reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > GSIA > E-szkolenia z Natury 2000 dla samorządowców

E-szkolenia z Natury 2000 dla samorządowców

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska uruchomiła internetową platformę edukacyjną, która oferuje samorządowcom e-learningowe kursy dotyczące Natury 2000, jej wpływu na rozwój regionu oraz możliwości wykorzystania sieci w promocji. Przystąpić do szkoleń można w każdym momencie.

Kłopoty z dobrym rozumieniem idei sieci Natura 2000 są najczęściej powodowane przez stereotypy, niedoinformowanie czy po prostu niewiedzę – przede wszystkim mieszkańców. Ale pewne braki odczuwają czasem także urzędnicy i działacze samorządowi, od których zależy podejmowanie decyzji, co wyszło podczas badań przeprowadzonych w tej grupie przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska (dalej: GDOŚ) – instytucję odpowiedzialną za wdrażanie Natury 2000 w Polsce i za kontrolę procesu inwestycyjnego w tych obszarach. Rozpoznano też najważniejsze problemy, z jakimi borykają się samorządy chcące dbać o środowisko, o jego najcenniejsze fragmenty, a jednocześnie w zgodzie z prawem prowadzić gospodarkę umożliwiającą społecznościom lokalnym godziwe życie z wykorzystaniem walorów przyrodniczych regionu.

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu, GDOŚ uruchomiła w Internecie platformę edukacyjną e-natura2000.pl, adresowaną przede wszystkim do urzędników wydziałów ochrony środowiska gmin i powiatów oraz do przedstawicieli samorządów: wójtów gmin, burmistrzów i prezydentów miast, członków rad gmin i powiatów, a także ich zastępców i pozostałych radnych.

Czytaj także:

Szkolenia i studia podyplomowe dla samorządowców - nowe trendy>>

Nie wystarczy ukończyć studia podyplomowe, by stać się specjalistą w konkretnej dziedzinie. Dziś udział w szkoleniach i stałe podnoszenie kwalifikacji przez samorządowców jest koniecznością, której trzeba sprostać aby gminy i powiaty liczyły się, choćby w wyścigu po unijne dotacje.

E-natura2000.pl – platforma edukacyjna dla samorządowców>>

Lokalne władze i urzędnicy mogą wzbogacić swoją wiedzę na temat Europejskiej Sieci Ekologicznej Natura 2000. Działa już internetowa platforma edukacyjna e-natura2000.pl, przygotowana do przeszkolenia tysięcy osób.

Ochrona przyrody – dziedzictwa i bogactwa narodowego (cz.2)>>

Europejska Sieć Ekologiczna Natura 2000, to prowadzony od 1992 roku system ochrony przyrody na terenie Unii Europejskiej. W Polsce Natura 2000 jest najmłodszą z form ochrony przyrody wprowadzoną w 2004 roku.

Obszary sieci Natura 2000 wyznaczone>>

21 proc. powierzchni Polski zajmą łącznie ustalone przez Radę Ministrów obszary chronione w ramach programu Natura 2000. Wyznaczone tereny to 142 obszarów „ptasich” i 817 „siedliskowych”. Dzięki ich ostatecznemu określeniu będzie wiadomo, jakie działania z zakresu ochrony środowiska oraz inwestycji można podejmować w konkretnym miejscu.

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR
Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami103.20 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych

OPZZ jest reprezentatywną organizacją pracowniczą w rozumieniu ustawy o Radzie Dialogu Społecznego, konsekwentnie dążącą do realizacji w Polsce fundamentalnych zasad: wolności, równości, solidaryzmu społecznego, demokracji, tolerancji, sprawiedliwości społecznej, a także – pozbawionego jakichkolwiek wykluczeń – prawa do godnego życia, godnej pracy i płacy oraz godnej emerytury.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama