reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Zamówienia publiczne w dobrym kierunku?

Zamówienia publiczne w dobrym kierunku?

W czasie X Dnia Otwartego Zamówień Publicznych omówiono bieżące problemy związane z nowelizacją oraz codzienną praktyką stosowania ustawy Prawa zamówień publicznych. Organizator wydarzenia – firma szkoleniowa i doradcza APEXnet przygotowała również specjalny raport pt. „Świadomość i postawy wobec podniesienia progu bagatelności w zamówieniach publicznych” opracowany w oparciu o dane uzyskane w badaniu APEXnet oraz Interaktywnego Instytutu Badań Rynkowych.

Na początku lutego Sejm znowelizował ustawę Prawo zamówień publicznych. Głośną zmianą jest podwyższenie z 14 do 30 tys. euro progu, od którego powstanie obowiązek stosowania ustawy.

W poniedziałek 3 marca 2014 r. w Warszawie odbył się X Dzień Otwarty Zamówień Publicznych, podczas którego o skutkach zmian w prawie z ekspertami rozmawiały osoby zajmujące się zamówieniami publicznymi z całego kraju. Z badania opublikowanego w raporcie „Świadomość i postawy wobec podniesienia progu bagatelności w zamówieniach publicznych” wynika, że ponad 70 proc. respondentów uważa, że podniesienie progu bagatelności jest zmianą w dobrym kierunku.

W czasie X Dnia Otwartego Zamówień Publicznych omówiono bieżące problemy związane z nowelizacją oraz codzienną praktyką stosowania ustawy Prawa zamówień publicznych.

Organizator wydarzenia – firma szkoleniowa i doradcza APEXnet przygotowała również specjalny raport pt. „Świadomość i postawy wobec podniesienia progu bagatelności w zamówieniach publicznych” opracowany w oparciu o dane uzyskane w badaniu APEXnet oraz Interaktywnego Instytutu Badań Rynkowych.

Jako ekspert i doradca pracujący na rzecz administracji publicznej oraz przedsiębiorców, błyskawicznie reagujemy na zmiany w Prawie zamówień publicznych. Dzień Otwarty Zamówień Publicznych jest forum wymiany najświeższej wiedzy. Nowelizacja prawa w zakresie podniesienia progu, od którego będą realizowane zamówienia publiczne, wzbudza zainteresowanie. Dlatego postanowiliśmy zapytać osoby zajmujące się zamówieniami publicznymi, jak postrzegają zbliżające się zmiany.

Ankietowani są świadomi zbliżających się nowelizacji. Jednocześnie 90 proc. badanych odczuwa potrzebę poszerzenia swojej wiedzy o zamówieniach publicznych. Pełne wyniki badań razem z komentarzami ekspertów publikujemy w raporcie, który – mam nadzieję – będzie dla Państwa źródłem wiedzy i inspiracji w codziennej pracy. – mówi Monika Sacewicz, Prezes Zarządu w firmie APEXnet.

Zobacz również: Podwyższenie progu bagatelności a utrata pracy

W jubileuszowej X edycji wydarzenia uczestniczyło 300 osób zajmujących się zamówieniami publicznymi z całego kraju. Dodatkowa grupa uczestników wzięła w nim udział za pośrednictwem transmisji on-line, z możliwością zadawania pytań.

Raport: „Świadomość i postawy wobec podniesienia progu bagatelności w zamówieniach publicznych” do pobrania: www.raport.apexnet.com.pl

Infor.pl był patronem medialnym wydarzenia.

Polecamy serwis: Zamówienia publiczne

reklama

Czytaj także

Źródło:

Informacja prasowa

Zdjęcia

Zamówienia publiczne, podniesienie progu bagatelności
Zamówienia publiczne, podniesienie progu bagatelności

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Monika Sawarska

Ekspert w zakresie prawa gospodarczego (prawa spółek, prawa bankowego, odpowiedzialności odszkodowawczej oraz handlu międzynarodowego).

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama