reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Politycy o wyborach samorządowych: 21 listopada to dobry termin

Politycy o wyborach samorządowych: 21 listopada to dobry termin

Politycy PO, PiS, Lewicy i PSL są zgodni, że 21 listopada to dobry termin wyborów samorządowych.

Premier Donald Tusk poinformował, że wybory samorządowe odbędą się 21 listopada, a druga tura - w przypadku wyboru prezydentów miast, burmistrzów i wójtów - 5 grudnia. Premier, który zarządza wybory samorządowe mógł wybrać datę przypadającą między 14 listopada a 9 stycznia.

Jerzy Budnik (PO) uważa, że 21 listopada to dobry termin ze względu na przebieg prac nad budżetami samorządów. "Mam nadzieję, że nowo wybrane rady będą miały jeszcze tyle czasu, żeby mieć wpływ na kształt budżetu, który będą przez kolejny rok realizowały" - dodał.

Ten sam argument przywołuje Janusz Piechociński (PSL). Dobrze się stało, iż został wyznaczony jeden z pierwszych możliwych terminów wyborów samorządowych. I wcześniej nowe władze zostaną wybrane i przystąpią - w ramach prac nad pierwszym własnym budżetem do - do weryfikacji zapewnień złożonych wyborcom, tym lepiej dla racjonalności funkcjonowania sektora publicznego - powiedział PAP Piechociński.

Jako optymalny określa wyznaczony przez premiera termin wyborów wiceszef klubu PiS Krzysztof Jurgiel. "Myślę, że z tych możliwych terminów, które były do wyboru ten 21 listopada jest optymalny" - powiedział.

Z innych powodów termin wyborów chwali Marek Wikiński (Lewica). Jego zdaniem 21 listopada będzie znacznie korzystniejszy niż pierwsza możliwa data wyborów - 14 listopada, która - jak argumentuje polityk - "byłaby na świeżo po kolejnej miesięcznicy tragedii smoleńskiej". "Im dalej od dat symbolicznych, tym lepiej dla dobra wyborów i naszych rodaków, którzy będą wybierali gospodarzy swoich gmin, powiatów i miast na najbliższe cztery lata" - mówi Wikiński.

pat/ hgt/ ura/ mag/

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Compliance 360° w firmie (PDF)59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

EXCO A2A Polska

EXCO A2A Polska (www.exco.pl) jest polską filią Grupy EXCO (www.exco.fr) France, sieci niezależnych biur działających w zakresie audytu, ekspertyz księgowych oraz doradztwa.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama