reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Utrwalanie przebiegu imprezy masowej

Utrwalanie przebiegu imprezy masowej

Organizatorzy imprez masowych powinni zapoznać się z nowymi wymaganiami dotyczącymi sposobu utrwalania przebiegu imprez masowych. Rozporządzenie w tej materii już ukazało się w Dzienniku Ustaw.

Wojewoda w uzgodnieniu z komendantem wojewódzkim (Komendantem Stołecznym) Policji i z komendantem wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej, oraz po zasięgnięciu opinii właściwego polskiego związku sportowego, sporządza wykaz stadionów, obiektów lub terenów, na których utrwalanie przebiegu imprezy masowej za pomocą urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk jest obowiązkowe. Umieszczenie w wykazie określonego stadionu, obiektu lub terenu następuje w drodze decyzji administracyjnej – stanowi art.11 ust 4 ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

W nowym rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji sprecyzowano zasady utrwalania przebiegu imprez masowych w wymienionych wyżej obiektach.

Obowiązkowa rejestracja obrazu obejmuje:

- kasy biletowe na imprezach odpłatnych,

- bramy, furtki i inne miejsca przeznaczone do wejścia uczestników na teren imprezy masowej,

- drogi dla służb ratowniczych, drogi ewakuacyjne, ciągi komunikacyjne,

- parkingi,

- sektory dla uczestników imprezy masowej,

- płyta boiska lub scena.

Przy czym dwa ostatnie obiekty powinny być monitorowane przy pomocy dwóch urządzeń rejestrujących obraz oraz urządzenia rejestrującego dźwięk.

Rozporządzenie określa szczegółowo wymogi techniczne jakim odpowiadać powinny urządzenia utrwalające przebieg imprez. Np. konieczne jest zastosowanie takich urządzeń, które można podłączyć do drukarek, aby wydrukowano obraz o wymiarach nie mniejszych niż 9x13 cm z rozdzielczością minimum 300 dpi.

Urządzenia rejestrujące dźwięk powinny umożliwić zrozumienie treści nagranych głosów, oraz określenie sposobu zachowywania się uczestników.

Zarejestrowany w ten sposób obraz i dźwięk podlegają archiwizacji na nośniku informacji opatrzonym metryką informacyjną.

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI z dnia 10 stycznia 2011 r. w sprawie sposobu utrwalania przebiegu imprezy masowej (Dz.U. z 2011 r. nr 16; poz. 73) wejdzie w życie 8 lutego 2011 r.

Czytaj także: Obowiązuje nowe rozporządzenie dotyczące imprez masowych>>

samorzad.infor.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

Samorzad.infor.pl
Nowe oznaczenia w ewidencji VAT i JPK_VAT (PDF)24.90 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

ODO 24

ODO 24 – to firma, która od 2012 roku oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa informacji. Stawia na merytorykę, praktyczne rozwiązania oraz trwałe relacje z klientami budowane w oparciu o partnerstwo, uczciwość i zaufanie. Swoim klientom pomaga chronić dane, minimalizując ryzyko związane z kontrolą, wyciekiem lub ich utratą.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama