reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Każde przedszkole zrealizuje całą podstawę programową

Każde przedszkole zrealizuje całą podstawę programową

Nie tylko w przedszkolach tradycyjnych, lecz także w tzw. innych formach wychowania przedszkolnego musi być realizowana cała podstawa programowa wychowania - taką poprawkę zaproponowali posłowie PO i Lewica do projektu nowelizacji ustawy o systemie oświaty.

Połączone sejmowe Komisje Edukacji Nauki i Młodzieży oraz Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej na środowym posiedzeniu poparły tę poprawkę.

Zgodnie z projektem nowelizacji ustawy o systemie oświaty, przygotowanym przez posłów sejmowej komisji edukacji, przedszkole publiczne będzie musiało zapewnić bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę w czasie ustalonym przez gminę, ale nie krótszym niż pięć godzin dziennie. W tym czasie ma być realizowana w przedszkolach podstawa programowa wychowania przedszkolnego. Według posłów, to wystarczający wymiar czasu, by zrealizować jej całość.

Poparta przez komisję poprawka zakłada, że analogiczne rozwiązanie ma obowiązywać także w publicznych tzw. innych formach wychowania przedszkolnego, np. małych przedszkolach, klubach przedszkolaka czy ogniskach przedszkolnych. "Nie wiem, jak to się stało, że ten zapis został wcześniej pominięty w projekcie nowelizacji" - powiedział poseł Artur Ostrowski (Lewica).

Rząd poparł tę poprawkę, tak jak popiera cały projekt.

W projekcie nowelizacji zapisano także, że wysokość opłat za świadczenia udzielane przez przedszkola publiczne prowadzone przez gminę w czasie przekraczającym wymiar co najmniej pięciu godzin oraz za korzystanie z wyżywienia w przedszkolach publicznych ustalała rada gminy w formie uchwały.

Nowelizacja ma wejść w życie 1 września 2010 r. 

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Wideoszkolenie: JPK_VAT w nowej formie149.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Mateusz Latkowski

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama