| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Projekt "Dostępna szkoła" 2019-2023 r.

Projekt "Dostępna szkoła" 2019-2023 r.

Projekt "Dostępna szkoła" będzie realizowany w latach 2019-2023. Na realizację tego projektu przeznaczono 50 milionów złotych.

W ramach pilotażu działania "Szkoła bez barier" uruchomiony zostanie projekt "Dostępna szkoła" - zapowiedział minister finansów, inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Na ten cel przeznaczone zostanie 50 mln zł - dodał.

"Dzięki realizacji projektu +Dostępna szkoła+, zostanie bezpośrednio wspartych co najmniej 60 szkół podstawowych oraz zostaną wypracowane i przetestowane innowacyjne rozwiązania systemowe" - zaznaczył Kwieciński podczas podpisania umowy z Fundacją Fundusz Współpracy oraz Fundacją Instytut Rozwoju Regionalnego.

Zobacz: Oświata

Wskazał, że wybrane w konkursie placówki zostaną poddane kompleksowym audytom, których elementem będę plany poprawy ich dostępności, dostosowanie do potrzeb i uwarunkowań. Dodał, że dzięki funduszom europejskim dokonywane będą inwestycje i zakupy, które zapewnią poprawę dostępności architektonicznej budynków, transportu i wyposażenia.

Według ministra, szkoły otrzymają również środki na działanie podnoszące świadomość i kompetencje nauczycieli i specjalistów szkolnych. Na realizację projektu przeznaczone zostanie 50 mln zł. (PAP)

autor: Longina Grzegórska-Szpyt

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Andrzej Najda

Dyrektor ds. Inwestycji i Funduszy z UE w firmie Najda Consulting (www.najdaconsulting.pl). Ekspert w dziedzinie funduszy unijnych i dużych projektów inwestycyjnych dla przedsiębiorstw oraz samorządów gminnych. Funduszami unijnymi zajmuje się od 2002 roku. Według ogólnopolskiego dwumiesięcznika Fundusze Europejskie, Najda Consulting zajmuje wysokie miejsca w rankingu najskuteczniejszych firm doradczych w Polsce.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »