reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > E-administracja nie musi być droga

E-administracja nie musi być droga

Budowanie elektronicznej administracji jest kosztowne i czasochłonne. Dla transformacji tradycyjnej gminy w e-gminę nie ma jednak alternatywy. Dlatego samorządy powinny zainteresować się nowym modelem wdrażania aplikacji e-administracji, traktującej oprogramowanie jako usługę.

Model ten będzie prezentowany podczas konferencji pt. „e-gmina w „chmurze” informacji przestrzennej - SaaS dla wszystkich - czyli wielkie możliwości przy małym budżecie”, które odbędzie się w dniach 17-19 marca w Ustroniu.

Nowy model wdrażania i użytkowania pakietu aplikacji „e-gmina” oparty jest na przetwarzaniu w „chmurze”. Znany jest on powszechnie jako „Software as a Service (SaaS)” czyli „oprogramowanie jako usługa”. Wariant ten otwiera dostęp do e-urzędu i informacji przestrzennej większości gminom w Polsce. Przede wszystkim małym i średnim samorządom, dla których koszt transformacji tradycyjnej gminy w „e-gminę” może stanowić barierę.

Dodatkową zaletą nowego modelu jest to, że nie ogranicza to możliwości alternatywnego stosowania modelu tradycyjnego polegającego na wdrażaniu rozwiązań zindywidualizowanych (ale przez to bardziej kosztownych).

Organizatorem konferencji pt. „e-gmina w „chmurze” informacji przestrzennej - SaaS dla wszystkich - czyli wielkie możliwości przy małym budżecie” jest Instytutu Systemów Przestrzennych i Katastralnych z Gliwic.

Więcej informacji na temat konferencji można znaleźć na stronie www.ispik.pl.

reklama

Czytaj także

Źródło:

Samorzad.infor.pl
Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Nowodworski Estates

Biuro Nieruchomości

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama