REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nowe przepisy dotyczące OC organizatorów imprez masowych

Agnieszka Marek

REKLAMA

Za kilka dni wejdzie w życie nowe rozporządzenie ministra finansów w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej organizatorów imprez masowych.

Rozporządzenie reguluje zakres ubezpieczenia organizatorów imprez masowych, w których uczestnictwo ma charakter odpłatny. Obowiązkowe ubezpieczenie obejmuje odpowiedzialność cywilną organizatorów za szkody wyrządzone przez nich, osobom uczestniczącym w imprezach. Szkoda taka nie może jednak polegać na uszkodzeniu, zniszczeniu lub utracie rzeczy.

REKLAMA

Rozporządzenie określa minimalne sumy gwarancyjne ubezpieczenia OC, osobno dla imprez artystyczno-rozrywkowych i sportowych. W katalogu tych pierwszych wyróżniono:

- imprezy w obiektach niebędących budynkami (stadion) lub na terenie (przy co najmniej 1000 miejsc dla uczestników suma gwarancyjna wynosi równowartość minimum 22 500 euro),

- imprezy o podwyższonym ryzyku w obiektach niebędących budynkami lub na terenie (przy minimum 300 miejscach – suma gwarancyjna wynosi co najmniej 27 500 euro),

- imprezy w budynkach (co najmniej 10 000 euro jeśli przygotowano minimum 500 miejsc),

Dalszy ciąg materiału pod wideo

- imprezy w budynkach lecz o podwyższonym ryzyku (6 250 euro dla minimum 200 miejsc).

Sumy gwarancyjne wzrastają jednak po przekroczeniu określonych w rozporządzeniu progów ilościowych miejsc przygotowanych dla uczestników.

W katalogu imprez sportowych sumy gwarancyjne określono odpowiednio:

- dla imprez w obiektach niebędących budynkami, na terenie oraz dla meczów -  min. 1000 uczestników – min. 30 000 euro,

- dla imprez w halach sportowych lub budynkach – min. 300 miejsc – min. 6 250  euro,

- dla imprez o podwyższonym ryzyku w obiektach nie będących budynkami – min. 300 miejsc – min. 35 000 euro,

- dla imprez o podwyższonym ryzyku w halach sportowych i innych budynkach – min. 200 uczestników – min. 8 150 euro,

- dla imprezy terenowej o podwyższonym ryzyku – min. 300 miejsc – min. 35 000 euro,

- dla meczu piłki nożnej o podwyższonym ryzyku – min.  200 miejsc – min.  8 150 euro.

Podobnie jak w przypadku imprez artystyczno – kulturalnych, sumy gwarancyjne wzrastają po przekroczeniu określonych w rozporządzeniu ilości miejsc dla uczestników.

Rozporządzenie ministra finansów w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej organizatorów imprez masowych wydane 11 marca 2010 roku wejdzie w życie 21 kwietnia.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Samorzad.infor.pl

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Globalna awaria systemów Microsoft. Czy mamy się czym martwić w Polsce?

Wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski uspokaja, że obecnie w Polsce systemy infrastruktury informatycznej działają płynnie. 

Jak uczniowie Szkoły w Chmurze poradzili sobie z maturą? "Wyniki są dramatyczne"

Kilkanaście procent polskich maturzystów nie zdało egzaminu maturalnego. Jak poszło uczniom Szkoły w Chmurze? 

Coraz większa liczba dzieci ukraińskich w polskich szkołach

Od 1 września 2024 r. do polskich szkół może pójść między 20 tys. a 60 tys. ukraińskich dzieci - szacuje Paulina Chrostowska z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Zdaniem nauczycieli największym wyzwaniem w edukacji uczniów z doświadczeniem migracji jest bariera językowa.

Ta substancja wydłużyła życie myszy ok. 25%, wyszczupliła i zmniejszyła podatność na nowotwory. Teraz testy na ludziach

Międzynarodowa grupa badaczy aktualnie testuje nowy lek hamujący interleukinę 11, który wydłuża życie myszy prawie o jedną czwartą. Nie wiadomo jeszcze jak działa on u ludzi, ale rozpoczęto pierwsze badania kliniczne - informuje tygodnik „Nature” - ukazujące się od 1869 r. jedno z najbardziej prestiżowych czasopism naukowych.

REKLAMA

Co czwarty uczeń nie zdał matury w tej szkole. A oceny końcowe były wysokie. MEN: kuratoria przyjrzą się jakości kształcenia

Minister edukacji Barbara Nowacka poinformowała 18 lipca 2024 r., że kuratoria przyjrzą się wynikom egzaminów maturalnych w Szkole w Chmurze oraz temu, jak mają się one do ocen końcowych uczniów. Oceny te były wyjątkowo wysokie i nie przekładają się na wyniki matur - dodała.

Co oznaczają tajemnicze paski na tubkach past do zębów?

Większość Polaków nie wie, co oznaczają kolorowe paski na tubkach past do zębów. Jakie informacje przekazuje klientowi kolor tajemniczego paska na tubce? Czy konsumenci mogą być wprowadzani w błąd? 

Coś takiego raz na 5-10 tysięcy lat: Asteroida przeleci bliżej Ziemi niż satelity geostacjonarne 13 kwietnia 2029 roku. ESA przyśpiesza misję Ramses

Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) przyspiesza realizację nowej misji o nazwie Ramses, która ma na celu dotarcie do asteroidy Apophis – podał portal Space.com. W 2029 r. obiekt będzie bardzo blisko Ziemi, bliżej niż satelity geostacjonarne. Asteroida nie zagraża jednak naszej planecie.

Rodzice coraz rzadziej szczepią swoje dzieci. Najnowsze dane WHO

Alarmujące dane Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Wyszczepialność dzieci i młodzieży na świecie wciąż nie może odzyskać poziomu sprzed pandemii. 

REKLAMA

Blisko 5 tys. zgłoszeń związanych ze zdarzeniami atmosferycznymi

We wtorek i środę strażacy w całym kraju mieli ręce pełne roboty. Do godz. 6 odnotowano 4998 zgłoszeń związanych z pogodą. Obrażenia odniosły cztery osoby. 

Wojsko Polskie to trzecia armia NATO pod względem liczebności

Polska ma trzecią największą co do liczebności armię w NATO - przekazał szef BBN Jacek Siewiera, powołując się na dane zebrane przez NATO. Z szacunków Sojuszu wynika, że Wojsko Polskie z ponad 216 tys. żołnierzy to trzecia armia NATO - po USA i Turcji.

REKLAMA