REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Do końca 2012 r. powstanie 16 miasteczek ruchu drogowego

REKLAMA

Do końca 2012 roku w całej Polsce zostanie utworzonych 16 nowoczesnych miasteczek ruchu drogowego, które mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa. Nasz kraj należy do europejskiej czołówki pod względem liczby wypadków drogowych, w których giną ludzie.

Dane te podano przy okazji seminarium w MSWiA dotyczącego bezpieczeństwa na drogach.

REKLAMA

Budżet projektu "Budujemy Miasteczka Ruchu Drogowego" to 10 mln zł, z czego 8,5 mln to fundusze unijne - podano. W ocenie MSWiA miasteczka mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa oraz promować bezpieczne zachowania na drogach.

REKLAMA

Dyrektor Departamentu Analiz i Nadzoru MSWiA Jacek Zalewski powiedział, że w miasteczkach będą odbywały się szkolenia, kursy teoretyczne z zakresu bezpieczeństwa ruchu, a także egzaminy na kartę rowerową czy motorowerową dla dzieci i młodzieży. Umowy na organizację miasteczek ministerstwo będzie podpisywało z wojewodami. "Mają one powstać tam, gdzie są najbardziej potrzebne" - zaznaczył.

Zalewski podkreślił, że Polska należy do krajów UE, w którym odnotowywana jest jedna z największych liczba wypadków drogowych, a także największa liczba ofiar śmiertelnych wypadków. "W zasadzie w liczbach bezwzględnych jesteśmy tutaj na pierwszym miejscu w Europie" - dodał.

Podkreślił także, że zapotrzebowanie szkół, rodziców na wykłady dla dzieci z udziałem policjantów jest bardzo duże. "Rower jest coraz bardziej popularnym środkiem transportu - rodzicom zależy na tym, by ich pociechy w sposób bezpieczny potrafiły się poruszać" - zaznaczył. Dodał, że w miasteczku ruchu drogowego dzieci i młodzież będą mogły nauczyć się właściwego zachowania na drodze, uczyć znaków drogowych, czy jak przechodzić przez jezdnię.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Projekt "Budujemy Miasteczka Ruchu Drogowego" jest finansowany ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Podczas seminarium podsumowującego działania w obszarze ruchu drogowego w 2010 r. MSWiA podało, że w ciągu ostatnich trzech lat dofinansowało modernizację miasteczek ruchu drogowego w ramach programu "Razem bezpieczniej". Dofinansowanie otrzymało dziewięć samorządów, a 18 samorządów rowery jako doposażenie już działających miasteczek.

Czytaj także: Zasady ruchu drogowego na drogach wewnętrznych>>

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
To było takie proste? Bloomberg: Polska zagroziła blokadą chińskiego eksportu do UE. Teraz spokojniej na granicy z Białorusią

Prezydent Andrzej Duda podczas niedawnej wizyty w Pekinie zagroził Chinom zablokowaniem kluczowego kolejowego szlaku transportowego do UE, by osłabić kryzys migracyjny na granicy polsko-białoruskiej – napisała 24 lipca 2024 r. agencja Bloomberga. To może być przyczyna spadku nielegalnych przekroczeń tej granicy w ostatnich tygodniach.

Barszcz Sosnowskiego groźny nie tylko po dotknięciu

Barszcz Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi) to jedna z roślin groźnych dla zdrowia. Warto wiedzieć, że nie tylko dotykanie jej jest ryzykowne. Niebezpieczne może być przebywanie w jej otoczeniu. Co zrobić, gdy już dojdzie do oparzenia?

Rządowi brakuje pieniędzy na służby: Policję, SG, PSP i SOP. Co z programem modernizacyjnym?

Cały czas mamy sytuację niepełnego pokrycia w budżecie wydatków na służby (chodzi o Policję, Straż Graniczną, Państwową Straż Pożarną i Służbę Ochrony Państwa) - poinformował 23 lipca 2024 r. podczas sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych wiceszef MSWiA Czesław Mroczek. Dodał, że w najbliższym czasie przedstawione zostaną propozycje na kolejne lata.

Przeszło 854 mln zł na Sejm w 2025 r. Podwyżki dla posłów i wszystkich pracowników Kancelarii Sejmu. Wzrosną też ryczałty na biura poselskie

Budżet Kancelarii Sejmu na 2025 r. ma wynieść 854 mln 258 tys. zł - to ponad 80 mln więcej niż w 2024 roku. W dniu 23 lipca 2024 r. sejmowa komisja regulaminowa, spraw poselskich i immunitetowych pozytywnie zaopiniowała projekt budżetu Kancelarii Sejmu na 2025 rok. Szef Kancelarii Sejmu Jacek Cichocki poinformował, że w 2025 roku nastąpi wzrost wynagrodzeń wszystkich pracowników Kancelarii Sejmu a także posłów.

REKLAMA

Zmiany w finansowaniu ochotniczych straży pożarnych. Znamy plany ministerstwa

Wiceszef MSWiA Wiesław Leśniakiewicz przekazał, że w resorcie trwają prace nad nowelizacją rozporządzenia ws. przyznawania rekompensaty pieniężnej oraz wyrównania do wysokości rekompensaty wypłacanej strażakowi ratownikowi ochotniczej straży pożarnej.

Zmiany w wynagradzaniu pracowników samorządowych wchodzą w życie 1 sierpnia 2024 r. Pensje od 4000 zł do 6200 zł

1 sierpnia wejdzie w życie znowelizowane rozporządzenie w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych. Ale na wyższe pensje można liczyć przy pensjach należnych od 1 lipca. 

Polaków ubywa, takie są fakty. Dane GUS pokazują co się dzieje, jest coraz gorzej

Polaków jest coraz mniej. W porównaniu z poprzednim rokiem liczba ludności w Polsce zmniejszyła się o prawie 130 tys. osób. Spadek liczby ludności zanotowano w 14 województwach i w 270 powiatach. Takie dane podał Główny Urząd Statystyczny (GUS).

Tragiczne dane z weekendu - wypadki i utonięcia

Statystyki z minionego weekendu są zatrważające. W niedzielę w pięciu wypadkach śmiertelnych zginęło 5 osób, łącznie w weekend zginęło 11 osób. 17 osób utonęło.

REKLAMA

Nie żartuj, że masz bombę w walizce, nie zostawiaj bagażu bez opieki. Mandaty są surowe

Pozostawienie na lotnisku bagaży bez opieki staje się plagą. Straż Graniczna od początku czerwca interweniowała już 125 razy. Nałożono mandaty na łączna kwotę 11 tys. zł.

Globalna awaria systemów Microsoft. Czy mamy się czym martwić w Polsce?

Wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski uspokaja, że obecnie w Polsce systemy infrastruktury informatycznej działają płynnie. 

REKLAMA