reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > "Laury Gospodarności" 2011 rozdane

"Laury Gospodarności" 2011 rozdane

Gminy: Stare Miasto z woj. wielkopolskiego, Recz z woj. zachodniopomorskiego i Narewka z woj. podlaskiego to zwycięzcy 2. edycji konkursu "Laur Gospodarności", organizowanego przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

Jak podkreślili organizatorzy konkursu w komunikacie, "statuetki Lauru Gospodarności otrzymały samorządy, które przy realizacji projektów rozwijających infrastrukturę techniczną i społeczną najefektywniej wykorzystały powierzone im środki i aktywnie pozyskiwały nowe fundusze na finansowanie projektów w ciągu ostatnich lat".

Za najbardziej efektywną współpracę z gminą został wyróżniony Bank Spółdzielczy w Skórczu z województwa pomorskiego. O wyborze banku decydowała "skala współpracy z samorządami, zwłaszcza w zakresie obsługi budżetu i finansowania przedsięwzięć inwestycyjnych".

Dwie równorzędne nagrody przyznano organizacjom: inicjatywie społecznej "Paczka od Rolnika" oraz Elbląskiemu Stowarzyszeniu Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, które realizuje projekt "Miejsca z Duszą". Celem pierwszego przedsięwzięcia jest zaangażowanie rolników z małych, ekologicznych gospodarstw rolnych w produkcję zdrowej żywności i jej bezpośrednią dystrybucję do odbiorców indywidualnych. Druga inicjatywa ma na celu wspólne działanie na rzecz rozwoju społecznego, kulturalnego i turystycznego zrzeszonych miejscowości z okolic Zalewu Wiślanego, Wysoczyzny Elbląskiej i Kanału Elbląskiego.

Laur Honorowy otrzymała Lokalna Grupa Działania "Partnerstwo dla Doliny Baryczy" z województwa dolnośląskiego za "całokształt działalności na rzecz rozwoju swojego regionu".

Patronat nad konkursem objęli prezydent RP Bronisław Komorowski, przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek oraz minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Nowe oznaczenia w ewidencji VAT i JPK_VAT (PDF)24.90 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria finansowo-rachunkowa Monika Zwolańska

Rachunkowość spółek i organizacji pozarządowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama