reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > "Dziennik Gazeta Prawna": Ciche przygotowania do wprowadzenia euro

"Dziennik Gazeta Prawna": Ciche przygotowania do wprowadzenia euro

Powstaje plan wprowadzenia wspólnej waluty - ujawnia "Dziennik Gazeta Prawna".

Tym razem nie podano oficjalnie daty, gdy złotego miałoby zastąpić euro. To skutek poprzedniego falstartu. Wstępne, nieoficjalne przewidywania wskazują na 2015 r.

To jednak tylko orientacyjny termin. Obecnie ważniejsze jest ustalenie dokładnego harmonogramu działań zmierzających do jednego z najważniejszych wydarzeń w naszej historii.

Plan jest szczegółowy i kompleksowy. Obejmuje zarówno działania prawne i legislacyjne, jak również logistykę całego przedsięwzięcia. Uwzględnia także doświadczenia tych krajów unii, które już mają za sobą przyjęcie wspólnej waluty.

Ale aby określić datę i rozpocząć dalsze, konkretne działania, najważniejszymi elementami są: zmniejszenie deficytu finansów publicznych do poziomu poniżej 3 proc., utrzymanie długu publicznego na poziomie nieprzekraczającym 60 proc. PKB oraz zmiana konstytucji.

Na ten ostatni zabieg duży wpływ będą miały przyszłoroczne wybory parlamentarne i układ sił, jaki w ich wyniku powstanie.

Wg resortu finansów, wejście do strefy euro powinno przynieść Polsce wzrost PKB w zakresie od 0,9 do 1,9 proc. - kończy "Dziennik Gazeta Prawna".

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Wideoszkolenie: JPK_VAT w nowej formie149.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Rułkowska

Prawnik, specjalista do spraw kadr i płac, redaktor naczelna internetowego czasopisma Prawo Mamy, autorka artykułów prawniczych na temat działalności nierejestrowanej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama