reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Stolica: 877 ton śmieci zebrano podczas Euro 2012

Stolica: 877 ton śmieci zebrano podczas Euro 2012

877 ton śmieci zebrały w Warszawie służby oczyszczania miasta podczas Euro 2012 - poinformowano w piątek na konferencji prasowej w stołecznym ratuszu. O czystość stolicy dbało codziennie tysiąc osób, a w dni meczowe 600 kolejnych.

Dyrektor Zarządu Oczyszczania Miasta Tadeusz Jaszczołt powiedział, że koszty oczyszczania miasta i zabezpieczenia sanitarnego podczas mistrzostw wyniosły 5 mln zł.

Najwięcej zebrano plastikowych, metalowych i szklanych opakowań po napojach. O czystość miasta dbało tysiąc pracowników a w dni meczowe dodatkowo 600 osób m.in. skazani z zakładu karnego na Białołęce. Całodobowo pracowało Pogotowie Porządkowe i piesze patrole sprzątające. Najdłużej - do ok. 5 rano - trwały prace wokół strefy kibica.

Wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz powiedział, że tablice UEFA, które zostały zawieszone na ulicach Warszawy w związku z mistrzostwami, trafią z powrotem do UEFA. Dopytywany przez dziennikarzy, powiedział, że być może miasto zwróci się do organizacji, by zatrzymać część tablic, i odda je osobom, które chciałyby mieć taką pamiątkę. Zaznaczył, że zorganizowanie licytacji tablic, byłoby możliwe po ustaleniach z UEFA.

Przyznał także, że część tablic znikała warszawskich ulic jeszcze przed rozpoczęciem mistrzostw. "W jednym z materiałów telewizyjnych pokazano relację z mieszkania, w którym zorganizowano swoistą strefę kibica - była tam tablica UEFA, która powinna wisieć na latarni" - mówił.

Z informacji Zarządu Dróg Miejskich wynika, że w Warszawie rozwieszono 700 tablic UEFA. Ustawiono także 1050 tablic i znaków drogowych w dniach meczowych.(PAP)

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami103.20 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Patentowa "LECH"

.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama