reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Polska Prezydencja w Radzie UE

Premier: naszą prezydencję chwalono w każdej stolicy

Aktualizacja: 18.01.2012

Premier Donald Tusk spotkał się we wtorek z członkami tzw. korpusu prezydencji, zaangażowanymi w organizację polskiego przewodnictwa w Radzie UE. Dziękował im za ciężką, rzetelną pracę. Ocenił, że polską prezydencję komplementowano właściwie w każdej stolicy UE. »

Minister nauki podsumowuje polską prezydencję

Aktualizacja: 07.01.2012

Nowe zasady finansowania badań i debata o przyszłości europejskich uniwersytetów - to sprawy, którymi UE zajmowała się w czasie polskiej prezydencji. Prace nad nimi podsumowuje w wywiadzie dla PAP minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka. »

Wydarzenia kulturalne w Polsce podczas przewodnictwa w Radzie UE

Aktualizacja: 27.12.2011

Całodniowe widowisko muzyczne w kilku miejscach Warszawy rozpoczęło w lipcu krajowy program kulturalny polskiej prezydencji, w ramach którego w Polsce odbyły się setki wydarzeń. Jednym z najważniejszych był Europejski Kongres Kultury we Wrocławiu. »

Polska prezydencja - okazją do promocji miast i regionów

Aktualizacja: 27.06.2011

Tysiące polityków, dyplomatów, urzędników, ekspertów i dziennikarzy przyjadą przez najbliższe pół roku do Polski na spotkania organizowane z okazji przewodnictwa Polski w UE. Dla miast i regionów to okazja do promocji i zaprezentowania z jak najlepszej strony. »

Kalendarium polskiej prezydencji

Aktualizacja: 21.06.2011

Wstępne kalendarium najważniejszych spotkań w Polsce podczas polskiej prezydencji 1 lipca - 31 grudnia: »

1 lipca regiony i miasta inaugurują polską prezydencję

Aktualizacja: 27.06.2011

Festyny, pikniki, koncerty, wystawy i toasty - tak polskie regiony, miasta i miasteczka będą w piątek 1 lipca witać objęcie przez Polskę przewodnictwa w Radzie UE. Niektóre imprezy rozpoczną się już dzień wcześniej; gdzie indziej mieszkańcy świętować będą w weekend. »

Setki wydarzeń kulturalnych w Polsce podczas polskiej prezydencji

Aktualizacja: 20.06.2011

Europejska Agora w Kranogrudzie, Europejski Kongres Kultury we Wrocławiu, Podróż na Wschód w Białymstoku, Otwarty Kurort Kultury w Sopocie - to niektóre projekty specjalne przygotowane w ramach krajowego programu kulturalnego podczas przewodnictwa w Radzie UE. »

1 lipca: wspólne posiedzenie Sejmu i Senatu; w Warszawie przywódcy UE

Aktualizacja: 20.06.2011

1 lipca w dzień inauguracji polskiego przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej do Warszawy przyjadą szef Rady Europejskiej Herman Van Rompuy i szef KE Jose Barroso - dowiedziała się nieoficjalnie PAP. Odbędzie się też uroczyste zgromadzenie Sejmu i Senatu. »

Polskie miasta skorzystają na prezydencji

Aktualizacja: 20.06.2011

Już za kilka tygodni Polska po raz pierwszy stanie na czele prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. To wydarzenie o szczególnym znaczeniu politycznym, gospodarczym, społecznym oraz promocyjnym dla kraju. »

Polska prezydencja - trzy priorytety w dziedzinie sportu

Aktualizacja: 20.06.2011

Walka z korupcją i dopingiem, społeczny wymiar sportu oraz polityka sportowa oparta na faktach ekonomicznych - to trzy tematy, które podniesie Polska w dziedzinie sportu podczas rozpoczynającej się 1 lipca prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. »

Program 6-miesieczny polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej

Aktualizacja: 20.06.2011

Rząd przyjął program 6-miesięczny polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej w II połowie 2011 r., przedłożony przez pełnomocnika rządu ds. przygotowania organów administracji rządowej i sprawowania przez RP przewodnictwa w Radzie UE. »

Administracja dobrze przygotowana do prezydencji

Aktualizacja: 21.06.2011

Polska administracja na trzy miesiące przed objęciem przewodnictwa w Radzie UE jest dobrze przygotowana do czekającego ją zadania - zapewniał w środę na konferencji "Pro100 do prezydencji. Forum" minister ds. europejskich Mikołaj Dowgielewicz. »

NIK: Polska dobrze przygotowuje się do prezydencji

Aktualizacja: 20.06.2011

Najwyższa Izba Kontroli pozytywnie oceniła przygotowania Polski do przewodnictwa w Radzie UE. Rekomenduje jednak przyśpieszenie prac nad komputerowym projektem fiszek programowych, zawierających polskie stanowiska oraz doprecyzowanie roli premiera w trakcie prezydencji. »

W każdym ministerstwie rzecznik prezydencji

Aktualizacja: 20.06.2011

W okresie, gdy Polska będzie przewodniczyć pracom UE, każde ministerstwo będzie miało rzecznika zajmującego się tylko sprawami związanymi z prezydencją; wyznaczony będzie także główny rzecznik prezydencji - w kancelarii premiera. Nazwiska mają być znane na początku listopada. »

Przygotowania do unijnej prezydencji zgodne z planem

Aktualizacja: 21.06.2011

Przygotowania do objęcia przez Polskę przewodnictwa w UE, co ma nastąpić w lipcu 2011 r., idą zgodnie z planem - zapewnia minister ds. europejskich Mikołaj Dowgielewicz. Ustalony został już kalendarz prezydencji i polskie priorytety; opracowywany jest plan promocji Polski. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Integra Consulting Poland

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama