reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Podpisano umowę na budowę odcinka autostrady A4

Podpisano umowę na budowę odcinka autostrady A4

Ponad 1,7 mld zł kosztować będzie 33-kilometrowy odcinek autostrady A4 od węzła Dębica Pustynia do węzła Rzeszów zachodni. W poniedziałek podpisano umowę na jego wykonanie między rzeszowskim oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad a Budimeksem.

Zdaniem dyrektora rzeszowskiego oddziału GDDKiA Wiesława Kaczora, najważniejszą kwestią dla inwestora jest jakość wykonanej usługi. "Mamy świadomość, że będzie to inwestycja na dziesiątki lat, z której będą korzystać następne pokolenia, stąd nasz nacisk na dobre wykonanie drogi" - powiedział Kaczor.

Przypomniał, że Budimex jest już wykonawcą innego podkarpackiego odcinka Autostrady A4 - od Jarosławia do Radymna.

Jak powiedział podczas uroczystości podpisania umowy prezes Budmieksu Dariusz Blocher, zadanie jakiego podjęła się firma, jest wyjątkowe. "W 24 miesiące mamy wykonać 33 km drogi i dowieźć na ten odcinek 15 mln ton materiałów. Na pewno w okolicy budowy zrobimy dużo zamieszania, bo będzie to ok. 220 ciężarówek na godzinę, za co już teraz przepraszam" - dodał Blocher.

Wykonawca, oprócz samej drogi, będzie musiał wykonać m.in. 12 wiaduktów, 8 mostów drogowych, a także postawić ok. 33 km ekranów akustycznych.

Inwestycja jest współfinansowana z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Autostrada A4 przebiega przez południową Polskę, stanowi odcinek międzynarodowej drogi E40. Rozpoczyna się w Zgorzelcu i biegnie przez m.in. Wrocław, Opole, Katowice, Kraków, Tarnów, Rzeszów do przejścia granicznego z Ukrainą w Korczowej. Jej długość to ok. 670 km.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją (PDF)39.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Kawałko

Prawnik.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama