Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Podwyżki dla wojskowych w 2022 r.

Podwyżki dla wojskowych w 2022 r.
Podwyżki dla wojskowych w 2022 r.
Fotolia
Minister Mariusz Błaszczak zapowiedział podwyżki dla żołnierzy średnio o 677 zł, dla pracowników cywilnych o 500 zł.

Minister wnioskuje o zwiększenie kwoty bazowej dla żołnierzy z 3,81 do 4,23. Oznacza to podwyżkę uposażeń o średnio 677 zł brutto, z wyrównaniem od stycznia 2022 r. Podwyżki średnio o 500 zł brutto otrzymają też pracownicy resortu obrony narodowej.

Ministerstwo Obrony Narodowej planuje także wypłatę dodatków dla żołnierzy zawodowych.

W tej kwestii ruszyły prace nad rozporządzeniem MON o wypłacie dodatków z wyrównaniem od stycznia 2022 r.

opracował Tomasz Król

Chcesz dowiedzieć się więcej, sprawdź »
Komplet: Polski Ład w wynagrodzeniach i dochodach, Kodeks pracy 2022 i Czas pracy 2022
Komplet: Polski Ład w wynagrodzeniach i dochodach, Kodeks pracy 2022 i Czas pracy 2022
Tylko teraz
Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(199)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  • ZeedHorn
    2022-01-05 06:54:02
    Puki co to mi pomniejszyli... Oficerom to rozumiem bo oni nic nie robią tylko głupoty wymyślają a pensje mają jak prezesi. Zwykli żołnierze z niższych korpusów nie dość że te głupie fanaberie muszą wykonywać w nieprzyzwoitych warunkach to jeszcze ich "motywują" w ten sposób. Potem zdziwienie że odchodzą...
    196
    pokażodpowiedzi (28)
  • Zigo
    2022-01-05 06:36:45
    Ale zapomniał dodać że Polski Lad obniżył wojskowym pensję o 300 złotych. Czyli podwyżka nie 500 złotych a 200
    21
    pokażodpowiedzi (4)
  • Nerw.
    2022-01-05 02:18:12
    Podwyżki....jak na razie to mi pensje obcięli od stycznia...szkoda, że nie w marcu z wyronaniem od stycznia tyło od razu. Fajnie jest powitać nowy rok z obniżką pensji.
    29
    pokażodpowiedzi (3)
  • Gg
    2022-01-05 10:52:42
    Za czasów PO wszystko sprzedawali a pensje były dużo mniejsze głupota i wymyślanie się nie zmieniło. Szer. Pracuje na sukces oficerów i pod oficerów jak nie będzie szacunku dla tych ludzi to nie będzie dla oficerów awansów i nagród . Powinni dać podwyżki szer. Którzy awansów nie mają a tym bardziej nagród.
    42
    pokażodpowiedzi (4)
  • Niedosczebabatokapitan
    2022-01-05 11:59:27
    Ja się Panowie najlęli- (albo mamusie zapisały - bo po niektórych wypowiedziach to tego typu dojrzałość) - do ściśle hierarchicznej instytucji jaka jest armia to później nie płaczcie ze ktoś wami dowodzi. A jak się nie podoba to jest mnóstwo atrakcyjnych zawodów na rynku pracy tylko czekających na takich zakompleksionych frustratów.
    24
    pokażodpowiedzi (3)
  • Kiki
    2022-01-05 15:01:40
    Drodzy państwo proszę o szacunek dla żołnierzy RP . Dziękuję bardzo .
    13
    pokażodpowiedzi (2)
  • Mariusz
    2022-01-05 08:13:46
    Jak na razie to minus390 na koncie kapitana z 28 letnim stażem... powodzenia wszystkim oszukiwanym!
    28
    pokażodpowiedzi (6)
  • Nikt
    2022-01-05 06:22:18
    Jednym z czynników stanu wojennego były nieustające podwyżki wszystkiego, ludzi po prostu nie było stać na normalne życie, historia zatoczyła koło......
    17
    pokażodpowiedzi (1)
  • Wojo
    2022-01-05 07:24:55
    Średnio 500 zł generał 1000zl szeregowy 100 zł i jest średnia 500 😁😬😬
    39
    pokażodpowiedzi (1)
  • Rzeszów
    2022-01-05 13:34:17
    W monie dalej jest syf, a takich jak Czeczko który uciekł na Białoruś to są tysiące w tym niby zawodowym naszym dzielnym wojsku, wszystko było dobrze dopóki nic się nie działo i po 8 godzinach szło się do domciu, teraz tysiące trepów jest na zwolnieniach lekarskich żeby nie jechać na granicę. Takie mamy to niby zawodowe wojsko. Błaszczak nie ma pojęcia co się dzieje w armii.
    33
    pokażodpowiedzi (2)
  • Darek
    2022-01-05 01:55:39
    Moją emeryturę wojskową pomniejszono o 98 zł.
    21
    pokażodpowiedzi (2)
  • Rozpacz
    2022-01-05 08:37:40
    Najpierw zabiorą a później zwrócą co zabrali i nazwą to podwyższka. Gruszki na wierzbie.
    5
    pokażodpowiedzi (1)
  • młodszy podoficer
    2022-01-05 14:12:39
    Nikt nikomu nie bronił ani chyba też raczej nie broni zostać tym oficerem...po co ten żal?
    7
    pokażodpowiedzi (1)
  • .
    2022-01-05 17:19:28
    Nie ma to jak żołnierz który walczy o ojczyznę dostaje mniej niż facet który biega za piłką ;)
    5
    pokażodpowiedzi (2)
  • Scout
    2022-01-05 08:46:33
    Niezaszczepionym zabrano dodatek za skoki. Nie płacą za wykonaną pracę - Granda
    15
    pokażodpowiedzi (1)
  • Skw
    2022-01-05 16:11:26
    Powiem tylko tyle.. Powinni zabrać wam wszystkim : Oficerowie, Podoficerowie i szeregowi poświadczenie bezpieczeństwa za wypisywanie i wylewanie żali na stronie internetowej i mam nadzieje, że odpowiednie służby to zweryfikują po IP. Pozdrawiam.
    23
  • Xyz
    2022-01-05 14:23:12
    Ile tu ekspertów wojskowych którzy wiedzę czerpią z wiadomości 🤯🤯🤯
    6
    pokażodpowiedzi (1)
  • Gość.
    2022-01-05 11:33:29
    Wojskowi wcale nie powinni dostać podwyżki bo nic nie robią.Tylko **** płaszcza .A jak do wyjazdu na granicę Białorusi to na zwolnienia lekarskie po uciekali .To jest wojskowy ?Za co on kasę w ogóle dostaje.Polowe wojskowych się nie nadaje.
    88
    pokażodpowiedzi (8)
  • Of
    2022-01-05 19:02:34
    Jak mają nas szanować inni jak sami obrażacie siebie nawzajem? Jak wszędzie, zawsze trafi się ktoś, kto nam nie odpowiada, ale nie zmienia to faktu że każdy z nas, dokonując swoich własnych wyborów i ma taki korpus jaki ma. A szacunek należy się każdemu w mundurze. Jeżeli tego nie możecie zrozumieć to nie powinno was być w SZ. Życzę nam wszystkim, aby służba RP pozwoliła nam na godne życie, bez strachu czy starczy do pierwszego.
    2
  • janek
    2022-01-05 08:42:02
    Na razie to tylko obniżki - 307 pln w styczniu, a artykuł mówi jedynie o podwyżkach, które jak będą to jedynie zniwelują obniżkę - czyli nie jest to żadna podwyżka. Poza tym inflacja i znowu do tyłu.
    5
    pokażodpowiedzi (3)
  • Poozee
    2022-01-05 11:36:21
    Kolejny szmal dla nieudacznikó. Jaką mamy armoę pokazała obrona granicy ze 140tyś armii faktycznie zdolnych do działań mamy ok 40 tyś reszta to zaplecze masakra do tego ich rodziny na cywilnych etatach. Rozgonić to oszołomstwo zostawić tyle ile wymaga NATO a reszta do cywila a kasę przeznaczyć na firmy prywatne!!!!!
    69
    pokażodpowiedzi (6)
  • Patriota
    2022-01-05 13:18:48
    Gdyby nie policja na granicy to islamska ***** wdarłaby się do kraju dziesiątkami tysięcy, to całe szwejostwo wojskowe jest nic nie warte. To są przejadacze naszych i państwowych pieniędzy...darmozjady na utrzymaniu ciężko pracującego społeczeństwa.
    57
    pokażodpowiedzi (5)
  • A co
    2022-01-05 09:12:19
    A jam dostał aż 10 zł Podwyżki???
    1
  • St.mar
    2022-01-06 11:52:12
    Kiedyś powiedział mi pewien oficer "przeżyj swoją służbę tak żeby później nikt na ulicy nie wyzywał ci od chu..."
    0
  • Jurko
    2022-01-05 16:54:01
    Pensja poszła w dôł , a przed świętami miały być nagrody , tak twierdził minister Błaszczak , a nagrody dostali oficerowie i piloci od 6000 do 10000 tys a podoficerowie 900 zł , to jest dopiero złodziejstwo .
    3
  • Jera
    2022-01-05 14:47:49
    Nabrali gaminiowatych sierżantow z policji do wojska, a na granicy cały czas ci sami bo robić nie ma komu
    4
  • Nn
    2022-01-05 16:32:42
    Aż żal czytać komentarze oficerów. Kultura sztabowa i wypowiedzi na poziomie brodzika intelektualnego. Pamiętajcie ryba psuje się od głowy.
    4
  • ja
    2022-01-05 12:18:37
    spód naczynia albo oficer to.....potrzebuje do krzyżówki ..... to moje spostrzeżenia po latach przebywania z nimi
    17
  • Wowak
    2022-01-05 11:33:40
    Narazie to pomniejszyly o stówe przez polski lad a teraz podwyżke szykują i zeby to jakos przykryc
    2
  • Aleks
    2022-01-05 23:48:19
    Ciekawe czy tak samo jak mieli dać wszystkim nagrodę jestem w 12bz i jakoś nie dostałem jak nie które osoby bo jestem niezaszczepiony więc po co te bzdurami się chwalili że wszyscy dostaną
    0
  • Div
    2022-01-05 12:06:26
    Nie muszą strajkować jak policja bo dostają bez problemu. A granica pokazała swoje
    15
    pokażodpowiedzi (1)
  • Jola
    2022-01-05 12:10:15
    Na granicy to widziałam tylko Policję jak dostawała łomot, bo wojsko jak zwykle nie przygotowane podobno ....
    28
    pokażodpowiedzi (5)
  • Jan Paweł II
    2022-01-05 14:47:05
    Nauczycielom by dali podwyżki... A myśleliście że po Macierewiczu gorzej być nie może...
    6
  • Gucio
    2022-01-05 14:48:02
    Żenada, ludzie zastanówcie się co piszecie zanim napiszecie. Łatwo napisać a co druga osoba pewnie wojskowym jest.
    4
  • Jan
    2022-01-05 17:09:57
    Wiadomo wojsko i policja muszą dostać podwyżki. To podpora tego reżimu PiS.
    2
  • Szer pipa
    2022-01-06 19:27:15
    Jestem st. Szer w stopniu po 5 latach dali mi awans obligatoryjny, nie mam już możliwości dalszego awansu, tak wygląda to u nas w wojsku. Super rozwuj
    1
  • Hołd the line
    2022-01-09 00:55:17
    Powiem z innej beczki i z innego resortu. Nie mam nic do oficerów ich zarobków itp. Szacunek nie należy się tym, którzy się go domagają ale tym, którzy na niego zasługują. W moim resorcie nie brakuje betonu, który staram się kruszyć ale jest podobnie jak w MON. I zgodzę się że ludzie z niższym stopniem mają wielsza wiedzę od oficerów. Na palcach jednej ręki można policzyć wysokich stopniem, którzy zasługują na szacunek i musle że każdy zna taką osobę. Jedna podstawowa zasada żołnierzem policjantem się bywa niezależnie od stopnia, człowiekiem się jest. Po wojskowemu jestem chorążym ale nigdy nie zapomniałem gdy byłem szeregowym. Nie wstydzę się przyznać szeregowemu że popełniłem błąd. Należy rozmawiać a nie unosić się honorem że szeregowy jest mądrzejszy i uważam go za głupka tylko dla tego że jest szeregowym.
    0
  • Dffffg
    2022-01-05 14:04:55
    Niech wsadzi sobie te pieniądze do d....py. Jaką podwyżka niech powie ile średnio zabrali przez ten ich nieład.
    3
  • Miriam
    2022-01-06 16:00:53
    Szkoda żołnierzy na granicy bo dzieci bez ojców się wychowują a za tyle nadgodzin co pracują to nie zarabiają dużo🙁
    0
    pokażodpowiedzi (1)
  • A.
    2022-01-05 19:52:33
    Średnio czyli szeregowy ok 300zł
    0
  • Czytelnik
    2022-01-05 18:22:21
    Co wy trepy w tym wojsku produkujecie, że tak kasę zarabiacie....? Gdyby babce z biedry ukradli 390 zł to by najniższa krajowa na rachunek wpłynęła .;)
    5
  • Iyo
    2022-01-05 21:54:46
    A po co im podwyżki? Mało jeszcze mają te zielone nieroby. Tylko łoić alkohol potrafią. Banda zdegenerowanych darmozjadów.
    15
    pokażodpowiedzi (1)
  • Jw
    2022-01-07 20:17:02
    Klakier z kotkiem da wam wszystkim przecież wam obiecał będziecie żyć jak hrabstwo aż wam bokiem wyjdzie
    0
    pokażodpowiedzi (1)
  • Trep.ik
    2022-01-13 16:53:46
    Po 30 latach w "linii", tułania się po poligonach, ćwiczeniach, misjach, wiecznie na baczność, na "wczoraj miało być zrobione" wyliczyli mi 4900 emerytury, wylewajcie na mnie wiadro pomyj, no dalej!!
    0
  • Wąski
    2022-01-06 11:25:38
    Zdrowe podejście jak MON nas dyma, w mediach mówią i piszą jak jest ********** a szeregowego traktuje się jak szmatę i barana do wykorzystywania na każdym kroku Gdzie tu równość w kwestii świadczeń szeregowi na kontraktach i tak całe życie kpina. A po 20 latach zwolnią tak jak tych co byli na 15 lat i co po 12 latach ******** na bruk. A od kaprala stała o co tu w tym cyrku chodzi nie wiecie a o to aby największemu korpusowi czyli szeregowym nie dać emerytury. A tak zachęcają chodź do wojska. Dno to co się dzieje w wojsku. W innych służbach mundurowych nie ma dylematu że nie masz możliwości dorobić do emerytury chyba że nie dożyjesz. Mamy cyrk nie wojsko.
    0
  • Rez
    2022-01-07 13:30:23
    Szeregowi powinni być skoszarowani, wtedy nie mówiliby, źle pracują tylko tak jak powinni, że służą.
    1
  • Generał
    2022-01-05 22:09:02
    Dobrze. My przyszli oficerowie WOT. Przyjmujemy te ofiarę zawodowych oficerów.
    0
  • Fachowiec
    2022-01-06 01:33:37
    Nie drapać się
    0
  • J23
    2022-01-05 15:29:40
    Cyrk jak cholera. Ni Ładu, nie składu. Czym tu jeszcze zachęcić przysłowiowego Kowalskiego do służby 🤣🤣🤣. Moim skromnym zdaniem wszystkie ustawy itp. wprowadzane są zdecydowanie opieszale. Powinny być podpisywane w dwudziestej piątej godzinie każdej doby 🤣.
    2
  • YOGI
    2022-01-10 10:32:16
    To i pewnie WOT także otrzyma jakieś podwyżki
    0
  • ABCDE
    2022-01-06 12:54:43
    Przecież wy nie służycie w wojsku! Jesteście pracownikami cywilnymi w mundurach.
    0
  • Szczesliwy
    2022-01-05 18:18:52
    Póki co to dzięki słynnemu ładowi zabrali mi 400 zł
    0
  • 2343
    2022-01-06 11:18:06
    A emeryci wojskowi dość szybko ubożeją. Tylko politycy trzymają się mocno.
    0
  • Rez
    2022-01-07 13:27:24
    W czasach kryzysu i wyrzeczeń to jest niesmaczne. Niedługo praca w wojsku będzie przyciągała ,,tłuste misie,,. .
    0
QR Code