reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Finanse > Budżet > Budżet Rzeszowa w 2016 r.

Budżet Rzeszowa w 2016 r.

Budżet Rzeszowa na 2016 rok ma wynieść ponad 1 mld zł. Tegoroczny budżet Rzeszowa jest większy niż planowany na rok przyszły i wynosi ponad 1,3 mld zł.

Ponad 1 mld zł wyniesie przyszłoroczny budżet Rzeszowa. Najwięcej pieniędzy, ponad 300 mln zł, przeznaczonych będzie na inwestycje drogowe. Jedną z największych będzie budowa drogi łączącej S19 z ul. Podkarpacką. Deficyt został zaplanowany na ponad 71,6 mln zł.

Jak poinformował PAP rzecznik prasowy rzeszowskiego magistratu Maciej Chłodnicki, przygotowane zostały już założenia do przyszłorocznego budżetu.

Rzecznik dodał, że jedna z najważniejszych inwestycji, które będą realizowane w 2016 r. to budowa drogi, która połączy S19 od węzła w Kielanówce do ul. Podkarpackiej. Szacunkowy koszt inwestycji to 140 mln zł.

Zobacz również: Inwestycje w Warszawie w 2016 r.

Cała droga ma mieć długość ok. 3 km, miasto wybuduje 2/3 tej trasy, bo ta część leży w granicach stolicy Podkarpacia. Pozostałą część sfinansuje podkarpacki urząd marszałkowski.

Wśród innych inwestycji drogowych, jakie mają być realizowane w przyszłym roku są m.in. przebudowa al. Sikorskiego (od ul. Malowniczej do granic miasta), rozbudowa ul. Bieszczadzkiej i ul. Bednarskiej.

Sporo pieniędzy (6,5 mln zł) zapisano w budżecie na budowę nowego targowiska w rejonie ul. Lwowskiej. Zmiany mają dotknąć również miejskie parki. Zrewitalizowany ma zostać park przy ul. Dąbrowskiego. W ramach prac przebudowane będą m.in. parkowe alejki i oświetlenie. Powstanie też nowy plac zabaw. Odnowione będą również dwa inne parki: Sybiraków oraz przy ul. Rycerskiej, w którym powstać mają nowe alejki.

W przyszłym roku ma rozpocząć się przebudowa kompleksu miejskich basenów. Inwestycja, na którą długo czekali mieszkańcy Rzeszowa, ma być rozłożona na kilka lat. Docelowo baseny mają zostać odnowione, pojawić się mają nowe atrakcje wodne.

Deficyt w przyszłorocznym budżecie został zaplanowany na ponad 71,6 mln zł. Ma być sfinansowany z pożyczek i kredytów.

Budżet ma zostać przyjęty przez radnych na jednej z najbliższych sesji rady miasta.

Tegoroczny budżet Rzeszowa jest większy niż planowany na rok przyszły i wynosi ponad 1,3 mld zł. Na inwestycje przeznaczonych zostało w nim ponad 539 mln zł. (PAP)

huk/ pz/

Polecamy serwis: Finanse

reklama

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Olimpia Bronowicka

Rzecznik prasowy Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama