reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Program „Maluch+” 2020

Program „Maluch+” 2020

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dofinansowuje tworzenia nowych miejsc opieki nad małymi dziećmi w ramach tegorocznej edycji programu „Maluch+”. W 2020 r. w ramach „Malucha+” ma powstać 24,8 tys. miejsc opieki nad najmłodszymi dziećmi.

Pod koniec stycznia ogłosiliśmy wyniki konkursu na dofinansowanie tworzenia nowych miejsc opieki nad małymi dziećmi w ramach tegorocznej edycji programu „Maluch+”. – Dzisiaj możemy przedstawić wyniki rozdania na dofinansowanie funkcjonowania miejsc już istniejących – wsparcie otrzyma przeszło 90 tys. dzieci na kwotę ponad 142 mln zł – informuje minister Marlena Maląg. Całkowity budżet programu na rok 2020 to 450 mln zł.

W 2020 r. w ramach „Malucha+” ma powstać 24,8 tys. miejsc opieki nad najmłodszymi dziećmi. Jednostki samorządu terytorialnego i podmioty prywatne zgłosiły zapotrzebowanie na dofinansowanie do tworzenia nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 w wysokości blisko 336 mln zł.

Polecamy: Komplet błyskawic Prawo pracy i ZUS 2020

– Dzisiaj mamy zaszczyt ogłosić wyniki konkursu na dofinansowanie do funkcjonowania już istniejących miejsc opieki nad najmłodszymi dziećmi w ramach tegorocznej edycji programu „Maluch+” – mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

O dofinansowanie mogły ubiegać się zarówno jednostki samorządu terytorialnego (moduł 2), jak i inne podmioty (moduł 4). W sumie w ramach tegorocznej edycji programu „Maluch+” ponad 90 tys. dzieci otrzyma dofinansowanie do pobytu w żłobku, klubie dziecięcym lub u dziennego opiekuna, w tym 862 dzieci niepełnosprawnych, na kwotę ponad 142 mln zł.

Całkowity budżet programu na rok 2020 to 450 mln zł.

Ile i dla kogo?

Do jednostek samorządu terytorialnego trafią ponad 42,4 mln zł na dofinansowanie funkcjonowania ponad 25,7 tys. miejsc opieki nad maluszkami, w dla 369 dzieci niepełnosprawnych.

Podmioty prywatne otrzymają z kolei blisko 99,7 mln zł na funkcjonowanie 64,3 tys. miejsc, w tym 466 miejsc dla dzieci niepełnosprawnych lub wymagających szczególnej opieki. Środki te będą  wykorzystane na obniżenie opłaty ponoszonej przez rodziców w placówkach prywatnych.

– Wspieranie tworzenia nowych miejsc opieki nad najmłodszymi dziećmi jest bardzo ważne, to główny cel programu „Maluch+”. Ale ważne jest także dofinansowanie tych miejsc, które już działają i zapewniają dobrą opiekę nad maluszkami. Cieszę się, że możemy wspierać te działania, cieszę się także, że samorządy i podmioty prywatne tak chętnie korzystają z programu „Maluch+” – podkreśla minister Marlena Maląg.

reklama

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

VGD

VGD jest międzynarodową firmą świadczącą usługi w zakresie księgowości, kadr i płac, audytu, podatków oraz doradztwa biznesowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama