REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Gospodarcze dylematy samorządów

REKLAMA

Na tematy ważne i aktualne z punktu widzenia potrzeb oraz problemów lokalnych społeczności oraz władz lokalnych będą rozmawiać w Poznaniu eksperci podczas najbliższych Targów Produktów i Usług dla Samorządów Lokalnych GMINA.

Targi GMINA, które odbędą się w dniach 22-25 listopada w Poznaniu, to miejsce spotkań producentów i dostawców usług usprawniających funkcjonowanie regionów, z reprezentantami samorządów, odpowiedzialnymi za realizację zadań własnych JST. Zyskujące coraz większą renomę i uznanie wydarzenie odbywać się będzie pod hasłem „Samorząd. Biznes. Społeczeństwo Obywatelskie”.

REKLAMA

REKLAMA

Atutem, na który wskazują zwiedzający targów GMINA, jest szeroki zakres oferowanych produktów i usług. Wystawcy tegorocznych targów przedstawią rozwiązania z zakresu architektury miejskiej, elementów małej architektury ulic i placów, architektury krajobrazu, infrastruktury dla osób niepełnosprawnych, oświaty, kultury i sportu, informatyki w instytucjach publicznych.

Wzorem poprzednich edycji targom GMINA towarzyszy interesujący program wydarzeń. W tym roku funkcję partnera programowego pełni Związek Miast Polskich i to z jego inicjatywy planowana jest organizacja V Zjazdu Gospodarczego Miast i Regionów. Pierwszym punktem w programie Zjazdu będzie rozpoczynający się w przededniu inauguracji targów GMINA XV Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska EnviCon poświęcony tematyce zagospodarowania odpadów (21-22 listopada).

To zagadnienie będzie również tematem przewodnim centralnego wydarzenia Zjazdu – konferencji „Wspólna gospodarka odpadami gmin i regionów – jak nie utopić publicznych pieniędzy w śmieciach” (23.11). W programie Zjazdu znajdą się ponadto wydarzenia poświęcone tematyce zdrowia, ekonomii społecznej oraz zintegrowanego podejścia do rozwoju.

Wydarzenia V Zjazdu Gospodarczego Gmin, Miast i Regionów:

▪    II Samorządowy Kongres Zdrowia (24-25 listopada 2011)

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Organizatorzy: Profile Poznań, Związek Miast Polskich, Związek Powiatów Polskich, MTP

Rejestracja uczestników>>

▪    II Targi Przedsiębiorczości Społecznej (22-25 listopada 2011)

Organizator: Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej w Poznaniu, MTP

▪    Konferencja w ramach Polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej „Zintegrowane podejście do rozwoju – klucz do inteligentnej, zrównoważonej i sprzyjającej włączeniu Europy” (24 listopada 2011)

Organizator: Ministerstwo Rozwoju Regionalnego

REKLAMA

Ponadto zwiedzający targi GMINA – wójtowie, sołtysi, burmistrzowie, prezydenci i starostowie sami mogli będą wystąpić w roli wystawców prezentujących ofertę inwestycyjną własnych regionów. Będzie to możliwe podczas odbywającego się w ramach targów GMINA Salonu Nieruchomości i Inwestycji INVESTFIELD. W zakresie tematycznym salonu znajdzie się ponadto oferta specjalnych stref ekonomicznych oraz instytucji wspierających rozwój regionów.

Trzecia edycja targów GMINA odbędzie się w towarzystwie dwóch wydarzeń o nieco dłuższej tradycji – Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLEKO oraz Międzynarodowych Targów Techniki Komunalnej KOMTECHNIKA.

Więcej informacji na www.gmina.mtp.pl

samorzad.infor.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Samorzad.infor.pl

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Min. B. Nowacka odpowiada ZNP. Co z utratą u nauczycieli pracy albo godzin pracy?

Min. B. Nowacka Nowacka wypowiedziała się o pomyśle ZNP o przywróceniu WOS na rok szkolny 2024/2025. Krótko stwierdziła: To byłby chaos.

Wniosek o bon energetyczny będą przyjmowały gminy do 31 października 2024 r. Sprawdź, czy przysługuje Ci nowe świadczenie!

Bon energetyczny jako nowe świadczenie pieniężne ma być przyznawany na wniosek beneficjenta złożony do końca października 2024 r. Obsługą bonu będą zajmowały się gminy i to tam należy kierować swoje kroki, by przejść całą procedurę. Szczegóły dotyczące składania wniosku zawiera ustawa, która właśnie ujrzała światło dzienne. Sprawdź, czy bon energetyczny jest dla Ciebie!

Kto się załapie na bon energetyczny 300-1200 zł? Kryteria dochodowe są dość niskie

Wysokość świadczenia w postaci bonu energetycznego będzie zależna m.in. od osób w gospodarstwie domowym, jak również od kryterium dochodowego na osobę w gospodarstwie jednoosobowym lub wieloosobowym. Pieniądze w wysokości od 300 zł do 1200 zł są do wzięcia już od lipca 2024 roku. Jednak załapać się na to nowe świadczenie nie będzie łatwo dla lepiej zarabiających.

Ostrzeżenie dla Polaków podróżujących do Iranu. MSZ wydało ważny komunikat

Ze względu na rosnące napięcia między Iranem a Izraelem oraz ryzyko działań zbrojnych, Ministerstwo Spraw Zagranicznych zdecydowanie odradza podróże do Iranu. Polscy obywatele, którzy aktualnie przebywają w Iranie, powinni jak najszybciej opuścić ten kraj.

REKLAMA

Ponad 27 mln zł dofinansowania na zajęcia sportowe dla osób z niepełnosprawnościami. Nabór wniosków rozstrzygnięty

Minister Sportu i Turystyki rozstrzygnął nabór wniosków na realizację Programu Upowszechniania Sportu Osób Niepełnosprawnych w 2024 r. Dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej wynosi 27 026 000 zł.

Nowa Strategia Cyberbezpieczeństwa Polski na lata 2024-2029. "Wkrótce zostaną zaprezentowane szczegóły"

Wiceminister cyfryzacji, Paweł Olszewski, zapowiedział w piątek, że szczegóły nowej Strategii Cyberbezpieczeństwa RP na lata 2024-2029 zostaną wkrótce zaprezentowane.

Zakaz reklamy fast foodów na bilboardach. Powód: plaga otyłości. Kiedy w Polsce takie przepisy? Czego nie można reklamować już teraz?

Otyłość to problem coraz większej liczby nastolatków. Głównie z tego powodu lokalni politycy w Anglii zakazują reklamowania produktów wysokoprzetworzonych na billboardach. Ogólnokrajowych czy ogólnoeuropejskich zasad regulujących tę kwestię nie należy się spodziewać, ale eksperci podkreślają, że ten sam nośnik można wykorzystać do kampanii pro-zdrowotnej. 

Wystarczy 3 godziny dziennie i dolegliwości masz jak w banku. Może to dotyczyć nawet co drugiego Polaka

Najnowsze badania potwierdzają starą prawdę, że granie na komputerze nie służy zdrowiu. Dlaczego jednak profesjonalni gracze, którzy poświęcają na grę bardzo dużo czasu, nie cierpią bardziej niż amatorzy?

REKLAMA

RPO: Nauczyciele mianowani są gorzej traktowani co do ochrony przedemerytalnej. MEN rozważy zmianę przepisów

Rzecznik Praw Obywatelskich wystąpił do ministra edukacji o rozważenie zmiany przepisów Karty Nauczyciela. Chodzi o zrównanie uprawnień nauczycieli mianowanych z uprawnieniami nauczycieli zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, związanych z ochroną przedemerytalną i prawem do wynagrodzenia za cały okres pozostawania bez pracy w przypadku przywrócenia nauczyciela do pracy przez sąd pracy i podjęcia przez niego zatrudnienia. Barbara Nowacka, minister edukacji zapowiedziała powołanie Zespołu, który będzie analizował zgłaszane postulaty odnośnie sytuacji prawnej nauczycieli – także w zakresie ochrony przedemerytalnej i prawa do wynagrodzenia za cały okres pozostawania bez pracy w przypadku przywrócenia do pracy przez sąd pracy.

Ceny biletów komunikacji miejskiej nie wzrosną i nie zmniejszy się liczba miejsc w przedszkolach. Trzeba też zerwać łatkę miasta maczet.

Trzeba szukać oszczędności, ale ceny biletów komunikacji miejskiej nie wzrosną. Nie zmniejszy się też liczba miejsc w przedszkolach. Łukasz Gibała twierdzi też, że ma pomysł na Kraków bez partyjniactwa i opowiedział o tym w programie Gość INFOR.PL

REKLAMA