reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Rachmistrzowie spisowi już w terenie

Rachmistrzowie spisowi już w terenie

Od piątku - 8 kwietnia - rachmistrzowie spisowi działają w obwodach terytorialnych i zbierają dane w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2011.

Najpierw rachmistrzowie spisowi dokonywali obchodu przedspisowego zapoznając się z przydzielonymi im obwodami a także porządkując i weryfikując informacje niezbędne do sprawnego przeprowadzenia spisu, od 1 kwietnia ruszył samospis internetowy - na stronach:

www.stat.gov.pl

www.spis.gov.pl

i trwać będzie aż do 16 czerwca.

Natomiast 8 kwietnia rozpoczął się kolejny etap spisu. Od piątku do drzwi tych, którzy nie skorzystają z możliwości internetowego spisu puka rachmistrz spisowy by zebrać informacje. Udzielenie informacji jest obowiązkiem każdego mieszkańca objętego spisem a więc:

1) osoby stale zamieszkałej i czasowo przebywającej w mieszkaniu, budynku i pomieszczeniu niebędącym mieszkaniem;

2) osoby niemającej miejsca zamieszkania.

Można jednak odmówić udzielenia odpowiedzi na pytania dotyczące pozostawania w związku nieformalnym, wyznania, liczby żywo urodzonych dzieci oraz planów prokreacyjnych.

W pełnej wersji formularz spisowy zawiera 16 pytań, jednakże około 20 proc. ankietowanych zostanie wylosowanych do badań reprezentacyjnych, bardzo obszernych. W wersji reprezentacyjnej może paść 60 do 100 pytań.

Oprócz rachmistrzów dane zbierają także ankieterzy w drodze telefonicznej. Ich zadaniem będzie także weryfikacja zgromadzonych danych jeśli będą one na tyle rozbieżne z posiadanymi w bazie informacjami że pojawi się wobec nich podejrzenie sfałszowania. 

Ankieterzy będą także telefonicznie potwierdzać informacje zebrane w trakcie trwania spisu na losowo wybranej grupie respondentów. Weryfikacja zostanie dokonana w lipcu - już po zakończeniu pracy rachmistrzów spisowych.

samorzad.infor.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

Samorzad.infor.pl
Wideoszkolenie: JPK_VAT w nowej formie149.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

DoxyChain

We change business reality

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama