reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Likwidacja szkół - dziś mija termin zgłaszania uchwał intencyjnych

Likwidacja szkół - dziś mija termin zgłaszania uchwał intencyjnych

Dwieście, a według niektórych szacunkowych danych nawet siedemset szkół zniknie od nowego roku szkolnego z edukacyjnej mapy Polski. Organy prowadzące, do dzisiaj mają czas, aby wstępnie określić, które placówki pójdą do likwidacji.

W tym roku prawdopodobnie zniknie mniej szkół niż rok wcześniej. W 2012 roku, w marcu mówiło się o zamknięciu 727 placówek, ostatecznie zlikwidowano 349. Wiceprezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Grzegorz Gruchlik zwraca jednak uwagę, że to i tak oznacza poważny problem dla tysięcy uczniów, a także nauczycieli, którzy stracą pracę. Stąd protesty, m.in. uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Technicznych w Zielonej Górze.

W województwie mazowieckim na dzień przed ostatecznym terminem zgłaszania uchwał intencyjnych, do likwidacji zgłoszono 101 szkół. Większość tych zamknięć wynika ze zmiany struktury szkolnictwa. Zamykane są szkoły, w których od dawna nikt się nie uczy. Jednak 32 placówki zostały zgłoszone do likwidacji z powodu oszczędności.
Mazowieckie Kuratorium Oświaty będzie opiniować uchwały samorządów.

Rzecznik prasowy Andrzej Kulmatycki nie wykluczył, że w niektórych przypadkach kurator przychyli się do propozycji samorządowców. Może bowiem okazać się, że w danej placówce jest więcej nauczycieli niż uczniów, albo sąsiednia szkoła oferuje lepsze warunki do nauki. Kulmatycki dodał, że w zeszłym roku 60 procent uchwał intencyjnych zakończyło się rzeczywistą likwidacją placówek.

Dokładną liczbę szkół zaproponowanych przez samorządy do likwidacji poznamy w połowie marca.

Zobacz serwis: Wiadomości

reklama

Czytaj także

Źródło:

IAR
Nowa matryca stawek VAT – PKWiU, CN378.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Karolina Przybysz

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama