reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Gmina menedżerem zarządzającym odpadami.

Gmina menedżerem zarządzającym odpadami.

Już od 1 stycznia 2012 roku samorządy zaczną w pełni zarządzać strumieniem odpadów na swoim terenie. Nowe obowiązki wymagają zorganizowania przetargów, wprowadzenia nowatorskich rozwiązań i aktywnego włączenia się w budowę zintegrowanego systemu gospodarki odpadami komunalnymi w Polsce.

W obliczu nowego pojawia się wiele pytań i wątpliwości. Odpowiedzi na wiele z nich można będzie uzyskać podczas konferencji „Gmina menedżerem zarządzającym odpadami”, która odbędzie się w Warszawie dnia 7 grudnia 2011 roku.

Jej organizatorom, firmie MGG Conferences, udało się zaprosić do grona prelegentów najlepszych ekspertów zajmujących się gospodarką odpadami w Polsce.

W swych wystąpieniach skupią się oni na kluczowych zagadnieniach wynikających z noweli ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminach, m.in. aspektach prawnych i proceduralnych organizacji nowego systemu gospodarki odpadami, które przełożą się na nowe obowiązki dla gmin. Zaprezentują rolę samorządów województw w tworzeniu systemu zagospodarowania odpadów komunalnych po wprowadzeniu nowych przepisów.

Omówią czynniki wpływające na wskazanie regionu gospodarki odpadami. Optymalizacja kosztów wprowadzenia nowego systemu w gospodarce odpadami. Ponadto przedstawią aspekty prawne i finansowe konstrukcji systemu właściwego obliczania wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi i poboru opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.  

Więcej informacji można uzyskać na stronie wydarzenia: Konferencja odpady w gminie>>

Czytaj także: Ustawa śmieciowa - analiza przepisów>>

samorzad.infor.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

Samorzad.infor.pl
Wideoszkolenie: JPK_VAT w nowej formie149.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Mariusz Miśkiewicz

Starszy konsultant w Departamencie Doradztwa Podatkowego w Mariański Group

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama