reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Czas pracy nauczycieli - raport

Czas pracy nauczycieli - raport

Czas pracy nauczycieli był sprawdzany dwuetapowo. Dziś poznamy wyniki badania.

Ten dokument z pewnością przyda się podczas trwających rozmów nad zmianą w ustawie Karta Nauczyciela. Dziś o godzinie 14:30 zostaną opublikowane wyniki badań rocznego czasu pracy pedagogów.

Natalia Skipietrow z Instytutu Badań Edukacyjnych tłumaczy, że praca nauczycieli była sprawdzana dwuetapowo. Najpierw internetowo wypełniali ankietę, w której pisali czym się zajmowali w ciągu dnia. Potem, zwykle następnego dnia, przychodził do nich ankieter i wypytywał o przebieg pracy.

Przed opublikowaniem raportu, z jego wnioskami zapoznało się Ministerstwo Edukacji Narodowej. Minister Krystynie Szumilas nie podobało się to, że nauczyciele za mało czasu poświęcają na rozmowy z rodzicami lub innymi nauczycielami. Szefowa MEN zapowiedziała, że weźmie to pod uwagę podczas prac nad zmianami w Karcie Nauczyciela. Resort obecnie kończy przygotowanie ostateczną wersję założeń.

Dwa dni temu Związek Nauczycielstwa Polskiego wystosował pismo, w który dopytywał o zwłokę w publikacji raportu. Zwracał uwagę, że badanie zakończyło się z końcem 2012 roku i że jego wyniki nie zostały opublikowane w ciągu pięciu miesięcy. Szef ZNP Sławomir Broniarz jest przekonany, że to badanie udowodni, że nauczyciele w rzeczywistości pracują znacznie więcej niż to się niektórym wydaje.

Polecamy serwis: Zmiany w Karcie Nauczyciela 2013 - opinia ZNP

reklama

Czytaj także

Źródło:

IAR

Zdjęcia

Czas pracy nauczycieli/ Fot. Fotolia
Czas pracy nauczycieli/ Fot. Fotolia

Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją (PDF)39.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ogólnopolska sieć profesjonalnych firm audytorskich

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama