reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Likwidacja szkół - dziś mija termin zgłaszania uchwał intencyjnych

Likwidacja szkół - dziś mija termin zgłaszania uchwał intencyjnych

Dwieście, a według niektórych szacunkowych danych nawet siedemset szkół zniknie od nowego roku szkolnego z edukacyjnej mapy Polski. Organy prowadzące, do dzisiaj mają czas, aby wstępnie określić, które placówki pójdą do likwidacji.

W tym roku prawdopodobnie zniknie mniej szkół niż rok wcześniej. W 2012 roku, w marcu mówiło się o zamknięciu 727 placówek, ostatecznie zlikwidowano 349. Wiceprezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Grzegorz Gruchlik zwraca jednak uwagę, że to i tak oznacza poważny problem dla tysięcy uczniów, a także nauczycieli, którzy stracą pracę. Stąd protesty, m.in. uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Technicznych w Zielonej Górze.

W województwie mazowieckim na dzień przed ostatecznym terminem zgłaszania uchwał intencyjnych, do likwidacji zgłoszono 101 szkół. Większość tych zamknięć wynika ze zmiany struktury szkolnictwa. Zamykane są szkoły, w których od dawna nikt się nie uczy. Jednak 32 placówki zostały zgłoszone do likwidacji z powodu oszczędności.
Mazowieckie Kuratorium Oświaty będzie opiniować uchwały samorządów.

Rzecznik prasowy Andrzej Kulmatycki nie wykluczył, że w niektórych przypadkach kurator przychyli się do propozycji samorządowców. Może bowiem okazać się, że w danej placówce jest więcej nauczycieli niż uczniów, albo sąsiednia szkoła oferuje lepsze warunki do nauki. Kulmatycki dodał, że w zeszłym roku 60 procent uchwał intencyjnych zakończyło się rzeczywistą likwidacją placówek.

Dokładną liczbę szkół zaproponowanych przez samorządy do likwidacji poznamy w połowie marca.

Zobacz serwis: Wiadomości

reklama

Czytaj także

Źródło:

IAR
INFORLEX Plan kont – program dla księgowych jednostek budżetowych199.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Odszkodowania Campter

Campter Odszkodowania uzyskuje odszkodowania dla osób poszkodowanych w wypadkach oraz na skutek zdarzeń losowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama