REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Gospodarcze dylematy samorządów

REKLAMA

Na tematy ważne i aktualne z punktu widzenia potrzeb oraz problemów lokalnych społeczności oraz władz lokalnych będą rozmawiać w Poznaniu eksperci podczas najbliższych Targów Produktów i Usług dla Samorządów Lokalnych GMINA.

Targi GMINA, które odbędą się w dniach 22-25 listopada w Poznaniu, to miejsce spotkań producentów i dostawców usług usprawniających funkcjonowanie regionów, z reprezentantami samorządów, odpowiedzialnymi za realizację zadań własnych JST. Zyskujące coraz większą renomę i uznanie wydarzenie odbywać się będzie pod hasłem „Samorząd. Biznes. Społeczeństwo Obywatelskie”.

REKLAMA

REKLAMA

Atutem, na który wskazują zwiedzający targów GMINA, jest szeroki zakres oferowanych produktów i usług. Wystawcy tegorocznych targów przedstawią rozwiązania z zakresu architektury miejskiej, elementów małej architektury ulic i placów, architektury krajobrazu, infrastruktury dla osób niepełnosprawnych, oświaty, kultury i sportu, informatyki w instytucjach publicznych.

Wzorem poprzednich edycji targom GMINA towarzyszy interesujący program wydarzeń. W tym roku funkcję partnera programowego pełni Związek Miast Polskich i to z jego inicjatywy planowana jest organizacja V Zjazdu Gospodarczego Miast i Regionów. Pierwszym punktem w programie Zjazdu będzie rozpoczynający się w przededniu inauguracji targów GMINA XV Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska EnviCon poświęcony tematyce zagospodarowania odpadów (21-22 listopada).

To zagadnienie będzie również tematem przewodnim centralnego wydarzenia Zjazdu – konferencji „Wspólna gospodarka odpadami gmin i regionów – jak nie utopić publicznych pieniędzy w śmieciach” (23.11). W programie Zjazdu znajdą się ponadto wydarzenia poświęcone tematyce zdrowia, ekonomii społecznej oraz zintegrowanego podejścia do rozwoju.

Wydarzenia V Zjazdu Gospodarczego Gmin, Miast i Regionów:

▪    II Samorządowy Kongres Zdrowia (24-25 listopada 2011)

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Organizatorzy: Profile Poznań, Związek Miast Polskich, Związek Powiatów Polskich, MTP

Rejestracja uczestników>>

▪    II Targi Przedsiębiorczości Społecznej (22-25 listopada 2011)

Organizator: Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej w Poznaniu, MTP

▪    Konferencja w ramach Polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej „Zintegrowane podejście do rozwoju – klucz do inteligentnej, zrównoważonej i sprzyjającej włączeniu Europy” (24 listopada 2011)

Organizator: Ministerstwo Rozwoju Regionalnego

REKLAMA

Ponadto zwiedzający targi GMINA – wójtowie, sołtysi, burmistrzowie, prezydenci i starostowie sami mogli będą wystąpić w roli wystawców prezentujących ofertę inwestycyjną własnych regionów. Będzie to możliwe podczas odbywającego się w ramach targów GMINA Salonu Nieruchomości i Inwestycji INVESTFIELD. W zakresie tematycznym salonu znajdzie się ponadto oferta specjalnych stref ekonomicznych oraz instytucji wspierających rozwój regionów.

Trzecia edycja targów GMINA odbędzie się w towarzystwie dwóch wydarzeń o nieco dłuższej tradycji – Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLEKO oraz Międzynarodowych Targów Techniki Komunalnej KOMTECHNIKA.

Więcej informacji na www.gmina.mtp.pl

samorzad.infor.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Samorzad.infor.pl
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Sektor publiczny
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Bon 2500 zł: ROZPORZĄDZENIE MINISTRA CYFRYZACJI z dnia 28 września 2023 r. [poz. 2071]

  ROZPORZĄDZENIE MINISTRA CYFRYZACJI z dnia 28 września 2023 r. w sprawie określenia grup nauczycieli, wychowawców i innych pracowników pedagogicznych uprawnionych do otrzymania wsparcia sfinansowanego ze środków publicznych.

  Ministerstwo Cyfryzacji: przykładowy wzór wniosku o bon 2500 zł. Do wniosku koniecznie dołącz plik Excel

  Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało wzór wniosku o bon 2500 zł dla nauczycieli klas IV-VIII i uprawnionych pracowników pedagogicznych.

  Instrukcja Ministra Cyfryzacji: Jak złożyć wniosek o wydanie bonu 2500 zł na zakup laptopa? [Dla nauczycieli i dyrektorów szkół]

  Od 10 października 2023 r. nauczyciele klas IV-VIII klas mogą składać wnioski o przyznanie bonu 2500 zł przeznaczonego na zakup laptopa. Prawo to mają także pracownicy pedagogiczni przyporządkowani do tych klas.  

  Jakie kwalifikacje musi mieć nauczyciel? Nowe rozporządzenie MEiN od 3 października 2023 r.

  W dniu 3 października 2023 r. weszło w życie nowe rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z  14 września 2023 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli. Rozporządzenie to określa szczegółowe kwalifikacje wymagane od nauczycieli, w szczególności poziom wykształcenia i jego zakres w odniesieniu do poszczególnych typów szkół i rodzajów placówek. W rozporządzeniu znajdują się też warunki uzyskiwania kwalifikacji do nauczania języków obcych, wykaz egzaminów, poprzez które uzyskuje się kwalifikacje do nauczania języków obcych, a także szkoły i przypadki, w których można zatrudnić nauczycieli niemających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli.

  REKLAMA

  Stypendium socjalne, rektora, zapomoga. Na jakie świadczenia mogą liczyć studenci w roku akademickim 2023/24?

  Rozpoczął się nowy rok akademicki. Ministerstwo Edukacji i Nauki przypomniało, o jakiego rodzaju świadczenia mogą ubiegać się studenci. Komu przysługuje prawo do świadczeń? 

  Upały w październiku? Mamy już rekord ciepła!

  Ostatni taki gorący dzień o tej porze roku był prawie 60 lat temu! We wtorek w Legnicy, w województwie dolnośląskim, termometry wskazały 29,2 stopnia Celsjusza - podał IMGW.

  Polska przywraca tymczasową kontrolę graniczną na granicy ze Słowacją. Ograniczona liczba czynnych przejść granicznych

  Od północy wznawiamy tymczasową kontrolę graniczną na granicy ze Słowacją - poinformował 3 października 2023 r. szef MSWiA Mariusz Kamiński. Granicę lądową będzie można przekraczać tylko w 11 przejściach drogowych lub kolejowych. Dla obywateli państw UE i ich rodzin dostępnych będzie też 11 miejsc dla pieszych.

  NFZ: E-doradca umożliwi konsultację z pracownikiem oddziału NFZ

  E-doradca to bezpłatna usługa, która umożliwia konsultację z pracownikiem oddziału NFZ przez wideo-spotkanie za pomocą ogólnodostępnej aplikacji Microsoft Teams.

   

  REKLAMA

  Wzór wniosku pracownika o zabezpieczenie w postaci dalszego zatrudniania. Daje ochronę po zwolnieniu z pracy [nowość od 22 września]

  Od 22 września 2023 r. nowością w sporach „pracowniczych” jest możliwość uzyskania zabezpieczenia polegającego na kontynuacji zatrudnienia zwolnionego pracownika. Na czas procesu pracownika nie można zwolnić.

  NFZ: Od 1 października tylko e-zlecenia na wyroby medyczne (np. na wózek inwalidzki)

  Od 1 października 2023 r. obowiązuje już tylko e-zlecenie na zaopatrzenie w wyroby medyczne – informuje Narodowy Fundusz Zdrowia.

  REKLAMA