reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Bezpłatne warsztaty dla animatorów kultury

Bezpłatne warsztaty dla animatorów kultury

W podkarpackim można wziąć udział w bezpłatnych warsztatach z zakresu edukacji kulturowej dla animatorów kultury.

Animatorzy kultury, osoby zajmujące się edukacją kulturową mogą wziąć udział w bezpłatnych warsztatach z zakresu edukacji kulturowej i animacji. To jeden z elementów projektu "Podkarpacka Edukacja Kulturowa", realizowanego przez Centrum Kulturalne w Przemyślu.

Spotkania rozpoczną się w ostatnim tygodniu kwietnia w Przemyślu i Rzeszowie oraz w maju w Ustrzykach Dolnych. Będą to już ostatnie warsztaty w ramach "Podkarpackiej Edukacji Kulturowej", jest to bowiem ostatni rok realizacji tego projektu.

Udział w nich jest warunkiem, aby w późniejszym etapie realizowania programu móc przystąpić do konkursu grantowego na najlepsze autorskie projekty z zakresu edukacji kulturowej. Chodzi o działania z zakresu edukacji kulturowej skierowane do najmłodszego pokolenia odbiorców, czyli do dzieci i młodzieży.

Łukasz Kisielica z CK w Przemyślu poinformował, że najlepsze projekty otrzymają od 5 do 15 tys. zł dofinansowania na realizację. W tym roku łączna pula środków na ten cel jaką dysponuje CK to 80 tys. zł.

Zobacz: Kultura

Warsztaty są adresowane do przedstawicieli ośrodków kultury, muzeów, bibliotek, organizacji pozarządowych, placówek oświatowo-edukacyjnych, nauczycieli, a także grup nieformalnych związanych z edukacją kulturową i lokalnych działaczy społecznych.

"Celem warsztatów jest wzmocnienie umiejętności i podnoszenie kompetencji osób zajmujących się edukacją kulturową, działaniami animacyjnymi i społecznymi oraz stworzenie możliwości nawiązania współpracy pomiędzy uczestnikami warsztatów" – mówił Kisielica.

Podczas warsztatów będzie się można nauczyć m.in. autoprezentacji, dowiedzieć jak powinna wyglądać współpraca między np. instytucjami kultury a placówkami oświatowymi, poznać tajniki marketingu w działaniach kulturalnych.

Zainteresowani udziałem w warsztatach w Przemyślu i Rzeszowie mogą się zgłaszać do północy w piątek 20 kwietnia, a w Ustrzykach Dolnych – do 4 maja.

Centrum Kulturalne (CK) w Przemyślu jest jednym z 16 beneficjentów w kraju i tym samym jedynym operatorem w woj. podkarpackim rządowego programu Bardzo Młoda Kultura prowadzonego przez Narodowe Centrum Kultury.

Projekt CK w Przemyślu "Podkarpacka Edukacja Kulturowa", którego celem jest budowanie pomostu pomiędzy sektorem edukacji a sektorem kultury, jest realizowany w latach 2016-2018.

Skierowany jest zarówno do przedstawicieli różnych instytucji kultury, edukacyjnych, do samorządów, do nieformalnych grup z obszaru kultury, czy do indywidualnych animatorów i edukatorów kulturowych, nauczycieli, ale także do osób, które dotychczas nie działały w tych obszarach, ale mają pomysł na działanie w zakresie edukacji kulturowej i animacji.

Chodzi o wykształcenie w uczestnikach różnych umiejętności takich jak np. kreatywność, umiejętność współpracy, zaufanie, ale też kompetencje medialne czy komunikacyjne.

Oprócz warsztatów w ramach programu "Podkarpacka Edukacja Kulturowa" powstała już m.in. baza ośrodków, placówek, instytucji zajmujących się edukacją kulturową, zbadane zostały ich wzajemne zależności i współpraca i zweryfikowane ich możliwości, ograniczenia i potrzeby.

Zobacz: Oświata

Powstał także portal związany z edukacją kulturową w regionie, będący źródłem informacji na temat działań projektowych.

Partnerami Centrum Kulturalnego w Przemyślu w realizacji warsztatów są: Rzeszowski Dom Kultury, Stowarzyszenie Bieszczadzki Uniwersytet Ludowy oraz Fundacja Bieszczadzka.(PAP)

autor: Agnieszka Pipała

reklama

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

dr Radek Rafał Wasilewski

doktor nauk prawnych, radca prawny prowadzący w Szczecinie kancelarię prawną Kancelaria Radcy Prawnego dr Radek Rafał Wasilewski (www.radcawasilewski.pl)

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama