| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Politycy o wyborach samorządowych: 21 listopada to dobry termin

Politycy o wyborach samorządowych: 21 listopada to dobry termin

Politycy PO, PiS, Lewicy i PSL są zgodni, że 21 listopada to dobry termin wyborów samorządowych.

Premier Donald Tusk poinformował, że wybory samorządowe odbędą się 21 listopada, a druga tura - w przypadku wyboru prezydentów miast, burmistrzów i wójtów - 5 grudnia. Premier, który zarządza wybory samorządowe mógł wybrać datę przypadającą między 14 listopada a 9 stycznia.

Jerzy Budnik (PO) uważa, że 21 listopada to dobry termin ze względu na przebieg prac nad budżetami samorządów. "Mam nadzieję, że nowo wybrane rady będą miały jeszcze tyle czasu, żeby mieć wpływ na kształt budżetu, który będą przez kolejny rok realizowały" - dodał.

Ten sam argument przywołuje Janusz Piechociński (PSL). Dobrze się stało, iż został wyznaczony jeden z pierwszych możliwych terminów wyborów samorządowych. I wcześniej nowe władze zostaną wybrane i przystąpią - w ramach prac nad pierwszym własnym budżetem do - do weryfikacji zapewnień złożonych wyborcom, tym lepiej dla racjonalności funkcjonowania sektora publicznego - powiedział PAP Piechociński.

Jako optymalny określa wyznaczony przez premiera termin wyborów wiceszef klubu PiS Krzysztof Jurgiel. "Myślę, że z tych możliwych terminów, które były do wyboru ten 21 listopada jest optymalny" - powiedział.

Z innych powodów termin wyborów chwali Marek Wikiński (Lewica). Jego zdaniem 21 listopada będzie znacznie korzystniejszy niż pierwsza możliwa data wyborów - 14 listopada, która - jak argumentuje polityk - "byłaby na świeżo po kolejnej miesięcznicy tragedii smoleńskiej". "Im dalej od dat symbolicznych, tym lepiej dla dobra wyborów i naszych rodaków, którzy będą wybierali gospodarzy swoich gmin, powiatów i miast na najbliższe cztery lata" - mówi Wikiński.

pat/ hgt/ ura/ mag/

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Zbigniew Waz

Managing Partner w Leaware - spółce tworzącej aplikacje mobilne i webowe dla klientów na całym świecie.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »