reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > O jakie wsparcie można się starać w 2018 r.? - Program „MALUCH+”

O jakie wsparcie można się starać w 2018 r.? - Program „MALUCH+”

O wsparcie z Programu „MALUCH+” mogą starać się samorządy województw, gminy, powiaty, jak również osoby fizyczne, prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej.

Program „MALUCH+” wspiera rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3.  Dofinansowanie na utworzenie lub utrzymanie miejsc opieki nad maluchami mogą otrzymać: jednostki samorządu terytorialnego – w szczególności gminy, a także osoby fizyczne, prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej. W edycji 2018 r. przeznaczono na ten cel 450 mln złotych - 3 razy więcej środków niż dotychczas. 

Polecamy: RODO. Ochrona danych osobowych. Przewodnik po zmianach

O jakie wsparcie można się starać?

GMINY, POWIATY, SAMORZĄDY WOJEWÓDZTW

moduł 1a, 1b

Na 1 nowo tworzone miejsce w żłobku lub klubie dziecięcym.

do 20 000 zł 

moduł 1a, 1b

Na 1 nowo tworzone miejsce u dziennego opiekuna.

do 5 000 zł

moduł 1a, 1b

W przypadku wydatków na funkcjonowanie miejsc - kwota dofinansowania zostanie określona na etapie rozstrzygnięcia konkursu, przy czym w przypadku miejsc dla dzieci niepełnosprawnych lub wymagających szczególnej opieki – ww. kwota zostanie odpowiednio zwiększona.

moduł 2

Kwota dofinansowania zostanie określona na etapie rozstrzygnięcia konkursu, przy czym w przypadku miejsc dla dzieci niepełnosprawnych lub wymagających szczególnej opieki – ww. kwota zostanie odpowiednio zwiększona (moduł 2 dotyczy tylko gmin).

OSOBY FIZYCZNE, OSOBY PRAWNE I JEDNOSTKI ORGANIZACYJNE NIEPOSIADAJĄCE OSOBOWOŚCI PRAWNEJ

moduł 3

Na 1 nowo tworzone miejsce w żłobku lub klubie dziecięcym.

do 10 000 zł

Na 1 nowo tworzone miejsce u dziennego opiekuna.

do 5 000 zł

W przypadku zapewnienia funkcjonowania nowo utworzonych miejsc opieki – kwota dofinansowania zostanie określona na etapie rozstrzygnięcia konkursu, przy czym warunkiem otrzymania dofinansowania jest pomniejszenie o przyznaną kwotę dofinansowania opłaty ponoszonej przez rodziców za 1 dziecko.

moduł 4

Kwota dofinansowania zostanie określona na etapie rozstrzygnięcia konkursu, przy czym warunkiem otrzymania dofinansowania jest pomniejszenie o przyznaną kwotę dofinansowania opłaty ponoszonej przez rodziców za 1 dziecko.

W przypadku wydatków na funkcjonowanie miejsc dla dzieci niepełnosprawnych lub wymagających szczególnej opieki – ww. kwota zostanie powiększona o dodatkowe środki finansowe z przeznaczeniem dla podmiotu prowadzącego instytucję opieki na utrzymanie miejsc dla dzieci niepełnosprawnych lub wymagających szczególnej opieki.

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Aktualizacja: 15.11.2017

Źródło:

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Zdjęcia

O jakie wsparcie można się starać w 2018 r.? - Program „MALUCH+”./ fot. Fotolia
O jakie wsparcie można się starać w 2018 r.? - Program „MALUCH+”./ fot. Fotolia

Zmiany w zatrudnieniu pracowników administracji rządowej i samorządowej wprowadzone przez tarczę antykryzysową 2.0 (PDF)29.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Pikus

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama