowe fundusze na monitoring powodzi i pożarów

Nowe fundusze na monitoring powodzi i pożarów

Prawie 1,4 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego przeznaczył Zarząd Województwa Podkarpackiego na projekty wczesnego ostrzegania przed katastrofami naturalnymi. Pieniądze trafią do Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego i Nadleśnictwa Lubaczów.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka Marszałka Województwa Podkarpackiego Aleksandra Gorzelak-Nieduży, Powiat Ropczycko-Sędziszowski na rozbudowę systemu monitoringu i wczesnego ostrzegania mieszkańców przed powodzią, otrzyma ponad 400 tysięcy zł dofinansowania.

"Pozostała kwota - niespełna milion złotych - trafi do Nadleśnictwa Lubaczów. Zostanie ona wykorzystana na wprowadzenie monitoringu przeciwpożarowego lasów w nadleśnictwach: Lubaczów, Jarosław, Narol, Oleszyce i Sieniawa" - dodała rzeczniczka.

Zdaniem Marszałka Województwa Zygmunta Cholewińskiego, budowa monitoringu przeciwpowodziowego w powiecie ropczycko-sędziszowskim jest szczególnie potrzebna, jeśli weźmie się pod uwagę wielkość szkód, jakie poczyniła woda na tych terenach w 2009 roku.

"Jestem przekonany, że dzięki temu monitoringowi, mieszkańcy powiatu będą mogli czuć się bezpieczniej niż dotychczas" - powiedział marszałek.

Dzięki powstaniu systemu monitoringu, łączności i wczesnego ostrzegania przed powodzią, mieszkańcy powiatu ropczycko-sędziszowskiego będą otrzymywać ostrzeżenie o zagrożeniu powodziowym. Służby kryzysowe na bieżąco będą informowały mieszkańców o zagrożeniu przy pomocy akustycznych środków ostrzegania, stron internetowych, poczty elektronicznej i poprzez sms-y. System będzie składał się z siedmiu stacji pomiarowych, w których będzie mierzony poziom wody w rzekach oraz z 25 syren dźwiękowych.

Z kolei na obszarze nadleśnictw: Lubaczów, Jarosław, Narol, Oleszyce i Sieniawa zostanie wybudowany system telewizji przemysłowej, do monitoringu przeciwpożarowego lasów. Na każdej, z już istniejących w nadleśnictwach wież przeciwpożarowych, zostaną zainstalowane kamery.

W ramach RPO Podkarpacie ma do wydania 1 mld 136 mln euro.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Nowa matryca stawek VAT – PKWiU, CN378.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Sławomir Ekman

Dyrektor 24iValue

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama