REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

20 mln zł na szkolenia pracowników z Ukrainy

20 mln zł na szkolenia pracowników z Ukrainy
20 mln zł na szkolenia pracowników z Ukrainy
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Około 20 mln złotych wsparcia jest dostępne m.in. w ramach Bazy Usług Rozwojowych. Przedsiębiorcy z województwa świętokrzyskiego mogą korzystać z dofinansowania szkoleń podnoszących kwalifikacje zawodowe uchodźców, chcących rozpocząć prace w lokalnych firmach.

20 mln zł dofinansowania dla przedsiębiorców z Bazy Usług Rozwojowych

Przedsiębiorcy, chcący zatrudnić pracowników z Ukrainy mogą korzystać z dofinansowań szkoleń dostępnych w Bazie Usług Rozwojowych. "Zwracamy do 80 proc. kosztów poniesionych na szkolenia, do 60 tys. złotych na firmę i 6 tys. na jednego pracownika. Wsparcie jest skierowane do mikro, małych i średnich przedsiębiorców. Cały czas mamy otwarty nabór dla nowych osób, które chcą skorzystać ze szkoleń. Projekt będzie trwał do czerwca 2023 roku, do wykorzystania mamy jeszcze 50 proc. dostępnych środków, czyli około 20 mln złotych" - poinformował Paweł Łaski prezes Świętokrzyskiego Centrum Innowacji i Transferu Technologii, które jest operatorem programu w regionie świętokrzyskim.

REKLAMA

5 mln zł dofinansowania z Krajowego Funduszu Szkoleniowego

Agnieszka Kubicka wicedyrektor WUP zwracała uwagę, że szkolenia z języka polskiego dla pracowników z Ukrainy umożliwia Krajowy Fundusz Szkoleniowy. Refundacja kosztów kształcenia w przypadku podmiotów zatrudniających do dziewięciu pracowników wynosi 100 proc., a w przypadku pozostałych podmiotów - 80 proc. W 2022 roku środki z KFS dla woj. świętokrzyskie opiewają na ponad 5 mln złotych.

Pieniądze na zatrudnienie obywateli Ukrainy

Wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Renata Janik, wyraziła nadzieję, że wspólne działania ze strony pracodawców oraz publicznych służb zatrudnienia pomogą w szerokim udostępnieniu rynku pracy dla uchodźców z Ukrainy. "Mamy jeszcze środki finansowe w ramach Bazy Usług Rozwojowych, jak również Krajowego Funduszu Szkoleniowego, które można wykorzystać, aby dokształcać i przekwalifikować pracowników z Ukrainy. Spotykamy się też z potencjalnymi pracownikami i przedstawiamy naszą ofertę. Mam nadzieję, że te wspólnie działania pomogą tym osobom znaleźć prace w naszym regionie" – powiedziała wicemarszałek.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Globalna awaria systemów Microsoft. Czy mamy się czym martwić w Polsce?

Wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski uspokaja, że obecnie w Polsce systemy infrastruktury informatycznej działają płynnie. 

Jak uczniowie Szkoły w Chmurze poradzili sobie z maturą? "Wyniki są dramatyczne"

Kilkanaście procent polskich maturzystów nie zdało egzaminu maturalnego. Jak poszło uczniom Szkoły w Chmurze? 

Coraz większa liczba dzieci ukraińskich w polskich szkołach

Od 1 września 2024 r. do polskich szkół może pójść między 20 tys. a 60 tys. ukraińskich dzieci - szacuje Paulina Chrostowska z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Zdaniem nauczycieli największym wyzwaniem w edukacji uczniów z doświadczeniem migracji jest bariera językowa.

Ta substancja wydłużyła życie myszy ok. 25%, wyszczupliła i zmniejszyła podatność na nowotwory. Teraz testy na ludziach

Międzynarodowa grupa badaczy aktualnie testuje nowy lek hamujący interleukinę 11, który wydłuża życie myszy prawie o jedną czwartą. Nie wiadomo jeszcze jak działa on u ludzi, ale rozpoczęto pierwsze badania kliniczne - informuje tygodnik „Nature” - ukazujące się od 1869 r. jedno z najbardziej prestiżowych czasopism naukowych.

REKLAMA

Co czwarty uczeń nie zdał matury w tej szkole. A oceny końcowe były wysokie. MEN: kuratoria przyjrzą się jakości kształcenia

Minister edukacji Barbara Nowacka poinformowała 18 lipca 2024 r., że kuratoria przyjrzą się wynikom egzaminów maturalnych w Szkole w Chmurze oraz temu, jak mają się one do ocen końcowych uczniów. Oceny te były wyjątkowo wysokie i nie przekładają się na wyniki matur - dodała.

Co oznaczają tajemnicze paski na tubkach past do zębów?

Większość Polaków nie wie, co oznaczają kolorowe paski na tubkach past do zębów. Jakie informacje przekazuje klientowi kolor tajemniczego paska na tubce? Czy konsumenci mogą być wprowadzani w błąd? 

Coś takiego raz na 5-10 tysięcy lat: Asteroida przeleci bliżej Ziemi niż satelity geostacjonarne 13 kwietnia 2029 roku. ESA przyśpiesza misję Ramses

Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) przyspiesza realizację nowej misji o nazwie Ramses, która ma na celu dotarcie do asteroidy Apophis – podał portal Space.com. W 2029 r. obiekt będzie bardzo blisko Ziemi, bliżej niż satelity geostacjonarne. Asteroida nie zagraża jednak naszej planecie.

Rodzice coraz rzadziej szczepią swoje dzieci. Najnowsze dane WHO

Alarmujące dane Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Wyszczepialność dzieci i młodzieży na świecie wciąż nie może odzyskać poziomu sprzed pandemii. 

REKLAMA

Blisko 5 tys. zgłoszeń związanych ze zdarzeniami atmosferycznymi

We wtorek i środę strażacy w całym kraju mieli ręce pełne roboty. Do godz. 6 odnotowano 4998 zgłoszeń związanych z pogodą. Obrażenia odniosły cztery osoby. 

Wojsko Polskie to trzecia armia NATO pod względem liczebności

Polska ma trzecią największą co do liczebności armię w NATO - przekazał szef BBN Jacek Siewiera, powołując się na dane zebrane przez NATO. Z szacunków Sojuszu wynika, że Wojsko Polskie z ponad 216 tys. żołnierzy to trzecia armia NATO - po USA i Turcji.

REKLAMA