REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Dyrektor szkoły pouczy o zdrowym odżywianiu

REKLAMA

Szkoła uczestnicząca w programie "Owoce w szkole" będzie musiała przeprowadzić co najmniej dwie godziny zajęć w semestrze na temat zdrowego odżywiania. Za realizację obowiązku odpowiadać będzie dyrektor szkoły.

Obowiązek edukowania dzieci na temat zdrowego żywienia nałożony został na szkoły podstawowe oraz ogólnokształcące szkoły muzyczne I stopnia uczestniczące w programie „Owoce w szkole”. Obowiązkowe minimum edukacyjne w zakresie zdrowego żywienia to dwie godziny zajęć w semestrze. Zajęcia te powinny zostać przeprowadzone w ramach edukacji przyrodniczej lub wychowania fizycznego.

REKLAMA

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej podaje także sposoby na dodatkową – ale już nieobowiązkową edukację uczniów. Dyrektor szkoły może mianowicie:

  1)   zamieszczać na stronie internetowej szkoły treści wzbogacające wiedzę uczniów o zdrowych nawykach żywieniowych, a w miarę możliwości także o sektorze warzyw i owoców;

  2)   organizować pracę w ogrodzie - w ramach edukacji przyrodniczej lub wychowania fizycznego, co najmniej raz w semestrze;

  3)   organizować wycieczki do gospodarstwa rolnego lub zakładu przetwórstwa owoców i warzyw - w ramach edukacji przyrodniczej, co najmniej raz w etapie edukacyjnym;

Dalszy ciąg materiału pod wideo

  4)   stosować inne sposoby upowszechniania informacji o programie "Owoce w szkole", poprzez organizowanie wystaw, przygotowywanie prezentacji lub wydawanie gazetek.

REKLAMA

O tym jak zrealizowany został obowiązek edukacyjny w zakresie zdrowego żywienia w danym roku szkolnym, dyrektor szkoły poinformuje oddział terenowy Agencji Rynku Rolnego, właściwy ze względu na miejsce położenia szkoły. Informacja przekazana zostanie w terminie do 31 października, na formularzu przygotowanym i udostępnionym przez Agencję.

Mimo iż rok szkolny 2010/2011 dobiega końca, dyrektorzy szkół będą musieli zrealizować wspomniane zajęcia przed jego końcem. Informacja o wywiązaniu się z tego obowiązku powinna trafić do Agencji Rynku Rolnego do dnia 31 października 2011.

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 maja 2011 r. w sprawie sposobu realizacji środków towarzyszących służących zapewnieniu skutecznego wykonania programu „Owoce w szkole” (Dz. U. z 20 maja 2011 Nr 103, Poz. 594) wchodzi w życie 28 maja 2011 r.  

Czytaj także: Dyrektorzy szkół mają coraz więcej zadań do wykonania>>

samorzad.infor.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Samorzad.infor.pl

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Globalna awaria systemów Microsoft. Czy mamy się czym martwić w Polsce?

Wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski uspokaja, że obecnie w Polsce systemy infrastruktury informatycznej działają płynnie. 

Jak uczniowie Szkoły w Chmurze poradzili sobie z maturą? "Wyniki są dramatyczne"

Kilkanaście procent polskich maturzystów nie zdało egzaminu maturalnego. Jak poszło uczniom Szkoły w Chmurze? 

Coraz większa liczba dzieci ukraińskich w polskich szkołach

Od 1 września 2024 r. do polskich szkół może pójść między 20 tys. a 60 tys. ukraińskich dzieci - szacuje Paulina Chrostowska z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Zdaniem nauczycieli największym wyzwaniem w edukacji uczniów z doświadczeniem migracji jest bariera językowa.

Ta substancja wydłużyła życie myszy ok. 25%, wyszczupliła i zmniejszyła podatność na nowotwory. Teraz testy na ludziach

Międzynarodowa grupa badaczy aktualnie testuje nowy lek hamujący interleukinę 11, który wydłuża życie myszy prawie o jedną czwartą. Nie wiadomo jeszcze jak działa on u ludzi, ale rozpoczęto pierwsze badania kliniczne - informuje tygodnik „Nature” - ukazujące się od 1869 r. jedno z najbardziej prestiżowych czasopism naukowych.

REKLAMA

Co czwarty uczeń nie zdał matury w tej szkole. A oceny końcowe były wysokie. MEN: kuratoria przyjrzą się jakości kształcenia

Minister edukacji Barbara Nowacka poinformowała 18 lipca 2024 r., że kuratoria przyjrzą się wynikom egzaminów maturalnych w Szkole w Chmurze oraz temu, jak mają się one do ocen końcowych uczniów. Oceny te były wyjątkowo wysokie i nie przekładają się na wyniki matur - dodała.

Co oznaczają tajemnicze paski na tubkach past do zębów?

Większość Polaków nie wie, co oznaczają kolorowe paski na tubkach past do zębów. Jakie informacje przekazuje klientowi kolor tajemniczego paska na tubce? Czy konsumenci mogą być wprowadzani w błąd? 

Coś takiego raz na 5-10 tysięcy lat: Asteroida przeleci bliżej Ziemi niż satelity geostacjonarne 13 kwietnia 2029 roku. ESA przyśpiesza misję Ramses

Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) przyspiesza realizację nowej misji o nazwie Ramses, która ma na celu dotarcie do asteroidy Apophis – podał portal Space.com. W 2029 r. obiekt będzie bardzo blisko Ziemi, bliżej niż satelity geostacjonarne. Asteroida nie zagraża jednak naszej planecie.

Rodzice coraz rzadziej szczepią swoje dzieci. Najnowsze dane WHO

Alarmujące dane Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Wyszczepialność dzieci i młodzieży na świecie wciąż nie może odzyskać poziomu sprzed pandemii. 

REKLAMA

Blisko 5 tys. zgłoszeń związanych ze zdarzeniami atmosferycznymi

We wtorek i środę strażacy w całym kraju mieli ręce pełne roboty. Do godz. 6 odnotowano 4998 zgłoszeń związanych z pogodą. Obrażenia odniosły cztery osoby. 

Wojsko Polskie to trzecia armia NATO pod względem liczebności

Polska ma trzecią największą co do liczebności armię w NATO - przekazał szef BBN Jacek Siewiera, powołując się na dane zebrane przez NATO. Z szacunków Sojuszu wynika, że Wojsko Polskie z ponad 216 tys. żołnierzy to trzecia armia NATO - po USA i Turcji.

REKLAMA