reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Program badań statystycznych na 2011 r.

Program badań statystycznych na 2011 r.

Rada Ministrów wydała rozporządzenie w sprawie programu badań statystycznych na 2011 rok. Najważniejszym badaniem będzie "narodowy spis powszechny ludności i mieszkań ".

Program ten będzie obejmować badania prowadzone przez prezesa Głównego Urzędu Statystycznego, ministrów i kierowników naczelnych i centralnych organów administracji rządowej, prezesa Narodowego Banku Polskiego oraz służby statystyki publicznej - poinformowało we wtorek Centrum Informacyjne Rządu.

Badania będą realizowane na podstawie informacji zbieranych obligatoryjnie i dobrowolnie w formie różnych rodzajów sprawozdawczości. Program ten obejmuje także "Narodowy spis powszechny ludności i mieszkań w 2011 r." Jest to najważniejsze badanie statystyczne realizowane w Polsce raz na 10 lat.

Podstawowym celem badań jest dostarczanie rzetelnych, obiektywnych, profesjonalnych informacji, potrzebnych organom władzy państwowej, administracji rządowej i samorządowej. Zakres tych badań umożliwia wywiązywanie się przez Polskę z obowiązków wynikających z członkostwa w Unii Europejskiej i organizacjach międzynarodowych.

"Zebrane informacje pozwolą prezesowi GUS określić podstawowe wielkości i wskaźniki dotyczące szeroko pojętej sfery życia gospodarczego i społecznego" - podał CIR.

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 9 listopada 2010 r. w sprawie programu badań statystycznych statystyki publicznej na rok 2011 (Dz.U. Nr 239; poz. 1594) wejdzie w życie 4 stycznia 2011 r.

Czytaj także: Koniec spisu rolnego>>

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Klasyfikacja budżetowa 202090.30 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Brysiewicz

Krzysztof Brysiewicz, radca prawny, partner zarządzający w Kancelarii Brysiewicz i Wspólnicy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama