reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Pakiet kolejkowy przyjęty przez rząd

Pakiet kolejkowy przyjęty przez rząd

Pacjenci z podejrzeniem raka mają otrzymywać Kartę Pacjenta Onkologicznego. Będzie ona uprawniała do szybkiej diagnostyki i wizyt u specjalistów bez skierowania.

Krótsze kolejki i wczesne wykrywanie nowotworu - to zdaniem ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza będzie efekt wprowadzenie pakietu kolejkowego. 10 czerwca 2014 r. pakiet został przyjęty przez rząd. Zakłada zniesienie limitów dla chorych na raka oraz skrócenie kolejek do specjalistów.

Minister Arłukowicz przypomina w rozmowie z IAR, że cały pakiet dotyczy nie tylko onkologii, ale także funkcjonowania Narodowego Funduszu Zdorwia. Wycena usług medycznych będzie teraz należeć do ciała niewchodzącego w struktury NFZ. Leczenie onkologiczne nie będzie objęte limitami, jednak warunkiem jest dobre leczenie i skrócenie oczekiwania przez pacjentów - dodał minister.

Zdaniem Arłukowicza, zmiany pozwolą na wczesne wykrycie nowotworu a także niższy koszt leczenia. Tu - jak mówi minister - ważna rola lekarzy rodzinnych. Oni mają być przygotowani do tego, by szybko postawić trafną diagnozę i skierować na leczenie onkologiczne.

Premier zapowiedział, że w ciągu 2 tygodni projekty trafią do sejmu. Zgodnie z nimi, zwiększy się rola lekarzy rodzinnych. Będą oni mogli między innymi zlecać większą liczbę badań. Zostaną zniesione limity w onkologii. Chory z podejrzeniem raka ma otrzymywać Kartę Pacjenta Onkologicznego. Będzie ona uprawniała do szybkiej diagnostyki i wizyt u specjalistów bez skierowania.

Polecamy serwis: Zdrowie

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Źródło:

IAR

Zdjęcia

Pakiet kolejkowy
Pakiet kolejkowy

Pakiet Kadrowy: Wynagrodzenia 2020 + Czas pracy 2020 + Zatrudnianie i zwalnianie pracowników + Uprawnienia rodziców w pracy177.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Wyrwa

Doradca podatkowy nr 12653

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama