reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Ruszyła piąta edycja Rankingu Gmin Województwa Lubuskiego

Ruszyła piąta edycja Rankingu Gmin Województwa Lubuskiego

Marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak ogłosiła rozpoczęcie piątej edycji Rankingu Gmin Województwa Lubuskiego. Celem rankingu jest wyróżnienie aktywnych samorządów, a także diagnoza sytuacji gospodarczej regionu.

"Projekt pośrednio pomaga budować partnerstwo między gminami i znakomicie służy integracji województwa, każda gmina stanowi bowiem cząstkę potencjału całego regionu" - powiedziała marszałek.

Dodała, że ranking ma również promować dobre praktyki i daje gminom możliwość wymiany doświadczeń.

Ranking prowadzi wyłoniona w przetargu firma EU-Consult z Gdańska, która zajmuje się przede wszystkim obsługą jednostek samorządu terytorialnego w zakresie prowadzenia audytów, analiz i projekcji finansowych.

W ramach przedsięwzięcia, które jest finansowane z unijnego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, wszystkie urzędy gminne w regionie otrzymały ankiety do wypełnienia oraz zasady konkursu. Organizator rankingu czeka do końca sierpnia na odpowiedzi.

"Będziemy badać wysokość dochodów gmin z 2011 r., wydatki majątkowe i inwestycyjne (...) Do analiz potrzebne będą także kwoty pozyskane (przez gminy) z UE i innych zagranicznych źródeł, a także pochodzące ze zwrotu podatku CIT i PIT" - wyjaśniła koordynator projektu Ranking Gmin Województwa Lubuskiego Agata Rybak.

Analizowane będą również inwestycje dot. ochrony środowiska, wydatki na promocję, a także wielkość stref inwestycyjnych i liczba nowo powstałych firm. Liczyć się będzie także wartość inwestycji z udziałem kapitału zagranicznego.

Do rankingu wprowadzono nowe kategorie: Prymus Innowacyjności, Europejska Gmina i Lider Samorządowy. Również po raz pierwszy gminy będą mogły wskazać samorządy lepsze od siebie, które wyróżniają się na tle pozostałych jednostek.

W poprzedniej edycji rankingu w klasyfikacji generalnej wygrała gmina Lubrza, przed gminami Łagów i Babimost.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
INFORLEX Plan kont – program dla księgowych jednostek budżetowych199.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ewa Tomala

Aplikant radcowski przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama