reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Boni: nie ma tajnego planu likwidacji powiatów

Boni: nie ma tajnego planu likwidacji powiatów

Minister administracji i cyfryzacji Michał Boni pytany, czy dopuszcza możliwość likwidacji powiatów:

"Na posiedzeniach Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu (...) zobowiązaliśmy się, że dokonamy przeglądu modelu ustrojowego. To nie jest tak, jak niekiedy politykom się wydaje - szachu-machu w jedną stronę czy w drugą - to jest poważna dyskusja o tym, jakie funkcje są pełnione przez różne jednostki samorządu, jakie jest finansowanie. O tym dyskutujemy i myślę, że będziemy przez najbliższe miesiące bardzo dużo dyskutować i musimy mieć dobrą analizę, żeby zacząć się zastanawiać, czy w ogóle dokonywać jakichś zmian.

Na pewno chcemy te debaty, które trwały w ostatnich latach, a dotyczyły modelu metropolitalnego, zebrać, przygotować taką "zieloną księgę" dotyczącą spraw metropolitalnych, po to żeby (...) się zacząć zastanawiać. (...) Metropolie - w świecie dyskutuje się o ich specjalnej, silnej roli rozwojowej. W Polsce trzeba to robić tak, żeby budować równowagę między silnymi metropoliami a obszarami, które mają mniejszy charakter, są mniej zaludnione, obszarami wiejskimi. Musi być ta równowaga. (...)

Nie ma więc żadnego pomysłu, bo krążą takie plotki, że jest tajny plan i ustawa likwidująca powiaty, nie ma żadnego tajnego pomysłu i tajnego projektu ustawy, która miałaby zlikwidować powiaty. Natomiast dyskusja o całości modelu samorządowego, o jego potencjale, o dochodach i wydatkach - na pewno tak, bo to strona samorządowa przecież postuluje".

Wszystkie zmiany prawa w jednym miejscu: www.zmianyprawa.infor.pl >>

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Źródło:

PAP
Nowa matryca stawek VAT – PKWiU, CN378.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Jerzy Piskorski

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama