reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Podstawowa opieka zdrowotna w 2014 roku

Podstawowa opieka zdrowotna w 2014 roku

NFZ przedstawił propozycje zmian w podstawowej opiece zdrowotnej na 2014 rok i na lata następne. Opinie do projektu można zgłaszać do 11 października 2013 roku.

Projekt zarządzenia Prezesa NFZ dotyczący podstawowej opieki zdrowotnej

Centrala Narodowego Funduszu Zdrowia przedstawiła, w celu wyrażenia opinii przez właściwe podmioty, projekt zarządzenia Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju podstawowa opieka zdrowotna na rok 2014 i lata następne.

Propozycje przedstawionych zmian mają na celu poprawę dostępności i jakości opieki sprawowanej nad pacjentami w podstawowej opiece zdrowotnej, w szczególności w zakresie wczesnego wykrywania i profilaktyki chorób.

Propozycje zawarte w projekcie dotyczą wprowadzenia elementów finansowania mieszanego świadczeń realizowanych przez lekarza POZ - dopłaty do porad patronażowych i bilansów zdrowia dzieci, porad profilaktycznych dla osób dorosłych; oraz przez pielęgniarkę POZ - dopłaty do porad patronażowych, opieki nad chorymi z ranami wymagającymi długotrwałego zaopatrywania, porad związanych z profilaktyką otyłości. Inne propozycje dotyczą zwiększenia wyceny wizyt realizowanych przez położną POZ, wprowadzenia wyceny pobierania materiału do badań cytologicznych przez położną oraz poprawy finansowania w medycynie szkolnej i transporcie sanitarnym.

Jednocześnie Fundusz informuje, że proponowane od 1 stycznia 2014 r. zmiany w zakresie położnej podstawowej opieki zdrowotnej, dotyczące wykonywania pobrania wymazu cytologicznego do badania przesiewowego w "Programie profilaktyki raka szyjki macicy", będą obowiązywać pod warunkiem wejścia w życie stosownych przepisów rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie świadczeń gwarantowanych w zakresie programów zdrowotnych.

Termin nadsyłania opinii do projektu zarządzenia mija z dniem 11 października 2013 r.

Źródło: NFZ

Polecamy serwis: Zdrowie

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Podstawowa opieka zdrowotna w 2014 roku.
Podstawowa opieka zdrowotna w 2014 roku.

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców51.75 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

dr Dominik Lubasz

Radca prawny i wspólnik zarządzający w Lubasz i Wspólnicy – Kancelarii Radców Prawnych sp.k.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama