reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Pierwsza edycja Samorządowego Programu Pożyczkowego

Pierwsza edycja Samorządowego Programu Pożyczkowego

Ruszył program pożyczkowy dla jednostek samorządu terytorialnego na finansowanie inwestycji infrastrukturalnych na terenach wiejskich. Nabór wniosków do Samorządowego Programu Pożyczkowego odbywa się w trybie konkursowym. Wnioski są przyjmowane do 6 października br.

Zasady Samorządowego Programu Pożyczkowego

O pożyczki na realizację inwestycji w zakresie oświaty, zaopatrzenia w wodę oraz budowę lub remont dróg gminnych i powiatowych mogą ubiegać się samorządy wiejskie oraz miejsko-wiejskie. Gmina może starać się o pożyczkę w wysokości do 1 mln zł i może ona stanowić 100 proc. wartości realizowanego przedsięwzięcia. Preferencyjne oprocentowanie pożyczki w ramach SPP wynosi równowartość wskaźnika WIBOR 3M, a dla przedsięwzięć priorytetowych: 0,95 tego wskaźnika.

Program pożyczkowy uruchomiony został przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Fundusz przekaże pieniądze bezpośrednio do samorządów - bez pośrednictwa banków, co więcej nie będzie on pobierał prowizji za rozpatrzenie wniosku.

Nabór do programu odbywa się w trybie konkursowym. Dzięki specjalnemu systemowi informatycznemu możliwe jest składanie wniosków w formie elektronicznej za pośrednictwem Internetu. Limit środków w pierwszej edycji konkursu wynosi 15 mln złotych. W pierwszej edycji samorządy mogą składać wnioski do 6 października br.

Regulamin i szczegółowe informacje na temat Samorządowego Programu Pożyczkowego można znaleźć na stronie Fundacji www.efrwp.pl w zakładce „Dla samorządów”.

reklama

Czytaj także

Źródło:

Samorzad.infor.pl
INFORLEX Plan kont – program dla księgowych jednostek budżetowych199.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Bem & Wspólnicy

Kancelaria radców prawnych specjalizująca się w prawie medycznym, prawie pracy, prawie rodzinnym oraz prawie nieruchomości.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama