reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > List otwarty prof. Jerzego Regulskiego

List otwarty prof. Jerzego Regulskiego

Prof. Jerzy Regulski, odznaczony przez Prezydenta RP Orderem Orła Białego, kieruje podziękowania do wszystkich osób, które przyczyniły się do budowania samorządności w Polsce

Do wszystkich, którym polska samorządność leży na sercu i którzy się przyczynili do jej rozwoju.

Szanowni Państwo,

W czasie Święta Niepodległości 3 Maja, Prezydent Rzeczypospolitej odznaczył mnie Orderem Orła Białego, najwyższym polskim odznaczeniem. Spotkało mnie to wyróżnienie, bo reformy samorządowe znajdują coraz większe uznanie, a samorząd stał się trwałym i nad wyraz efektywnym elementem naszego ustroju. Ale to, że samorząd osiągnął ten sukces jest wynikiem pracy i zaangażowania tysięcy ludzi, tych wszystkich, którzy uwierzyli w możność przekształcenia Polski i chcieli podjąć wyzwanie. I to Państwu należą się słowa uznania i podzięki. Przekazuję je więc Państwu, zaszczycony uznaniem Prezydenta, a jednocześnie wdzięczny Państwu za to, co zrobiliście dla dobra wspólnego.

Uznanie dla samorządu narastało z biegiem lat. Początkowo, mało kto rozumiał jego istotę i mało kto wierzył w zdolności polskich obywateli do zarządzania sprawami publicznymi. Dziś już zapomniano o tych różnych pseudoargumentach, których używano, aby zablokować decentralizację kraju. Ale wtedy były one groźne. Jednak wola i zdolności tysięcy z Państwa zadała im kłam. I chociaż ciągle nie jesteśmy zadowoleni, chociaż ciągle uważamy, że można by lepiej, to mimo wszystko możemy być dumni z naszych osiągnięć. I jestem szczęśliwy, bo uznanie Prezydenta, dzięki Waszej pracy, potwierdziło sens tego, co robiłem, gdy nikt w sukces nie wierzył. Potwierdziło sens mego życia.

Dziękuję.

Jerzy Regulski

reklama

Czytaj także

Źródło:

Własne
Wideoszkolenie: JPK_VAT w nowej formie149.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

HADY KANCELARIA PRAWA GOSPODARCZEGO I PRAWA PRACY

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama