| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Wynagrodzenie rachmistrza spisu powszechnego 2011

Wynagrodzenie rachmistrza spisu powszechnego 2011

Rada Ministrów wydała rozporządzenie w sprawie wynagrodzenia za wykonywanie czynności związanych z narodowym spisem powszechnym ludności i mieszkań w 2011 r., przedłożone przez prezesa Głównego Urzędu Statystycznego.

W rozporządzeniu wskazano kryteria obliczania wynagrodzenia (na podstawie umów zlecenia lub o dzieło) za wykonywanie czynności spisowych dla rachmistrzów, ankieterów statystycznych i pozostałych osób zaangażowanych w prace spisowe. Określono zasady przyznawania dodatku spisowego i nagród za wykonanie czynności spisowych, z uwzględnieniem rodzaju, stopnia trudności oraz złożoności pracy. W określaniu reguł wynagradzania za pracę podczas spisu brano pod uwagę racjonalne gospodarowanie środkami finansowymi przyznanymi na jego realizację.

Zgodnie z rozporządzeniem, dodatek spisowy będzie przyznawany tylko na czas określony i wypłacany za przepracowane godziny. Wysokość dodatku wyniesie od 20 do 120 proc. kwoty przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej w kwartale poprzedzającym przyznanie dodatku. Dodatki będzie przyznawał prezes GUS, dyrektorzy urzędów statystycznych, kierownicy biur spisowych oraz gminni komisarze spisowi.

Wysokość nagród za wykonanie czynności spisowych nie może przekroczyć przeciętnego wynagrodzenia dla pracowników jednostek służb statystyki publicznej oraz jednostek samorządu terytorialnego oddelegowanych do pracy w wojewódzkich biurach spisowych. Dla komisarzy i ich zastępców nagroda nie może być większa niż wielokrotność tego wynagrodzenia.

Rozporządzenie wchodzi w życie po 14 dniach od daty ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.

Czytaj także: Program badań statystycznych na 2011 r.>>

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Sienkiewicz i Zamroch. Radcowie Prawni Spółka Partnerska

Kancelaria oferuje kompleksową obsługę prawną przedsiębiorców, jak również pomoc dla klientów indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »