reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Pieniądze dla samorządów na zakup komputerów i udostępnienie internetu

Pieniądze dla samorządów na zakup komputerów i udostępnienie internetu

Do 27 maja samorządy mogą składać dokumenty do konkursu na dofinansowanie projektów zapewniających dostęp do Internetu m.in. osobom niepełnosprawnym lub dzieciom i młodzieży w trudnej sytuacji materialnej.

Konkurs dotyczy samorządowych projektów ukierunkowanych na zapewnienie dostępu do internetu m.in. osobom niepełnosprawnym, młodzieży w trudnej sytuacji materialnej, rodzinom zastępczym. Dostęp do internetu mogą otrzymać także m.in. biblioteki i szkoły publiczne, instytucje kultury czy publiczne placówki opiekuńczo-wychowawcze – informuje na stronie internetowej MSWiA.

Do konkursu mogą przystąpić m.in.: jednostki samorządu terytorialnego (gmina, powiat, województwo) czy grupy jednostek samorządu terytorialnego - konsorcja, związki, stowarzyszenia i porozumienia. Wsparcie wyniesie maksymalnie 85 proc. wydatków. Pozostała część (w wysokości co najmniej 15 proc.) musi zostać pokryta ze środków własnych.

Dofinansowanie mogą otrzymać te projekty, których realizacja zapewni dostęp do Internetu gospodarstwom domowym niemających dostępu do sieci z przyczyn ekonomicznych, przy czym maksymalny okres dofinansowania wynosi 3 lata a w ramach jednego projektu może ono objąć minimum 30 gospodarstw domowych.

Dofinansowane będą m.in. koszty dostarczenia, instalacji oraz serwisowania sprzętu komputerowego i zakup oprogramowania, a także szkolenia z zakresu obsługi komputera i umiejętności korzystania z Internetu.

Wnioski o dofinansowanie, wraz z wymaganymi załącznikami, należy przesyłać pocztą, lub składać osobiście w biurze Władzy Wdrażającej Programy Europejskie.

Władza Wdrażająca Programy Europejskie:

ul. Żurawia 6/12 w Warszawie; II piętro, pokój 302

Jest to pierwsza edycja konkursu w tym roku, a piąta od początku trwania działania 8.3 POIG. Łączna kwota pieniędzy w tej edycji wynosi ponad 113 mln zł. Projekty można składać do 27 maja 2011.

samorzad.imfor.pl / mswia.gov.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

Samorzad.infor.pl
Nowe oznaczenia w ewidencji VAT i JPK_VAT (PDF)24.90 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Łodygowska

Prawnik, autorka bloga prawniczego dla kobiet w ciąży i młodych Mam www.matkaprawnik.pl. Specjalizuje się w prawie pracy, opiece okołoporodowej i ubezpieczeniach społecznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama