reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > MI: do końca 2014 r. modernizacja kilku linii kolejowych

MI: do końca 2014 r. modernizacja kilku linii kolejowych

Do końca 2014 r. w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko ma zostać zmodernizowana m.in. linia kolejowa z Warszawy do Gdańska, Wrocławia do Rawicza, czy z Krakowa do Rzeszowa - poinformował rzecznik resortu infrastruktury Mikołaj Karpiński.

Międzyresortowy Zespół ds. Kolejnictwa zaakceptował w ramach POIiŚ wartość wszystkich projektów na kwotę 21,6 mld zł - powiedział we wtorek Karpiński.

W ramach tego programu zmodernizowana zostanie także linia na trasie Sosnowiec Jęzor - Kraków. Dokończony ma zostać również projekt linii z Warszawy do Łodzi na odcinku Warszawa - Skierniewice oraz Łódź Widzew - Łódź Fabryczna i wiadukt w Rogowie.

Z informacji resortu wynika, że do 2014 r. realizowany będzie również odcinek linii Bielawa Dolna - Horka wraz z budową mostu przez Nysę Łużycką. Zakończyć się ma również budowa łącznicy linii Warszawa - Radom z warszawskim lotniskiem. Połączenie to ma być gotowe na EURO 2012 i skrócić czas podróży z centrum Warszawy na lotnisko.

Planowana jest realizacja odcinka Warszawa - Warka oraz Warszawa - Tłuszcz. "Należy zaznaczyć, że obie te linie posiadać będą całość dokumentacji projektowej, co umożliwi szybką realizację brakujących odcinków w następnej perspektywie finansowej. Również dla odcinków linii Sochaczew - Swarzędz oraz Siedlce - Terespol będą wykonane dokumentacje projektowe" - podkreśla resort.

Z listy rezerwowej POIiŚ skierowany zostaje do realizacji projekt linii na odcinku Poznań - Czempiń.

Czytaj także: Nowe zasady nabywania dworców kolejowych przez samorządy>>

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama