reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > W Radomiu ma powstać hala sportowo-widowiskowa

W Radomiu ma powstać hala sportowo-widowiskowa

Ponad 40 firm zgłosiło się do udziału w konkursie na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej hali sportowo-widowiskowej, która ma być wybudowana w Radomiu. Maksymalny koszt inwestycji wraz z zagospodarowaniem terenu oszacowano na 80 mln zł.

Jak poinformowała PAP Ryszarda Kitowska z zespołu prasowego Urzędu Miejskiego w Radomiu, firmy, których zgłoszenia zostaną pozytywnie zweryfikowane przez magistrat, mają czas do 4 czerwca na złożenie swoich koncepcji.

Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody pieniężne. Pierwsza nagroda wynosi 50 tys. zł, druga - 40 tys. zł, a trzecia - 30 tys. zł. Zwycięzców wyłoni sąd konkursowy pod przewodnictwem architekta Stanisława Bochyńskiego. Zwycięzca otrzyma też od władz miasta zamówienie na szczegółowe opracowanie nagrodzonej pracy i sporządzenie dokumentacji projektowej.

Hala sportowo-widowiskowa wybudowana zostanie przy ul. Struga 63 (niedaleko stadionu Radomiaka). Kitowska podkreśliła, że ma to być nowoczesny wielofunkcyjny obiekt, odpowiadający wymogom międzynarodowych federacji sportowych. Miałyby się w nim odbywać rozgrywki w różnych dyscyplinach sportowych, m.in. w siatkówce, koszykówce, piłce ręcznej. Dodatkowo hala mogłaby być wykorzystywana jako miejsce do organizacji widowisk kulturalnych, konferencji, wystaw, koncertów, itp. Na widowni ma być 5 tys. miejsc siedzących. Obiekt ma powstać do 2014 r.

Władze Radomia przymierzają się także do budowy w pobliżu hali nowego stadionu. Dlatego w ramach pracy konkursowej przewidywana jest także koncepcja studialna stadionu piłkarskiego, który mógłby być połączony z halą łącznikiem. Ma on mieć ok. 15 tys. zadaszonych miejsc siedzących i spełniać krajowe i międzynarodowe wymogi licencyjne. (PAP)

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
INFORLEX Plan kont – program dla księgowych jednostek budżetowych199.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria klasyfikacyjna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama