reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Marek Woźniak wiceprzewodniczącym Komitetu Regionów UE

Marek Woźniak wiceprzewodniczącym Komitetu Regionów UE

Marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak został wybrany wiceprzewodniczącym Komitetu Regionów UE - poinformowała rzeczniczka marszałka Anna Parzyńska-Paschke. Woźniak został członkiem prezydium komitetu po raz trzeci.

Wyborów na stanowiska przewodniczącego, wiceprzewodniczących oraz pozostałych członków prezydium dokonano w trakcie 96. sesji plenarnej Komitetu Regionów. Swoje funkcje będą pełnili przez kolejne dwa i pół roku.

"Marszałek Marek Woźniak, przewodniczący polskiej delegacji, został wybrany członkiem prezydium już po raz trzeci. Prezydium jest organem zarządzającym KR, odpowiedzialnym m.in. za opracowywanie i nadzorowanie wykonania jego programu politycznego, czy za przygotowywanie, organizowanie i nadzorowanie prac zgromadzenia plenarnego oraz komisji. Zgromadzenie plenarne wybrało go również ponownie na wiceprzewodniczącego KR" - poinformowała Parzyńska-Paschke.

Przewodniczącym KR został Ramon Luis Valcarcel Siso, przewodniczący hiszpańskiego autonomicznego regionu Murcja, członek Europejskiej Partii Ludowej.

Komitet Regionów jest organem doradczym Komisji Europejskiej i Rady UE reprezentującym lokalne i regionalne samorządy w Unii Europejskiej. Jego opinii zasięga również Parlament Europejski. Istnieje od 1994 roku. Został utworzony na mocy Traktatu z Maastricht. W skład Komitetu wchodzi 344 członków i tyluż zastępców z 27 krajów Unii Europejskiej.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Compliance 360° w firmie (PDF)59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Studia I, II stopnia, studia podyplomowe, dyplom University of London, biznes, zarządzanie, finanse, filologie

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama