REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Porady ekspertów

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Ukrainiec przybył do Polski 1 marca 2022 r. Zamieszkał w mieszkaniu 10 marca. Od kiedy liczymy świadczenie 40 zł za dzień pomocy?

Nowelizacja z 8 kwietnia 2022 r. specustawy o pomocy Ukrainie wprowadziła istotne zmiany w sposobie określania terminu pobierania tego świadczenia.

Czy można zakwalifikować jako dostęp do drogi publicznej drogę gminną, która nie posiada statusu drogi publicznej

Czy drogę gminną nie posiadającą statusu drogi publicznej o szerokości w liniach rozgraniczających 3,0 m, można zakwalifikować w postępowaniu o uzyskanie warunków zabudowy, jako dostęp do drogi publicznej, mimo że nie są spełnione parametry dróg publicznych?

Jak wykazać we wniosku o dodatek osłonowy niższy dochód? Czy można sobie wybrać rok z niższym dochodem?

Moja rodzina miała w 2020 r. dochód pozwalający na otrzymanie dodatku osłonowego. Za 2021 r. dochód jest znacznie wyższy i nie otrzymamy dodatku. Czy we wniosku o dodatek osłonowy mogę sobie wybrać 2020 rok tak, aby MOPS uwzględnił korzystne dla mnie dane?

Czy mogę odebrać dodatek osłonowy na cudze konto bankowe?

Nie mam konta bankowego. Czy mogę odebrać dodatek osłonowy na cudze konto bankowe?

REKLAMA

Dodatek osłonowy. Zarządca nie złożył deklaracji do CEEB. Co mają zrobić lokatorzy?

Lokatorzy i najemcy w budynku ogrzewanym węglem nie mogą otrzymać podwyższonego dodatku osłonowego. Zarządca przeciąga bowiem moment złożenia wniosku do CEEB. Co zrobić?

Czy pracownik kierowany na kwarantannę automatycznie otrzymuje zwolnienie lekarskie

Czy jeśli pracownik jest objęty kwarantanną w związku z otrzymaniem skierowania na test na COVID (po samodzielnym wypełnieniu formularza przez Internet), to czy automatycznie ma zwolnienie lekarskie (u pracodawcy nie ma możliwości wykonywania pracy w formie zdalnej)?

Jak złożyć w ePUAP wniosek o dodatek osłonowy bez internetowego formularza

PYTANIE: Jak mam złożyć wniosek o dodatek osłonowy przez ePUAP? Nie umiem w ePUAP znaleźć elektronicznej wersji formularza.

Związki nieformalne i najem - czy mamy prawo do dodatku osłonowego?

Czy mamy prawo do dodatku osłonowego? 24 lata, mieszkam od roku z dziewczyną w wynajętym mieszkaniu. Żyjemy razem bez ślubu. Do naszej wyłącznej dyspozycji są dwa pokoje. Dwa kolejne pokoje zajmuje małżeństwo studentów. Części wspólne to łazienka, ubikacja i kuchnia. Utrzymujemy się samodzielnie – nie korzystamy z pomocy rodziców. Spełniamy kryterium dochodowe - 1500 zł na osobę.

REKLAMA

Czy dwie rodziny mieszkające w jednym domu mają prawo do dodatku osłonowego?

Zajmuję z żoną piętro domu (etat), na dole mieszkają moi rodzice (emeryci). Czy obie rodziny mogą złożyć wniosek o dodatek osłonowy? Nie palimy węglem.

Rekompensata za dyżur domowy w święta Bożego Narodzenia na przykładach

Pytanie czytelnika. W okresie świąt Bożego Narodzenia część pracowników miejskiego zakładu wodociągowego i kanalizacji będzie pełnić domowy dyżur telefoniczny. Czy za czas dyżuru należy pracownikom oddać dni wolne od pracy albo wypłacić wynagrodzenie za pracę nadliczbową?

Punkty sądowe w gminach nie uproszczą postępowań w sądach

- Jeżeli to ma być namiastka punktu podawczego, to tylko bardziej zamulimy system, niż faktycznie pomożemy. Zanim coś z gminy trafi do sądu, ktoś to rozpatrzy - zegar będzie tykał i tykał. Proszę sobie to zobrazować na zasadzie spraw z arbitrażu gospodarczego. Tam wszelkiego rodzaju wyroki ze zwłoką półtoraroczną kompletnie mijają się z celem - mówi Leszek Świętalski sekretarz generalny i dyrektor biura Związku Gmin Wiejskich RP.

REKLAMA