REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

5,5 mln zł w programie „Pokonać bezdomność”

5,5 mln zł w programie „Pokonać bezdomność”
5,5 mln zł w programie „Pokonać bezdomność”
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Do 10 lutego organizacje pozarządowe mogą zgłaszać się do programu "Pokonać bezdomność" edycja na rok 2023. Można w ten sposób uzyskać dotacje od 50 tys. do 300 tys. zł na wsparcie osób zmagających się z kryzysem bezdomności. Budżet konkursu wynosi 5,5 mln zł.

„Pokonać bezdomność” 2023 r.

Program "Pokonać bezdomność. Program pomocy osobom bezdomnym" powstał z inicjatywy Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

REKLAMA

Na co można wydać dotację z programu „Pokonać bezdomność”?

"Dotację – od 50 tys. zł do 300 tys. zł – można przeznaczyć m.in. na dostosowanie placówek do potrzeb osób dotkniętych problemem bezdomności. My, jako rząd, stwarzamy odpowiednie narzędzia pomocowe skierowane do lokalnych podmiotów, które najlepiej znają potrzeby swoich mieszkańców. Problem bezdomności dotyka zazwyczaj osoby, które los doświadczył szczególnie, nie możemy pozostawić ich bez pomocy" – podkreślił, cytowany w komunikacie resortu, wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed.

Do kiedy zgłoszenie do programu „Pokonać bezdomność”?

Oferty w ramach konkursu do programu "Pokonać bezdomność" edycja na rok 2023 należy złożyć do 10 lutego 2023 r. do Wydziałów Polityki Społecznej właściwych Urzędów Wojewódzkich.

Moduły programu „Pokonać bezdomność”

Dotacje można uzyskać w ramach czterech modułów.

Moduł I - "Profilaktyka" ma na celu zapobieganie bezdomności przez prowadzenie działań profilaktycznych. Na to zadanie można uzyskać dotację w wysokości od 50 000 zł do 100 000 zł.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Moduł II - "Wsparcie osób bezdomnych" polega na prowadzeniu działań interwencyjnych i aktywizujących skierowanych do osób bezdomnych. Na realizację tego zadania publicznego można uzyskać dotację w wysokości od 50 000 zł do 150 000 zł.

Moduł III - "Infrastruktura" ma wesprzeć podmioty w dostosowaniu prowadzonych przez nie placówek świadczących usługi dla osób bezdomnych do obowiązujących standardów. Dotację w tym module wynosi od 50 000 zł do 300 000 zł.

Z kolei Moduł IV - "Innowacyjność" ma na celu inspirowanie do wdrażania nowych rozwiązań w zakresie pomocy osobom bezdomnym.

Kiedy rozstrzygnięcie konkursu „Pokonać bezdomność”?

Rozstrzygnięcie konkursu w ramach programu "Pokonać bezdomność" nastąpi 31 marca 2023 roku.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rekordowa liczba pasażerów z lotniska Chopina

Ponad 2 mln odprawionych w ciągu miesiąca pasażerów. To rekord, który padł w czerwcu na lotnisku Chopina. Z szacunków wynika, ze w całym roku ta liczba będzie wynosić 20 mln. 

Darmowe potańcówki w Warszawie

Wracają potańcówki na Grochowskiej. Od 12 lipca mieszkańcy dzielnicy Praga-Południe i okolic będą mogli tańczyć do muzyki z różnych stron świata. 

Dla nauczycieli: co najmniej 15% podwyżki, 500 zł dodatku za wychowawstwo, 4 dni urlopu na żądanie, zmiany w zastępstwach, godzinach ponadwymiarowych. ZNP i NSZZ Solidarność do MEN: sprawy do pilnego załatwienia

Związek Nauczycielstwa Polskiego i  Prezydium Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" wystosowały 10 lipca 2024 r. odrębne pisma do Ministerstwa Edukacji Narodowej zawierające obszerne listy spraw wymagających pilnego uregulowania. Są to odpowiedzi na ustalenia grupy roboczej ds. wynagradzania nauczycieli z 26 czerwca br. działającej w ramach Zespołu ds. pragmatyki zawodowej nauczycieli. Czego domagają się związkowcy?

Mięsak. Poznaj objawy tego nowotworu

Mięsak to rzadki nowotwór. Stanowi około 1% wszystkich nowotworów u dorosłych i około 15% u dzieci. Lipiec to miesiąc poświęcony budowaniu świadomości na temat mięsaków. Warto wiedzieć, czym są te nowotwory, jakie dają objawy i jak ważna jest szybka diagnoza. 

REKLAMA

Czy warto iść na tradycyjne studia w 2024 roku? Gdzie zdobyć praktyczne umiejętności przydatne w pracy?

Dziś coraz więcej osób kwestionuje sens tradycyjnego modelu akademickiego, który koncentruje się głównie na zdobywaniu wiedzy teoretycznej, bez jednoczesnego zapewnienia praktycznych umiejętności przydatnych na rynku pracy. Także rosnące koszty edukacji oraz obawy o przyszłe zatrudnienie skłaniają młodych ludzi do poszukiwania alternatywnych ścieżek rozwoju zawodowego, takich jak kursy, szkolenia praktyczne czy praca zdalna. Czy warto zatem jeszcze iść na tradycyjne studia?

Dyrektor CKE: Będą zmiany w maturach i egzaminie ósmoklasisty w 2025 r. Rok szkolny 2024/2025: Odchudzona o 20% podstawa programowa

Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik w rozmowie z Polską Agencją Prasową udzielił informacji odnośnie zmian w maturach i egzaminie ósmoklasisty wynikających z uszczuplenia podstawy programowej od roku szkolnego 2024/2025. Najwięcej zmian ma być na egzaminie maturalnym z języka polskiego, tak pisemnym, jak i ustnym, np. znacznie skrócona zostanie lista pytań jawnych.

Min. Sikorski: kilka tysięcy osób w Polsce zgłosiło się do Legionu Ukraińskiego. Polska zapewnia sprzęt i szkolenie

Kilka tysięcy osób zarejestrowało się już w Polsce, aby dołączyć do Legionu Ukraińskiego, czyli nowej ukraińskiej ochotniczej jednostki wojskowej - poinformował minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski podczas Forum Publicznego NATO, zorganizowanego przy okazji szczytu tej organizacji w Waszyngtonie.

Od piątku utrudnienia w Warszawie

W piątek kierowcy w stolicy napotkają utrudnienia na Wale Miedzeszyńskim i moście Poniatowskiego. 

REKLAMA

Poprawka matury w sierpniu 2024

Kiedy jest poprawka matury w sierpniu 2024 roku? Kiedy jest poprawkowa matura pisemna, a kiedy ustna? Co trzeba zrobić, aby przystąpić do terminu poprawkowego? Wyników można spodziewać się we wtorek 10 września 2024 r.

Siedem wsi w Polsce stanie się miastem od początku 2025 roku. Wiemy już które

Od 1 stycznia 2025 r. roku w Polsce przybędzie siedem miast. Tak wynika z założeń projektu rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustalenia granic niektórych gmin i miast, nadania niektórym miejscowościom statusu miasta oraz zmiany siedziby władz gminy, które zostały opublikowane 9 lipca 2024 r. w wykazie prac legislacyjnych rządu. Nastąpi też 7 zmian dotyczących ustalenia granic gmin i 11 zmian dotyczących ustalenia granic miast.

REKLAMA